שתף קטע נבחר

הפרקליטות מבקשת: 15 חודשי מאסר למשה איבגי

בבית משפט השלום בחיפה מתקיים הבוקר שלב הטיעונים לעונש במשפטו של השחקן המפורסם שהורשע בשתי עבירות של מעשה מגונה בתחילת השנה. סנגורו ביקש להטיל עליו שעות לתועלת הציבור וטען: "אלמלא היה מדובר באיבגי, לא היה מוגש כלל כתב אישום"

הפרקליטות ביקשה הבוקר (יום א') מבית המשפט השלום בחיפה שיטיל עונש מאסר של 15 חודשים על השחקן משה איבגי שהורשע בשתי עבירות של מעשה מגונה בתחילת השנה.

משה איבגי בפתח הדיון בבית משפט השלום בחיפה (צילום: אלעד גרשגורן)
איבגי בבית המשפט בינואר(צילום: אלעד גרשגורן)

בבית המשפט מתקיים הבוקר שלב הטיעונים לעונש במשפטו של איבגי, שזוכה משני אישומים נוספים. סנגורו, עו"ד מיכאל כרמל, אמר כי אלמלא היה מדובר באיבגי, לא היה מוגש כלל כתב אישום. כרמל ביקש מבית המשפט לקבל את המלצות שירות המבחן בעניינו של השחקן, ולהטיל עליו שעות לתועלת הציבור וענישה על תנאי. הדיון מתנהל בדלתיים סגורות.

  

בחודש ינואר, כשנה וחצי לאחר שהוגש נגדו כתב אישום בגין עבירות של הטרדה מינית ומעשים מגונים, ניתנה כאמור הכרעת הדין בעניינו של אבגי בבית משפט השלום בחיפה. לפני יותר משנה הוסרו מכתב האישום עבירות הנוגעות לאחת המתלוננות, ובסופו של דבר הורשע איבגי רק בשתי עבירות של מעשה מגונה במתלוננת אחת. לגבי שתי המתלוננות האחרות, השופט זיו אריאלי זיכה את איבגי - באחד המקרים, זיכוי מחמת הספק.

 

  

למרות שזיכה אותו מהאישומים בגין הטרדות מיניות, השופט אריאלי מתח ביקורת על איבגי בפסק הדין שלו. "ככל שהדבר נוגע לעדותו של הנאשם ביחס לאירועים המתוארים באישום הראשון, אינני נותן כל אמון בעדותו בבית המשפט", קבע והוסיף כי "ככלל, עדותו של הנאשם הייתה פתלתלה ומתחמקת. הנאשם טען כי אינו זוכר כלל - לא את האירועים המפורטים בכתב האישום ואף לא את המתלוננת. באותה נשימה טען הנאשם טענות עובדתיות באשר לאופי מערכת היחסים עם א', סוג המגע וכוונת האמירות המיוחסות לו - תוך היאחזות בשברי משפטים של המתלוננת, ולא אחת תוך הוצאת דברים מהקשרם".

 

איבגי בן ה-66 נחשב לפני הפרשה לאחד מהשחקנים הגדולים בישראל. הוא שיחק בשלל סרטים, כמו "חולה אהבה בשיכון ג'", "מתחת לאף", "אדון ליאון", "לצוד פילים", "מטאליק בלוז", "המוסד", בסדרות טלוויזיה רבות כמו "הבורר", "השוטר הטוב", "זגורי אימפריה", וגם כיכב בתיאטראות, בין היתר בחיפה ובגשר. מאז התפוצצות הפרשה בתחילת 2016 איבגי יצא להפסקה, כפי שהודיע על הבמה. "נוכח גל הפרסומים המטלטלים את חיי וגורמים למשפחתי כאב רב החלטתי לקחת פסק זמן", אמר אז.

 

"אני עושה את חשבון הנפש שלי, בודק איפה טעיתי. הייתי למעלה יותר מדי, הרגשתי יותר מדי טוב, וזה לא היה טוב" ,אמר איבגי בשיחה עם מקורביו, ימים ספורים לאחר ההרשעה. עוד הדגיש בפניהם כי הוא "לא כועס על אף אחד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלעד גרשגורן
משה איבגי
צילום: אלעד גרשגורן
מומלצים