שתף קטע נבחר

מיום ראשון ייפתחו מחדש המוסדות האקדמיים בישראל

בשורה להשכלה הגבוהה בישראל: המוסדות האקדמיים והחינוך העל-תיכוני ישובו לפעול ביום ראשון. כמו כן יפעלו תנועות הנוער ומערכת החינוך הבלתי פורמלי. בתי הספר במוקדי הסיכון נפתחים אף הם. התנאים: עד 50 בכיתה/אולם, שמירת מרחק של שני מטרים בין אדם לאדם וחובת מסכות

מיום ראשון הקרוב חוזרים לפעול המוסדות האקדמיים והחינוך העל-תיכוני, האולפנים, תנועות הנוער ומערכת החינוך הבלתי פורמלי. כמו כן ישובו לפעול בתי הספר ביישובים ובשכונות שהוגדרו כ"אזורים אדומים" (מוקדי סיכון). כך הודיעו בצהריים (יום ה') שר הבריאות יולי אדלשטיין, שר החינוך יואב גלנט והשר הממונה על ההשכלה הגבוהה זאב אלקין.

 

"1,200 תלמידים - ושני בודקים": תור עצום לבדיקת קורונה

75 חולים חדשים ביומיים וחצי, 3 מורות נדבקו בירושלים

 

מנכ"ל משרד הבריאות חתם היום על הצו שיאפשר למערכת להשכלה גבוהה לחזור לפעילות בהיקף נרחב יותר, הכולל לימודים פרונטאליים וקיום מבחנים במוסדות האקדמיים כבר ביום ראשון הקרוב, בעקבות פגישה שנערכה אתמול בין השרים אדלשטיין, גלנט ואלקין, וכן לאחר שיח שהתקיים מול הדרג המקצועי במשרד הבריאות.

צילום: עמית הובר (צילום: עמית הובר)
לימודים מקוונים באוניברסיטת תל אביב בתקופת הקורונה. צילום: עמית הובר(צילום: עמית הובר)
 

הצו יאפשר להחזיר לפעילות בהיקף נרחב יותר גם את תנועות הנוער - שיוכלו לפעול כבר מהסופ"ש הקרוב, וכן את עבודת האולפנים, מסגרות החינוך הבלתי פורמלי (למעט קייטנות ומחנות נוער בשלב זה), מסגרות הישיבות הגבוהות, המדרשות והכוללים.

 

פתיחת המוסדות תיעשה במתווה הבא:

עד 50 משתתפים.

שמירת מרחק של 2 מטרים בין אדם לאדם (למעט בעת ביצוע פעילות המחייבת מגע, כמו פעילות ספורט).

עטיית מסכות.

 

בפעילות חינוך בלתי פורמלי המתקיימת במבנה ישתתפו עד 50 אנשים תוך הקפדה על שמירת מרחק של 2 מטרים או לחילופין שבכל עת לא ישהו במקום אנשים ביחס של יותר מאדם אחד לכל שבעה מ"ר, ובפעילות חינוך בלתי פורמלי המתקיימת בשטח הפתוח ישתתפו עד 50 אנשים תוך שמירה על מרחק.

 

בתי הספר באזורים האדומים יופעלו באופן מלא בהתאם למגבלות של עטיית מסיכות, שמירה על היגיינה ושמירה על מרחק של 2 מטר.

 

"החזרה לשגרה מאתגרת ולא פשוטה" 

השר אדלשטיין מסר: "אני שמח שישראל חוזרת לשגרה. כדי שלא נחזור לסגר צריך להקפיד על הנחיות משרד הבריאות. אם לא נהיה בסדר נחזור לסגר".

 

השר אלקין אמר: "אני מברך את שר הבריאות אדלשטיין שנענה לבקשתי להשיב כבר היום את פעילות תנועות הנוער וביום ראשון הקרוב גם את פעילות המוסדות האקדמיים, האולפנים ומערכת החינוך הבלתי פורמאלי.

צילום: עמית הובר (צילום: עמית הובר)
אוניברסיטת תל איב בתקופת הקורונה. צילום: עמית הובר(צילום: עמית הובר)
 

"החזרה לשגרה מאתגרת ולא פשוטה. אנחנו נפעל בשיח משותף יחד עם נציגי המל"ג הות"ת, והסטודנטים למציאת פתרונות כדי לצמצם את הפגיעה בסטודנטים כתוצאה ממשבר הקורנה תוך שמירה על הרמה האקדמית. חשוב להמשיך לשמור על ההנחיות משרד הבריאות כדי שחלילה לא נלך אחורה".

 

השר גלנט הוסיף: "אני מברך על ההחלטה. מערכות החינוך והבריאות נרתמות במשותף כדי להחזיר את פעילות החינוך על כל חלקיה לשגרה מלאה ובכך לאפשר למשק הישראלי לחזור לפעילות סדירה".

 

במהלך משבר הקורונה, עברו המוסדות להשכלה גבוהה ללימודים מרחוק, לאחר שנאסרה הוראה פרונטלית וקיום בחינות הדורשות נוכחות בקבוצה.

 

 אתמול נכנסו לתוקף הקלות נוספות במשק, על רקע נתוני התחלואה הנמוכים, במסגרתן נפתחו תחת מגבלות המסעדות, הברים, בריכות השחייה והאטרקציות התיירותיות. כמו כן הוכפל מספר האנשים המותר בחללים סגורים.

 

בנוסף, אושר כי בנסיעה במכונית ניתן להסיע שני נוסעים בנוסף לנהג, ואם במכונית יש יותר מספסל אחורי אחד - ניתן להוסיף נוסע אחד. כמו כן, אפשרית נסיעה של מספר אנשים גדול יותר במידה ומדובר בדיירי אותו הבית או אם מתקיים צורך חיוני בנסיעה של מספר אנשים גבוה יותר. באשר למוניות - ניתן לקיים נסיעה עם שני נוסעים בכל ספסל אחורי (במקום נוסע אחד).

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית הובר
אוניברסיטת תל אביב בימי הקורונה
צילום: עמית הובר
מומלצים