שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי

"תהיה עלייה במונשמים, אבל לא צריך לסגור בתי ספר"

אתמול אובחנו 82 נדבקים בקורונה, נתון גבוה מאוד לשבת. ד"ר טל ברוש, מזכיר הצוות לטיפול במגפות במשרד הבריאות, אמר לאולפן ynet כי "הציבור לא נזהר מספיק", אך טען כי אין צורך בסגירת בתי ספר אם תלמיד אחד חלה: "ההנחיות קצת מוגזמות. רכבת? זה אוטובוסים מחוברים"

 

 

בלימה של העלייה במספר הנדבקים? זה רק נראה ככה. אתמול (שבת) אובחנו 82 נדבקים חדשים בנגיף הקורונה, המספר הנמוך ביותר מזה שבוע. אבל השוואה לשבתות הקודמות מראה כי המספר בכל זאת אינו נמוך: בשבתות הקודמות, ובין היתר עקב מיעוט הבדיקות היחסי, נמנו 28, 5, 5 ו-19 נדבקים. הפעם, כאמור, המספר גבוה בהרבה.

 

במספר הבדיקות חלה ירידה גם כן. אתמול בוצעו 11,440 בדיקות, נתון שנחשב גבוה מאוד לשבת, לעומת שיא של יותר מ-16 אלף ביממה שלפני כן. אחוז המאובחנים היומי בנגיף מבין כלל הנבדקים נשאר יציב מאז שלישי האחרון, ועומד על בין 0.8% ל-1%.

 

 

 

ד"ר טל ברוש מאסותא-אשדוד, מזכיר הצוות לטיפול במגיפות במשרד הבריאות, אמר לאולפן ynet כי "היה צפוי שתהיה עלייה במספר ההדבקות. אנחנו רואים הרבה הדבקות, אבל נראה שהאוכלוסיה המבוגרת והחולים הכרוניים עדיין לא חולים". לדבריו, "הציבור לא נזהר מספיק. אחת מהנורות האדומות היא העלייה במספר החולים היומיים. בעוד שבועיים נראה עלייה במספר המונשמים והחולים הקשים".

 

לצד זאת הבהיר ד"ר ברוש כי לדעתו "ההנחיות קצת מוגזמות. על תלמיד אחד או על מורה חולה לא חייבים לסגור בית ספר שלם. אפשר לעשות חקירה מסודרת, אני לא בעד הסגירות המסיביות. בספטמבר אנחנו נהיה בדיוק באותו המקום אולי אפילו יותר גרוע כי יהיה קר יותר. צריך ללמוד לחיות עם זה".

 

הוא הוסיף: "אני לא חושב שאנחנו במצב שכדאי כרגע להחזיר את המשק אחורה או את מערכת הבריאות ומערכת החינוך אחורה. יש לכך השלכות מאוד קשות ואני חושב שבינתיים העסק הוא נסבל ואני מקווה שנשלט. צריך שאנשים יהיו אחראים - על עצמם ועל ילדיהם".

ישראל חוזרת לשגרה במשרד הבריאות נערכים לגל שני ד
ד"ר טל ברוש. מתנגד לסגירה אוטומטית של בתי ספר(צילום: משי בן עמי)
Дезинфекция железнодорожной станции. Фото:
חיטוי לרכבת. "בסך הכול אוטובוסים שמחוברים יחד"

בנוגע לאפשרות לדחייה נוספת בחזרת הרכבת עקב העלייה בתחלואה, אמר: "הרכבת זה בסך הכל אוטובוסים שמחוברים יחד. צריך להקפיד על העלייה והירידה, איך עומדים בתור בכניסה וביציאה". בנוגע להופעות ומסיבות ציין כי "מקום כמו הבארבי מאוד בעייתי וצריך מאוד להיזהר".

 

למרות דברי ברוש, נמשכת סגירת בתי הספר שבהם התגלתה תחלואה - וגם בתי ספר נוספים. חמישה בתי ספר במועצת שדות נגב נסגרו היום לאחר שתלמידה בחטיבת הביניים אובחנה אמש כחיובית לקורונה ונסעה בהסעות של המועצה. במועצה החליטו לא לקחת סיכונים וסגרו את בתי הספר נועם תושיה, אולפנת צביה, נריה בנים, נריה בנות וישיבת בית יהודה.

 

מתמונת המצב היומית שמפרסם מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה, גוף של אמ"ן, נראית עלייה בתחלואה בלוד - שם נדבקו שבעה חולים בשבוע האחרון. גם אחוז הבדיקות החיוביות בעיר השבוע מדאיג - 2% מסך הבדיקות. בחדרה נמנו תשעה חולים בשבוע האחרון, בין היתר עקב ההדבקות בבית הספר הרב תחומי בעיר.

 

מתן צורי השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משי בן עמי
ד"ר טל ברוש. נגד סגירת בתי ספר
צילום: משי בן עמי
מומלצים