שתף קטע נבחר

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות אישר למיליארדר להיכנס לארץ ללא בידוד

איש העסקים טדי שגיא השתתף לאחר נחיתתו מקפריסין בחגיגה ההמונית במגדל בת"א, שמשתתפיה הפרו את הנחיות משרד הבריאות - ומי שפטר אותו מחובת הבידוד הוא פרופ' איתמר גרוטו. אדלשטיין דורש בירור: "לא אנהג בסלחנות". גורמים במשרד הבריאות: "מצפים להתפטרות מיידית"

איתמר גרוטו טדי שגיא (צילום: עוז מועלם, אוראל כהן)
איתמר גרוטו וטדי שגיא(צילום: עוז מועלם, אוראל כהן)

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, אישר למיליארדר טדי שגיא לחזור לארץ מקפריסין ללא חובת בידוד. לטענת גורמים במשרד הבריאות, שגיא פנה תחילה למנכ"ל משה בר סימן טוב וסורב - אולם שגיא מכחיש זאת. במשרד הבריאות טענו כי "מתן האישור היה משגה, מדובר בטעות חמורה בשיקול הדעת וייערך בירור בעניין", וגורמים במשרד אמרו כי הציפייה מגרוטו היא התפטרות מיידית.

 

קצין המשטרה בדימוס וחגיגת הזיקוקים במגדל עם עומר אדם

 

שגיא היה אחד המשתתפים במסיבת בר המצווה ההמונית במגדלי צמרת בתל אביב, שגם בה הופרו בבירור הנחיות משרד הבריאות. המיליארדר בילה במקום לצד חבר הכנסת ניר ברקת, הזמר עומר אדם, שלישיית "מה קשור", עדן בן זקן וליאור נרקיס. לאחר המסיבה, שב שגיא לקפריסין.

 

 

שר הבריאות יולי אדלשטיין הנחה את המנכ"ל היוצא משה בר סימן טוב לערוך בירור עם גרוטו, ומצפה לקבל תשובות כבר מחר. "במיוחד בשעה שיש מאמץ רב להסביר לציבור את חשיבות העמידה בהנחיות משרד הבריאות וכאשר אנחנו קוראים להגברת האכיפה, לא ייתכן שיהיו פטורים מבידוד אשר יסכנו את בריאות הציבור", אמר אדלשטיין. "במקרים כאלה לא אנהג בסלחנות".

 

בתנועה לאיכות השלטון התייחסו לפטור מטעם גרוטו ומסרו כי "מעבר לכך שמדובר בכשל ערכי חמור, מדובר כאן בסיכון בריאות הציבור על ידי הממונה הישיר על הנושא. על פרופ' גרוטו להניח את המפתחות עוד הלילה".

 

מטעמו של שגיא נמסר בתגובה כי "טדי שגיא הגיע לישראל כחוק ופעל לפי ההנחיות המתאימות שקיבל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עוז מועלם, אוראל כהן
פרופ' גרוטו וטדי שגיא
צילום: עוז מועלם, אוראל כהן
מומלצים