שתף קטע נבחר

גנץ קטע פגישה עם נתניהו בעקבות דברי רגב: "חייבת להתנצל"

סערה בעקבות הריאיון שיתפרסם מחר ב"ידיעות אחרונות": יו"ר כחול לבן נטש את השיחה עם ראש הממשלה בעקבות המתקפה של שרת התחבורה נגדו. מקורבי גנץ: "על אירוע כזה לא עוברים בשתיקה"

 

בנימין נתניהו בני גנץ (צילום: רויטרס)
בנימין נתניהו ובני גנץ(צילום: רויטרס)

שר הביטחון בני גנץ קטע היום (רביעי) פגישה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בעקבות דבריה של שרת התחבורה מירי רגב בריאיון ל"ידיעות אחרונות" שיתפרסם מחר. בכחול לבן טוענים שקיבלו מסר לפיו נתניהו העיר לרגב על הדברים. גנץ ונתניהו אמורים להיפגש הערב בדיון הראשון של "קבינט הקורונה" ובהמשך יוועדו בארבע עיניים.

 

"אני חושבת שהוא לא בשל להיות ראש ממשלה", אמרה רגב. "הוא לא בשל. בוא נראה מה יקרה בשנה וחצי האלה. נראה אם הוא ילמד מהטוב ביותר ויגיע בשל לתפקיד". יו"ר כחול לבן אמר לנתניהו שרגב חייבת להתנצל בפניו, ומקורביו אמרו בשיחה עם ynet כי "על אירוע כזה לא ניתן לעבור בשתיקה".

 

בכירים בליכוד פרסמו בתגובה לדבריה כי "הקמפיין הסתיים וזו העת לאחדות. הגיע הזמן להפסיק את המתקפות האישיות מכל צד שהוא. הבחירות מאחורינו והמשימות המשותפות לפנינו ועלינו לשלב ידיים למען אזרחי ישראל", וגורמים במפלגתו של גנץ אמרו כי מחאתו של שר הביטחון היא זו שהביאה לפרסום ההודעה.

 

שער 7 ימים ידיעות אחרונות עיתון מירי רגב ()
רגב על שער "7 ימים"

 

ח"כ איתן גינזבורג, יו"ר סיעת כחול לבן בכנסת, אמר: "הדברים של מירי רגב מביישים בעיקר את עצמה. עדיף שתתעסק בענייני משרדה ותציג תוכניות עבודה לרווחת אזרחי ישראל במקום להשמיץ ולהשחיר אדם שהקדיש את כל חייו למען המדינה. בושה".

 

שר המדע והטכנולוגיה יזהר שי, אף הוא מכחול לבן, הצטרף לביקורת על רגב: "מן הראוי שהשרה מירי רגב תתנצל על דבריה. רמטכ"ל צה"ל וראש הממשלה החליפי לא יקבל ציונים מהשרה רגב, עם כל הכבוד לעברה המכובד בצבא ובפוליטיקה. זו העת להפסיק עם סיסמאות הקמפיינים ולהתרכז בעבודה למען אזרחי ישראל. מאחל לך הרבה הצלחה השרה מירי רגב, אחרי שתתנצלי".

 

מנגד, ח"כ עופר כסיף (הרשימה המשותפת) אמר: "הסתה גזענית, סיפוח, לינץ' במערכת המשפט ואיומים על חוקרי המשטרה, ומה מטריף את גנץ? שרגב אמרה שהוא לא מתאים להיות ראש ממשלה. פעם ראשונה ואחרונה שאני מסכים עם מירי רגב".

 

יריבות ארוכה

בין רגב לגנץ יש הרבה דם רע. במהלך הקמפיין בשלוש מערכות הבחירות היא תקפה אותו ללא הפסקה, האשימה אותו באחריות למותו של הילד דניאל טרגרמן במבצע צוק איתן לאחר "נאום הכלניות", וטענה שהוא "לא אפוי". בשיא הקמפיין, האשימו בליכוד את גנץ שהוא נתון לסחיטה של האיראנים לאחר שאלה פרצו לכאורה לטלפון שלו.

 

גם עכשיו, כשאבק הבחירות כבר שקע והממשלה הושבעה, רגב מסרבת להוריד מהכותרות את הסיפור האיראני. "אם אכן יש קלטת כזו והיא קיימת", היא אומרת בריאיון, "אתם צריכים לשאול את בני גנץ שר הביטחון אם יש לנו ממה לחשוש".

מירי רגב ובני גנץ מחוייכים באולפן ynet (צילום: אבי מועלם)
גנץ ורגב באולפן ynet לפני הבחירות בספטמבר(צילום: אבי מועלם)

רגב היא אחד האנשים הקרובים ביותר לנתניהו בליכוד, ובמערכת הפוליטית מעריכים כי הדברים שהיא אומרת בריאיון אינם על דעתה בלבד ומתואמים לחלוטין עם נתניהו, כחלק מהרצון לייצר קרע בין השניים ולמנוע מהרוטציה להתממש בעוד כשנה וחצי

 

- בינתיים הוא גם שר ביטחון. לא תפקיד זניח. אנחנו צריכים להיות מודאגים מזה? אמרתם שהוא סחיט בפני האיראנים.

"נכון, אבל בסוף ההגה הביטחוני נמצא בידי ראש הממשלה. יש קבינט ושם מקבלים את ההחלטות החשובות".

 

הריאיון המלא - מחר ב"ידיעות אחרונות" במוסף "7 ימים"

 

בהכנת הידיעה השתתף איתמר אייכנר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת
גנץ ונתניהו
צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת
מומלצים