שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי

חשש מהדבקה מהאחים בגימנסיה: בוטלו לימודים בבית ספר נוסף בירושלים

הנהלת ביה"ס היסודי "פולה בן גוריון" הודיעה שלא יתקיימו לימודים בימים ראשון ושני לפחות. הסיבה: חשש שתלמידים נדבקו מאחיהם ואחיותיהם הלומדים בתיכון שבו נרשמה התפרצות בשבוע האחרון. "ייתכן שתידרש הערכות חדשה, כולל בידוד", נמסר. מאות הגיעו למתחם "היבדק וסע" בטדי

בגימנסיה העברית בירושלים נשלחו תלמידים לבידוד מחשש להדבקה בקורונה (צילום: אלכס גמבורג)
הגימנסיה העברית בירושלים (צילום: אלכס גמבורג)

החשש מהתפרצות מחודשת של נגיף הקורונה בירושלים: בית הספר היסודי פולה בן גוריון בעיר הודיע אתמול (שישי) שלא יקיים לימודים ביומיים הקרובים לפחות, עקב חשש שחלק מהתלמידים נדבקו מאחיהם ואחיותיהם שלומדים בתיכון הגימנסיה העברית, שבו אותרו בימים האחרונים עשרות מקרי הידבקות. ביומיים הללו תתקיים למידה מרחוק כפי שהיה בתקופת הסגר.

 

בדרך לגל שני של מגפת הקורונה? - כתבות נוספות:

 

בבדיקות שנערכו עד אתמול ב-19:00 למאות התלמידים מהגימנסיה אובחנו 63 מהם כנשאים של נגיף הקורונה, ואיתם 15 מורים ואנשי צוות.

 

 

 

 

במכתב ששוגר להורי התלמידים בבית הספר פולה גוריון נכתב: "במהלך הימים האחרונים התפרצה מחלת הקורונה בקרב תלמידי הגימנסיה העברית, אשר לכמה עשרות מהם יש אחים בבית הספר פולה בן גוריון. לאחר שתתקבלנה כל התוצאות בימים הקרובים, נדע האם יש תלמידים בבית הספר פולה בן גוריון שנדבקו מהתפרצות המחלה בגימנסיה. במידה שיש נדבקים - תידרש הערכות חדשה לחלוטין כולל בידוד נרחב".

 

במכתב ניתנו הנחיות להתנהלות בית הספר בימים הקרובים. מעבר לביטול הלימודים בימים ראשון ושני, יתבקש צוות המורים – שחלק ממנו נמנה על קבוצה בסיכון גבוה – להיבדק לקורונה. "במידה שהצוות יהיה חסר, ייווצר קושי לפתוח את בית הספר, להפעילו בצורה בטוחה ולקיים שגרת לימודים משמעותית", צוין בהודעה להורים. "הוועד יבקש ממנהל החינוך לבצע בדיקות לכלל ילדי בית הספר".

 

 

מתחם
ארכיון. מתחם " היבדק וסע" בירושלים(צילום: אלכס קולומויסקי)

בעקבות העלייה בתחלואה בקורונה פתח הבוקר מד"א מתחם "היבדק וסע" נייד סמוך לאצטדיון טדי. המתחם, שבו חמש עמדות בדיקה, נפתח ב-9:00 וייסגר ב-17:00. יוכלו להיבדק בו רק מי שזומנו על ידי קופות החולים מאוחדת וכללית ויצטיידו בתעודה מזהה. עד 12:00 לקחו צוותי מגן דוד אדום דגימות מ-320 נבדקים.

 

כמו כן, לבקשת משרד הבריאות, מגן דוד אדום יקים מחדש את מתחם "היבדק וסע" הקבוע בגני יהושע בתל אביב ובהמשך בחיפה, בירושלים ובבאר שבע.

 

בליל שבת עדכן משרד הבריאות שעד השעה 19:30 אתמול אובחנו 113 ישראלים עם קורונה. מדובר בנתון הגבוה ביותר מתחילת החודש. מספר החולים הפעילים כעת עומד על 1,927 בני אדם, בהם 39 במצב קשה.

 

העלייה במספר המאובחנים החלה ביום שלישי עם 32 איש ביממה, לאחר שביום שני אובחנו 14 בלבד. ביום רביעי אמנם נרשמה ירידה ואובחנו 24 בני אדם עם הנגיף, אך ביום חמישי נרשם זינוק חריג ואובחנו 64 – יותר מפי ארבעה לעומת יום שני.

התקהלות בשוק הפשפשים ביפו (צילום: גלעד ילון)
לא שומרים. אמש ביפו(צילום: גלעד ילון)

במסיבת עיתונאים בהולה שערך אתמול אמר מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב: "נורת האזהרה נדלקה, אנחנו מרגישים שהמציאות משתנה באופן שמחייב אותנו להעביר את המסר לציבור. סיימנו הערכת מצב ואנו רואים בימים האחרונים עלייה משמעותית בתחלואה. היא מובהקת ומשמעותית, לאורך זמן ומפושטת בחלקי הארץ השונים".

 

הוא הדגיש כי במשרד הבריאות המתינו עם הקביעה עד שיבינו אם מדובר באירועים ספציפיים או בשינוי מגמה - אך הבדיקות מצביעות על 1.5% מאובחנים מכלל הנבדקים. לדבריו, בתקופה הקרובה מוטב שלא להיפגש עם אוכלוסייה מבוגרת: "לחזור להיפגש עם סבא וסבתא בזום. לצערנו, אין דרך למנוע תחלואה אם אין שמירה על הכללים. אף שיש הרבה סיבוכים סביב הכללים, בסוף הם פשוטים: ללכת עם מסכות, לשמור על היגיינה ולהקפיד על מרחק של שני מטרים - והדבר הזה לא מתבצע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס גמבורג
הגימנסיה העברית בירושלים
צילום: אלכס גמבורג
מומלצים