שתף קטע נבחר

740 חולי קורונה בשבוע, חיסול משולש, גבר דקר את אשתו | סיכום חדשות השבת

בבית האבות "אחוזת אייל" ליד אור יהודה נדבקו שישה דיירים ושלושה אנשי צוות בנגיף הקורונה. בעל חשוד שדקר את אשתו בכל חלקי גופה, פצע אותה אנושות וקפץ מדירה במודיעין עילית. שלושה תושבי רמלה נרצחו ביריות לאור יום ליד לוד

מאז חצות ועד הערב (שבת) אובחנו עוד 58 חולי קורונה חדשים בישראל. משרד הבריאות עדכן כי שלושה בני אדם נפטרו מקורונה מאז חצות. בסך הכול עומד מספר חולי הקורונה הפעילים בישראל על 2,407. מנתוני משרד הבריאות עולה כי עד היום נדבקו 17,752 בני אדם בנגיף הקורונה בישראל.  

 

ממוצ"ש שעברה אובחנו בישראל 740 חולי קורונה חדשים, 11 מתו ו-239 החלימו. בירושלים אובחנו השבוע 185 חולים חדשים ובתל אביב 84. מאז יום חמישי בערב אובחנו בתל אביב 39 חולים חדשים, בירושלים 42 ובבני ברק 12. היום נרשם שפל במספר המונשמים - 21 בני אדם - המספר הנמוך ביותר מאז מרץ.

 

על-רקע החשש מהתפרצות נוספת של נגיף הקורונה בישראל, משרד הבריאות פרסם הבוקר כי אתמול נשבר שיא בדיקות הקורונה ביממה - 16,133. מספר המאובחנים היומי בנגיף חצה את רף ה-100 בפעם השישית בשמונת הימים האחרונים אחרי שאתמול אובחנו 144 בני אדם. גם בעולם ממשיך הנגיף להתפשט במהירות - עם 100 אלף נדבקים ביום.

בדיקת קורונה בדיקה קופת חולים מכבי רחובות (צילום: AFP)
שיא בדיקות קורונה בישראל, 144 נדבקים אתמול(צילום: AFP)

ועם זאת, למרות העלייה במספר הנדבקים בישראל, מתוך 2,407 חולים פעילים, רק 21 מונשמים ו-103 מאושפזים בבתי החולים. שיא הבדיקות היומי עד כה עמד על 15,367 ב-20 באפריל. מספר המאובחנים היומי אתמול הוא הכי גבוה מאז ה-1 במאי. מהנתונים העדכניים שפורסמו הערב עולה כי 17,752 נדבקו עד כה בקורונה בישראל, 15,050 מתוכם החלימו. 295 נפטרו מהנגיף. 

 

אישה בת 37 נדקרה הערב (שבת) בדירה בעיר מודיעין עילית ונפצעה באורח אנוש. במקביל, בעלה, בשנות ה-40 לחייו, שקפץ מהדירה, אותר שרוע על הקרקע ברחוב ומצבו מוגדר אנוש גם כן. המשטרה חוקרת חשד לניסיון רצח והתאבדות.

שיבא תל השומר (צילום: שאול גולן )
ניידת משטרה בשיבא, לשם פונו האישה והבעל(צילום: שאול גולן )

מהמשטרה נמסר כי האישה נמצאה עם סימני דקירה בכל חלקי גופה. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום פינו אותה לבית החולים שיבא בתל השומר. הגבר פונה אף הוא לשיבא. כוחות משטרה וחוקרי זיהוי פלילי הוזעקו למקום ופתחו בחקירה. מאז תחילת השנה נרצחו 11 נשים ותינוקות - שבע מהן מאז תחילת משבר הקורונה.

