(צילום: אלה מור)

מעיין ליפתא בירושלים הפך היום (שבת) לאמבטיית קצף. מטיילים שהגיעו הבוקר להתרחץ במעיין נדהמו לראות את מימיו מלאים בקצף, כאשר בקבוק סבון חצי ריק מונח בסמוך ופתח יציאת המים חסום באמצעות שקיות ניילון. ליד המעיין היו מונחות פחיות שתייה רבות.
מעין ליפתאמעין ליפתא
מעין ליפתא הפך הבוקר לבריכת קצף
(צילום: אלה מור)
אלה מור, שהגיעה עם משפחתה וחברים מהיישוב לפיד שבשפלה לטייל במקום, סיפרה שראתה קבוצה של גברים חרדים מתרחצים במעיין. "אחרי שעה וחצי, כשחזרנו מהטיול ורצינו לטבול שם, ראינו את זה ככה. אבל אני לא יודעת אם אלו שראינו אחראיים לזה. לא הבנו מה זה בהתחלה, אבל אז הבת הקטנה שלי ראתה את הבקבוק וזה הסתדר עם הריח".
מעין ליפתאמעין ליפתא
בקבוק הקצף סמוך למעיין ליפתא, הבוקר
(צילום: אלה מור)
מעין ליפתאמעין ליפתא
ולא רחוק ממנו נותרה גם אשפה
(צילום: אלה מור)
מור, התקשרה לחברה שבן זוגה עובד ברשות הטבע והגנים, והוא העביר את הטיפול לגורמים הרלוונטיים.
מעין ליפתאמעין ליפתא
(צילום: אלה מור)
מרשות הטבע והגנים נמסר בתגובה: "שמורת ליפתא, בכניסה הראשית לירושלים, משתרעת על 78 דונם ומייצגת נוף תרבות מרשים של מעיינות וחקלאות הר. השמורה היא אחד מ'שערי הכניסה' לפארק ירושלים – חגורה ירוקה העוטפת את הבירה ממערב. קיבלנו היום מידע על פגיעה במעיין והזרמת סבון למים הזורמים. הנושא יטופל על ידי רשות הטבע והגנים כך שהמעיין ינוקה".
מעין ליפתאמעין ליפתא
מעין ליפתא
(צילום: אלה מור)
מעיין ליפתא הוא אתר רחצה פופולרי בקרב הירושלמים וגם בקרב חובבי מעיינות מכל רחבי הארץ. הבריכה, שאליה נובעים מי מעיין מתוך ניקבה באורך 30 מטרים, מסתתרת ממש ליד הכביש המהיר בכניסה לירושלים - בין בתי הכפר הערבי ליפתא שננטשו במלחמת העצמאות. סביב המעיין נטועים עצי תאנה ושקד ושיחי סברס.
מעיין ליפתא בימים כתיקונםמעיין ליפתא בימים כתיקונם
מעיין ליפתא בימים כתיקונם
(צילום: דורון תלמי)
למרות תוכניות להקמת שכונת וילות על חורבות הכפר ובית מלון צמוד למעיין, לפני כשלוש שנים הוכרז המקום כשמורת הטבע "מי נפתוח". בערבי שבת משמשת בריכת המעיין כמקווה לעשרות דתיים שמגיעים לטבול בה.