שתף קטע נבחר

בעקבות תחקיר ynet ו"ידיעות אחרונות": אישום נגד המתחזה לרופא שתקף מינית

שנה וחצי אחרי שנחשף כיצד אורי עידן (55) מהרצליה הציג עצמו במרמה ככירורג בשם "ד"ר הארי דרוקר", הוגש נגדו כתב אישום בגין מעשים מגונים. באחד המקרים נגע עידן בחזה של המתלוננת והציע לה המשך טיפול בעיסוי

 

התחזה לרופא, הפעיל בלוג בנושא כירורגיית שד ופגע מינית במרמה באישה שהגיעה ל"בדיקה". כך מתואר בכתב אישום שהוגש היום (ג') לבית משפט השלום בתל אביב נגד אורי עידן (55) מהרצליה בגין מעשים מגונים שבוצעו במרמה וריבוי עבירות ניסיון למעשה מגונה במרמה. כתב האישום הוגש שנה וחצי אחרי פרסום התחקיר ב-ynet וב"ידיעות אחרונות", שחשף כיצד עידן שידל נשים שנתקלו בבעיה רפואית להיפגש עמו והטריד אותן מינית לכאורה.

 

מכתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד נועה בר מפרקליטות מחוז תל אביב, עולה כי עידן שימש כמנכ"ל ובעלים של חברת הפקת ספרים דיגיטליים. בין השנים 2010 ל-2018 הפעיל הנאשם בלוג אינטרנטי בנושא כירורגיית שד - "סיפורים מחדרו של רופא".

 

בבלוג שהכיל מידע רפואי רב, הציג עצמו עידן בכזב כ"ד"ר הארי דרוקר" - רופא כירורג המתגורר בקנדה תוך הצגת פרטים על השכלה וניסיון מקצועי בקנדה. במסגרת הבלוג, התכתב הנאשם עם נשים ונהג לספר כי אין לו קליניקה בישראל וציין מועדים, כחלק ממצג השווא, שבהם הוא צפוי להגיע לישראל. הנאשם הציע לנשים להיפגש עמו במועדים שמסר במסגרת מצג השווא.

הרופא המתחזה ()
אורי עידן

לפי האישום הראשון, "ב-2015 פנתה אישה דרך הבלוג, על מנת לקבל מענה למצב רפואי ממנו סבלה. הנאשם הציג עצמו בכזב כרופא, תשאל אותה על אודות הבעיה ממנה היא סובלת, והציע לה לפגוש בו לכשיגיע לישראל. בהמשך להתכתבות, ביולי 2015, היא הגיעה למשרדי החברה לפגישה עם הנאשם. הוא תשאל את האישה לגבי מצבה הרפואי והסביר לה כי לצורך האבחון, עליו לבצע בה בדיקה גופנית".

 

"במסגרת הבדיקה נגע הנאשם בחזהּ של המתלוננת והציע לה המשך טיפול בדרך של עיסויים. המתלוננת ששוכנעה על ידי דברי הכזב ומצג השווא כי עברה בדיקה רפואית שילמה לנאשם עבור הבדיקה".

 

מתוך הבלוג (מתוך הבלוג)
מתוך הבלוג של הרופא המתחזה(מתוך הבלוג)

 

לפי האישום השני, "תחקירנית בגוף תקשורת פנתה לנאשם במסגרת עבודתה ולאחר שנודע לה על החשדות בעניינו. התחקירנית הציגה עצמה כמי שסובלת מבעיה רפואית ומבקשת את חוות דעתו. הנאשם הציג את עצמו בכזב כרופא והציע לבדוק אותה כשיגיע לארץ. בנובמבר 2018 הגיעה התחקירנית למשרדי החברה שם פגשה בנאשם. הנאשם שאל אותה לגבי מצבה הרפואי והורה לה להוריד את חולצתה לצורך בדיקה רפואית. בשלב זה יצאה התחקירנית ממשרדי החברה ולא שבה".

 

לפי האישום השלישי, "במהלך השנים 2018-2015 מספר רב של הזדמנויות התכתב הנאשם עם נשים באימייל, הציג את עצמו בכזב ככירורג שד והציע להיפגש עמו לבדיקה פרונטלית". באישום מתוארת פנייתן של שלוש נשים נוספות שפנו לנאשם להתייעצות אך החליטו שלא להיפגש עמו.

 

עורכת דין אורית חיון (צילום: ז׳אן כהן)
עו"ד אורית חיון(צילום: ז׳אן כהן)

עו"ד אורית חיון, שמייצגת את עידן עם עו"ד דין כוכבי, מסרה בתגובה: "מדובר בחקירה בעלת אינטרסים עסקיים שבוצעה על ידי מוציא לאור מתחרה באופן שפגע בתקינותה. תחקירנית נכחה בחקירות וזיהמה ראיות ומשטרת ישראל קיבלה תיק עבודה מגמתי ומסודר מבלי לבצע חקירה כנדרש. להגנה טענות משפטיות כבדות משקל אשר יתבררו בהליך המשפטי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים