שתף קטע נבחר

סקר ענק: מחצית מיהודי התפוצות רוצים קשר קבוע עם ישראל

כרבע מיהודי התפוצות רוצים שיוקם גוף נבחר שייעץ לממשלת ישראל בנושאים בעלי עניין לעולם היהודי. כמחציתם מאמינים שהייעוד המשותף של העם היהודי הוא לדאוג לכך שתושג רווחתם של מדינת ישראל ושל יהודי העולם. נתונים מתוך סקר מקיף עולמי שנערך בימים אלה

רחוקים אבל קרובים: כמעט מחצית מיהודי התפוצות מעוניינים בקשר קבוע עם מדינת ישראל, לצורך קידום יוזמות ופעילות לחיבור בין יהודים. כך עולה מסקר רחב היקף שמתנהל בימים אלה ביוזמת קרן ג'נסיס. הסקר, שעליו ענו עד כה כ-12 אלף יהודים מרחבי העולם, יימשך בחודשים הקרובים במטרה לייצר בסיס נתונים עמוק שיאפשר לגבש מדיניות מוסדרת.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>

 

עוד עולה מהסקר, כי כרבע מיהודי התפוצות רוצים שיוקם גוף נבחר שייעץ לממשלת ישראל בנושאים בעלי עניין לעולם היהודי. נתון נוסף שהתגלה הוא כי מחצית מיהודי העולם (51.7% מהעונים באנגלית, ו-50.7% מהעונים בעברית), מאמינים שהייעוד המשותף של העם היהודי הוא לדאוג לכך שתושג רווחתם של מדינת ישראל ושל יהודי העולם.

 

המטרה: לאחד את יהודי העולם

מגילת "הייעוד המשותף" נוסדה על ידי קרן ג'נסיס ומשרד התפוצות, בחסות הנשיא, כאשר המטרה היא לאחד את הקהילה היהודית העולמית סביב מכנה משותף, ולהבטיח בכך עתיד לעם היהודי ולאנושות כולה. המסמך מנסח את הערכים והעקרונות שנועדו לחבר ולאחר את כל היהודים, בכל מקום בו הם חיים.

 

מצעד הכיפות בברלין (צילום: EPA)
רוצים קשר עם ישראל (צילום: EPA)

 

מקרן ג'נסיס נמסר כי "מאז ההשקה של המגילה היא הוצגה במהלך השנה החולפת בכנסים ובהתכנסויות בינלאומיות רבות, ואלפי חברי קהילות יהודיות ברחבי העולם דנו בה, לקראת גיבוש תוכנה הסופי. כעת, אנחנו רוצים להרחיב את כמות המגיבים על המגילה באופן משמעותי, ולכן השקנו סקר כלל עולמי: בעברית, אנגלית ורוסית, אותו אנחנו מפיצים בישראל ובקרב קהילות יהודיות ברחבי העולם".

 

המשאל צפוי להסתיים לקראת סוף השנה, ותוצאות המחקר יוכלו להוות בסיס לגיבוש מדיניות וחזון של הקשרים בין ישראל לתפוצות. להשתתפות בסקר לחצו כאן.

 

קיראו עוד בערוץ היהדות:

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים