שתף קטע נבחר

העימותים והערפל: מתי תסתיים שנת הלימודים?

חמישה ימים לפני המועד המקורי לסיום השנה בתיכונים ובחטיבות הביניים, עדיין לא ברור אם עובדי ההוראה בשכבות אלה אכן יוסיפו תשעה ימים כפי שהגננות והמורים ביסודיים אמורים להוסיף - או שבכלל תבוטל התוספת לכולם. יו"ר הנהגת ההורים: "הממשלה חייבת לשים לזה סוף"

 

אמית איתן בבית הספר ()
בית ספר במעלה אדומים. מתי תסתיים השנה?

לפי המועד הרשמי, ביום שישי צפויה להסתיים שנת הלימודים בחטיבות הביניים ובבתי הספר התיכוניים - אך עד עתה עדיין לא ברור אם היא אכן תסתיים ביום שישי או תוארך בתשעה ימים. זאת, בהתאם לסיכום עם הסתדרות המורים, אליה משתייכים עובדי ההוראה בגנים, בתי הספר היסודיים וחלק מחטיבות הביניים.

 

חוסר הוודאות מטריד מנהלים מורים והורים גם לגבי גני הילדים ובתי הספר היסודיים, משום שמזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד איימה כי מועד סיום הלימודים בבתי הספר העל יסודיים יקבע האם שנת הלימודים בגנים וביסודיים תסתיים כרגיל ב-30 ביוני או ב-13 ביולי לפי מתווה הממשלה בצל הקורונה. 

 

 

יו"ר ארגון המורים רן ארז הודיע כי מזכ"לית הסתדרות המורים אינה רשאית לחתום בשמו, וכי מורי כיתות י' וחטיבות הביניים יסיימו במועד ולא יוסיפו תשעה ימים. הוא אמר כי מרבית המורים שמלמדים בחטיבות הביניים חברים בארגון המורים ולא יכלו להיכלל בהסכם עם האוצר.

 

לדבריו, הסוגיה המשפטית לגבי הייצוג טרם הוכרעה. "לא חתמתי על שום הסכם עם האוצר שבו התחייב שהמורים יוסיפו תשעה ימים. המורים בחטיבות הביניים ובכיתות י' עבדו מספיק קשה בהוראה מרחוק ולא אסכים שיעבדו יום אחד נוסף".

 

Школа в Кирьят-Ате. Фото: Нахум Сегаль ()
בית ספר בקריית אתא. אין עדיין הסכמות

בעקבות הודעתו של ארז הבהירה בן דוד הבהירה כי אם מורי כיתות י' לא יוסיפו תשעה ימים, שנת הלימודים תסתיים במועדה גם בגני הילדים, בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים. היא הדגישה שבמקרה כזה עובדי ההוראה בגנים ובבתי הספר לא יוסיפו תשעה ימים.

 

מירום שיף, יו"ר הנהגת ההורים הארצית, אמר היום כי לא יעלה על הדעת שחמישה ימים לפני המועד הרשמי של סיום שנת הלימודים ההורים והתלמידים עדיין אינם יודעים מתי היא מסתיימת. "כיפופי הידיים של ארגוני המורים חצו מזמן את גבולות המקובל והסביר ואם הם לא מסוגלים להגיע להבנות הממשלה חייבת לשים לזה סוף ולקבל על עצמה את תפקיד המבוגר האחראי, גם אם היא איננה נלהבת לעשות זאת".

 

ביום רביעי האחרון פרסם משרד החינוך בפורטל ההורים כי שנת הלימודים בבתי הספר העל יסודיים תסתיים ב-19 ביוני ובבתי הספר היסודיים ובגנים תסתיים ב-13 ביולי. כעבור שעה הוסר הפרסום לגבי העל יסודיים אך לא צוין מתי כן תסתיים השנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים