שתף קטע נבחר

טראמפ מאיים בציוץ: "אסגור את טוויטר"

הנשיא אמר שיסגור רשתות חברתיות, בהן טוויטר שבה הוא מרבה להשתמש: "משתיקות את קולות השמרנים". הלילה סומנו לראשונה ציוצים של טראמפ עם אזהרה שמדובר במידע בלתי מבוסס וכוזב

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ איים בצהריים (יום ד') "לסגור" רשתות חברתיות, בהן טוויטר שבה הוא מרבה להשתמש כדי להפיץ את מסריו ואף להודיע על החלטות בנוגע לממשלו.

 

ארה"ב בוחרת 2020 – סיקור נרחב ב-ynet:

המושלת שנלחמת בטראמפ על הסגר

ביידן מסתבך: "מתלבט לגביי? אתה לא שחור"

אובמה חוזר, ואין שמח יותר מטראמפ

 

"הרפובליקנים חשים שפלטפורמות המדיה החברתית משתיקות לחלוטין את קולות השמרנים. נפעיל עליהן רגולציה או שנסגור אותן", צייץ הנשיא. "ראינו מה הם ניסו לעשות ב-2016, ונכשלו. איננו יכולים לאפשר לגרסה מתוחכמת יותר של זה לקרות שוב".

דונלד טראמפ וטוויטר (צילום: MCT, Shutterstock)
"נסגור את הרשתות החברתיות". טראמפ(צילום: MCT, Shutterstock)
 

טראמפ התייחס גם לקריאות לאפשר לאמריקנים להצביע דרך הדואר בבחירות בנובמבר במקרה שנגיף הקורונה עדיין ייחשב לאיום על הציבור. "אנחנו לא יכולים לתת להצבעה רחבת היקף באמצעות הדואר להשתרש במדינה שלנו. זה ייתן חופש לרמאות, זיוף וגניבת פתקים. מי שירמה הכי הרבה ינצח. אותו דבר, מדיה חברתית. שפרו את ההתנהגות שלכם, עכשיו!!!!". סוגיית ההצבעה דרך הדואר היא נושא חם בימים אלה בפוליטיקה האמריקנית, ופרשנים מעריכים כי הצבעה שכזו תאפשר למצביעים רבים יותר הנמנים עם התומכים הטבעיים של הדמוקרטים לתת את קולם.

 

הלילה סימנה טוויטר לראשונה שני ציוצים של טראמפ, שעסקו בהצבעה באמצעות הדואר, באזהרה שלפיה מדובר ב"פייק ניוז". "אין שום סיכוי שהצבעה בדואר לא תכלול זיוף משמעותי. ישדדו תיבות דואר, יזייפו פתקי הצבעה", צייץ טראמפ. הוא גם האשים כי מושל קליפורניה שולח מיליוני פתקי הצבעה, גם למי שלא זכאים להצביע במדינה.

 

הנהלת טוויטר הציבה סמליל של סימן קריאה כחול תחת שני הציוצים, וקישור שבו נכתב: "קבלו את העובדות על הצבעה בדואר". הקישור הפנה לעמוד שבו נכתב בין היתר כי "הנשיא טראמפ פרסם שורת טענות לזיוף בחירות, לאחר שמושל קליפורניה גווין ניוסם הודיע על כוונתו להרחיב את האפשרות להצביע בדואר נוכח מגפת הקורונה. הטענות הללו אינן מבוססות לפי CNN, ה'וושינגטון פוסט' ואחרים. מומחים אומרים שהצבעה בדואר קשורה רק לעיתים נדירות לזיוף בחירות".

דונלד טראמפ סימון ציוץ טוויטר פייק ניוז ()
אחד הציוצים שסומנו

מדובר במפנה במדיניות של טוויטר בכל הנוגע ל"פייק ניוז" שמפיץ הנשיא. טראמפ, הנהנה מקרוב ל-80 מיליון עוקבים והוא אחד הצייצנים המשפיעים בעולם. בעבר נראתה טוויטר כמי שחוששת מעימות איתו. היא דחתה שוב ושוב קריאות לפעול נגד טראמפ בגין הציוצים הפוגעניים והמעליבים שהוא נוהג לפרסם.

 

טראמפ עורר אתמול סערה גדולה אחרת בטוויטר כשקידם עלילת רצח על מגיש טלוויזיה שמרבה לבקר אותו. טראמפ פרסם ציוצים שתומכים בתיאוריית קונספירציה שלפיה המנחה ג'ו סקרבורו - אחד ממבקריו החריפים ביותר בתקשורת – רצח לפני קרוב ל-20 שנה את אחת מעובדות הלשכה שלו בקונגרס. לצד הציוצים הללו לא פורסמה כל אזהרה.

 

בתחילת השבוע דווח שהנשיא מעוניין להקים ועדה שתבחן את הצנזורה שלטענתו קיימת נגד השמרנים ברשתות החברתיות. בכיר בבית הלבן אמר ל"וול סטריט ג'ורנל": "צריך להתייחס לבעיה ולפחות לחשוף אותה כך שהציבור האמריקני יבין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים