שתף קטע נבחר

מאות מחו בתל אביב נגד בג"ץ: "העם הוא הריבון"

פעילי ימין ופעילי המאבק מדרום תל אביב מחו נגד מה שהגדירו "הדיקטטורה של בג"ץ". שפי פז: "העם דורש בג"ץ ישראלי"

מאות השתתפו הערב (יום ג') בצעדת מחאה מכיכר הבימה בתל אביב לבית העצמאות בשדרות רוטשילד בעיר ומחו על מה שהגדירו כהתערבות יתר של בג"ץ בכל תחומי החיים במדינה. בהפגנה השתתפו פעילי ימין ופעילי המאבק משכונות דרום תל אביב.

 

 

המפגינים נשאו שלטים שעליהם נכתב בין היתר "די לדיקטטורה של בג"ץ", "העם הוא הריבון" , "די להפקרת מדינת ישראל", "דם יהודי הפקר" ועוד. באירוע המחאה, שאורגן על-ידי תנועת הימין "אם תרצו" ופעילי "החזית לשחרור תל אביב", דרשו המפגינים להגביל את התערבותו של בג"ץ ולהקטין את מעמדו ביחס לרשויות האחרות.

 

משתתפי הצעדה טענו כי פסקי הדין האחרונים של בג"ץ פוגעים בריבונותה של מדינת ישראל כמו ההחלטה שלא להרוס את בית אחד המחבלים שרצחו את דביר שורק ז"ל ובנוסף ציינו את ביטול "חוק הפיקדון" שבמסגרתו קוצץ שכר מסתננים כדי לעודד עזיבה מהארץ.

 הפגנה נגד בג
"דם יהודים הפקר". הפגנה נגד בג"ץ(צילום: מוטי קמחי )

 הפגנה נגד בג
"נבחרי הציבור צריכים למשול"(צילום: מוטי קמחי )

 הפגנה נגד בג
תחילת הצעדה בכיכר הבימה(צילום: מוטי קמחי )
 

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג אמר כי "אנחנו צועדים כאן לעבר בית העצמאות כדי להזכיר לשופטי בג"ץ שהם לא השליטים על הארץ הזו. שופטי בג"ץ ממשיכים לנגוס שוב ושוב בריבונותה של מדינת ישראל ואם מצב זה יימשך חלילה נמצא עצמנו רק עם שלטון שופטים וללא מדינה. הגיע הזמן שנבחרי הציבור יגבילו את התנהלות שליטי העל של מדינת ישראל. על השופטים לשפוט ועל נבחרי הציבור למשול".

 

פעילת המאבק לגירוש מבקשי המקלט שפי פז מ"החזית לשחרור דרום תל אביב" אמרה כי "אתם לא יכולים לסובב את הסכינים לנצח. אתם לא יכולים להעדיף את זכותו של המסתנן למצוא תחביבים ובנות זוג על פני זכותה של הקשישה לחיות ללא פחד ועל פני זכותו של הילד העברי לגדול תחת ריבונות ישראלית. אתם לא יכולים להעדיף את זכות משפחתו של המחבל לקורת גג על פני זכות משפחתו של קורבן הטרור להצליח לעצום עין בלילות.

 

"אתם לא יכולים לעקור את החברים שלנו מהבתים שבנו. אתם לא יכולים להתערב בנושאים ביטחוניים ולהפקיר את חיי ילדינו. אתם לא יכולים, לעזאזל, אתם לא יכולים יותר. אנחנו הריבון ואנחנו לא נרשה. אנחנו ננקה את השחיתות עד שיהיו לנו מערכות חוק למופת. העם דורש בג"ץ ישראלי".

 

יו"ר האגודה לזכות הציבור לדעת עו"ד זיו מאור אמר כי "הכרזת העצמאות, המסמך המכונן של מדינת ישראל, שוטח את ערכי היסוד שלנו. ישראל היא מדינת חוק יהודית. השמאל הישראלי, באמצעות סוכניו - שופטי בג"ץ - מנסים למחוק את אופיה היהודי של ישראל. משום שאין דרך חוקית לעשות זאת, הם רומסים את החוק שוב ושוב. אנחנו צועדים היום כדי להזכיר שבדמוקרטיה רק העם מחליט, ובית משפט שרומס את החוק שהתקבל בצורה דמוקרטית, מאבד את הלגיטימציה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
המחאה נגד בג"ץ
צילום: מוטי קמחי
מומלצים