 

התפרצות בבית אבות ליד אור יהודה

שישה דיירים ושלושה אנשי צוות אובחנו כחולי קורונה בבית האבות "אחוזת אייל" הסמוך לאור יהודה. כך נמסר ממשרד הבריאות. הם אובחנו לאחר בדיקה שנייה שנערכה להם, ימים ספורים אחרי שבדיקה אחרת הראתה כי הם לא נדבקו בנגיף. אחד הדיירים במחלקה אושפז בבית החולים שיבא בתל השומר והיתר יועברו לבידוד במוסדות גריאטריים ייעודיים.

בית אבות אחוזת אייל (צילום: נדב אבס )
בית האבות "אחוזת אייל"(צילום: נדב אבס )

 

 

 

הבדיקות נערכו על-ידי פרויקט "מגן אבות ואימהות" לאחר שנודע כי העובדת נדבקה - ולאחר מכן נערך בבית האבות מרשת "נאות אבי" גם תחקיר אפידמיולוגי וחיטוי על-ידי משרד הבריאות. מלבד החולים, הוכנסו לבידוד 29 דיירים נוספים והם יועברו כאמור למוסדות גריאטריים שהוכשרו לטפל בחולי קורונה. נוסף להם הוכנסו לבידוד חמישה עובדים. 

 

חיסול משולש ליד לוד לאור יום

נהאד אל-שמאלי בן 28, ראאד עכאשה בן 40 וג'יבריל עכאשה בן 28, תושבי שכונת ג'ואריש ברמלה, נרצחו ביריות בשעות הצהריים בצומת לוד מרכז. כוחות משטרה הוזעקו למקום ופתחו בחקירה, אולם טרם נעצרו חשודים במעשה. לפני כחודשיים נרצח גם אחיו של אחד הנרצחים.

אירוע ירי בלוד (צילום: יאיר שגיא)
מקום החיסול (צילום: יאיר שגיא)

 

 

השלושה נסעו בטנדר עם חומרי בנייה והיו בדרכם לעבודה, שניים ישבו מקדימה והשלישי מאחור. לפי הערכת המשטרה המתנקשים ניסו לפגוע באחד מיושבי הרכב שאיתו יש להם סכסוך, אך למרות זאת חיסלו גם את השניים הנוספים. עוד עולה מהחקירה כי המתנקשים עקבו אחריהם במשך כמה קילומטרים עד שהגיעו לצומת, מתנקש אחד ירד מהרכב וירה בשלושתם מטווח קצר.

 

טסו בלי תיאום - ונתקעו בנמל בבוקרשט

ישראלים שהמריאו לרומניה בטיסות של חברת התעופה "וויז אייר" לא הורשו להיכנס למדינה מאחר שלא הסדירו את הגעתם לפי תקנות הקורונה במדינה. הטיסה לישראל אמורה הייתה לצאת רק ביום ראשון, והישראלים חששו שיצטרכו "לבלות" את סוף השבוע בנמל התעופה בבוקרשט. עם זאת, קונסולית ישראל ברומניה, רחל בליצר, ביקרה אותם והודיעה להם על כך שנקבעה להם טיסה להבוקר, עמה הם חזרו לארץ.

  (צילום: דרור הלפרין)
הישראלים שהמתינו בנמל התעופה בבוקרשט(צילום: דרור הלפרין)

"אנחנו תשעה ישראלים ועוד ארבעה אמריקנים וכולנו תקועים פה וממתינים שאולי מישהו יצליח להוציא אותנו מכאן. מסתבר שתיירים לא נכנסים לרומניה, למרות שיש לנו את כל התנאים", אמר הלפרין, לפני שהקונסולית הודיעה על הטיסה המיוחדת שיצאה הבוקר. שגריר ישראל ברומניה דוד סרנגה ביקש להבהיר: "הטעות כפולה: של האזרחים הישראלים שלא ביררו אם מותר להם להיכנס, ושל חברת התעופה שאפשרה להם לטוס. רומניה, כמו יתר מדינות האיחוד האירופי, עדיין סגורה לביקור תיירים שאינם תושבי האיחוד האירופי". 

 

אחרי ארבעה חודשים: השליח הקטארי חוזר?

השליח הקטארי מוחמד אל-עמאדי צפוי להגיע בשבוע הבא לעזה לצורך חלוקת המענק לתושבי הרצועה. אם אכן יגיע - זו תהיה הפעם הראשונה מזה ארבעה חודשים שהוא ייכנס בשערי הרצועה. בחודשים האחרונים חולק המענק ללא הגעתו של אל-עמאדי או של סגנו חאלד חרדאן בשל משבר הקורונה. ברצועת עזה נדבקו עד כה 69 בני אדם בנגיף הקורונה. מאז החלימו 18 ומתה אישה אחת. נכון להיום ישנם 50 חולי קורונה ברצועה.

מוחמד אל עמאדי קטאר כסף סיוע הומניטרי ( צילום: AFP )
מוחמד אל עמאדי וכספי המענק( צילום: AFP )

הסימונים לעמידה בתורים בסניפי בנק הדואר ברצועה לקראת חלוקת המענק ()
מונעים הדבקה. כך יידרשו להמתין הזכאים למענק

עד לפני ארבעה חודשים הגיע הכסף כאמור עם השליח או עם סגנו. השניים הגיעו לישראל, נפגשו לעיתים עם גורמי ביטחון ישראלים, והמשיכו עם המזומנים ברכב לרצועת עזה דרך מעבר ארז. אך לאחר התפשטות הקורונה במרץ הכנסת הכסף לרצועה בוצעה בצורה אחרת שלא פורטה. כל משפחה שזכאית למענק תקבל 100 דולר במזומן. החלוקה תימשך שבועיים כדי למנוע הדבקה בנגיף הקורונה.

 

ביידן הבטיח את המועמדות לנשיאות

ג'ו ביידן השיג את מספר הצירים הדרוש כדי להיות מועמד המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב. הוא למעשה נותר לבדו במרוץ בחודש אפריל, אחרי שיריבו ברני סנדרס פרש מהפריימריז. כעת הוא הפך רשמית למועמד המפלגה בבחירות מול הנשיא דונלד טראמפ.

ארה
יתמודד מול טראמפ, סופית. ביידן(צילום: AP)

"חברים, הלילה השגנו את 1,991 הצירים הדרושים כדי לזכות במועמדות הדמוקרטית", כתב ביידן בטוויטר. "אני הולך לעבוד כל יום במאבק להרוויח את הקול שלכם, כדי שביחד נוכל לנצח בקרב למען נשמתה של האומה הזאת". הוא חצה את רף הצירים הדרוש בעקבות פריימריז שהתקיימו השבוע בשבע מדינות, ובמחוז קולומביה שבו נמצאת וושינגטון הבירה. הבטחת המועמדות מונעת ניסיון אפשרי של מתנגדי ביידן - ממחנה סנדרס - לסכל את מועמדותו בוועידת המפלגה הדמוקרטית שאמורה להתקיים באוגוסט.

 

טראמפ עורר תמיהה בנאום על הכלכלה: "יום נפלא לפלויד"

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ גרם אמש להרמת גבות כאשר אמר בנאום על נתונים כלכליים מעודדים מהחודש האחרון שזהו "יום נהדר" עבור ג'ורג' פלויד, העצור השחור שמותו בידי שוטר לבן עורר מחאה אלימה שכדוגמתה לא ראתה אמריקה עשרות שנים.

 

 

הנשיא נאם בבית הלבן לאחר שקודם לכן התפרסמו נתונים לחודש מאי שמראים על השתקמות מהירה יחסית של הכלכלה האמריקנית, מאז תחילת שחרור ההגבלות שהוטלו בניסיון לבלום את התפשטות נגיף הקורונה. לפי הנתונים הללו, כלכלת ארה"ב הוסיפה בחודש שעבר 2.5 מיליון מקומות עבודה. "כולנו ראינו מה קרה בשבוע שעבר, אנחנו לא יכולים לתת לזה לקרות", אמר. "אני מקווה שג'ורג' מסתכל עלינו מלמעלה ואומר שזה דבר נהדר שקורה למדינה שלנו. (זה) יום נהדר עבורו. זה יום נהדר לכולם. זה יום נהדר מאוד במונחים של שוויון", אמר.

 

מעיין בירושלים הפך לאמבטיית קצף

מטיילים שהגיעו הבוקר להתחרץ במעיין ליפתא בירושלים נדהמו לגלות את מימיו מלאים בקצף, כאשר בקבוק סבון חצי ריק הונח בסמוך ופתח יציאת המים נחסם באמצעות שקיות ניילון. ליד המעיין היו מונחות פחיות שתייה רבות.

מעין ליפתא (צילום: אלה מור)
אמבטיית קצף או מעיין? תיעוד מליפתא(צילום: אלה מור)

מעין ליפתא (צילום: אלה מור)
(צילום: אלה מור)

אלה מור, שהגיעה עם משפחתה וחברים מהיישוב לפיד שבשפלה לטייל במקום, סיפרה שראתה קבוצה של גברים חרדים מתרחצים במעיין. "אחרי שעה וחצי, כשחזרנו מהטיול ורצינו לטבול שם, ראינו את זה ככה. אבל אני לא יודעת אם אלו שראינו אחראיים לזה. לא הבנו מה זה בהתחלה, אבל אז הבת הקטנה שלי ראתה את הבקבוק וזה הסתדר עם הריח". מרשות הטבע והגנים נמסר כי "קיבלנו היום מידע על פגיעה במעיין והזרמת סבון למים הזורמים. הנושא יטופל על ידי רשות הטבע והגנים כך שהמעיין ינוקה".

 

חופים נסגרו, רבבות באתרי הטבע והכינרת

עשרות אלפי בני אדם ניצלו את מזג האוויר החם ופקדו בסוף השבוע את שמורות הטבע, הגנים הלאומיים ואת חופי הכינרת. כבר בשעות הבוקר נסגרו כמה חופים בכינרת ובים התיכון לכניסת מתרחצים לאור עומס כבד. בין האתרים המובילים שאותם פקדו המטיילים היו הגן הלאומי תל אשקלון, שמורת עין אפק, שמורת תל דן, גן השלושה (הסחנה) ושמורת עין גדי.

 

 
גם לאומי הבשור (צילום: רותם כהן, רשות הטבע והגנים)
מטיילים בגן הלאומי הבשור(צילום: רותם כהן, רשות הטבע והגנים)

חוף כורסי (צילום: אביהו שפירא )
אחרי שהתמלאה במים, הכינרת התמלאה גם בנופשים(צילום: אביהו שפירא )

מפל התנור (צילום: מאור לייזר)
שמורת נחל עיון בגליל העליון(צילום: מאור לייזר)

שוק הפשפשים (צילום: נדב אבס)
שוק הפשפשים בחיפה(צילום: נדב אבס)
הערב והלילה צפוי להיות נוח. מחברת "מטאו-טק" נמסר כי ייתכנו הגבלות ראות לאורך מישור החוף, השפלה וצפון מערב הנגב. מידות החום החזויות הלילה ומחר: קריית שמונה 37-21, קצרין 33-20, צפת 31-20, טבריה 38-22, נצרת 33-21, חיפה 29-21, תל אביב 29-21, ירושלים 32-21, אשקלון 28-21, עין גדי 40-29, באר שבע 36-18, ערד 35-20, מצפה רמון 34-20, אילת 41-26.

 

מחר יהיה נאה ותחול עלייה קלה בטמפרטורות. ייעשה חם מהרגיל לעונה עד שרבי בהרים ובפנים הארץ, ולאורך מישור החוף יהיה חם ולח. בצפון הנגב, בעמקים, בבקעת הירדן ובים המלח והערבה יחול עומס חום כבד. הים התיכון יהיה נוח עד גלי עם גלים בגובה של בין 40 ל-80 ס"מ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
בדיקות קורונה במעבדת מכבי ברחובות
צילום: AFP
מומלצים