שתף קטע נבחר

בג"ץ פסק - אבל בקריית ארבע שוב יש רק רחצה נפרדת

אחרי שלפני כשנתיים קבע בג"ץ כי יש לאפשר גם רחצה מעורבת בבריכה ביישוב, החליטה המועצה לפתוח אותה לגברים בנפרד ולנשים בנפרד. התושבים החילונים זועמים ועתרו לבג"ץ: "אפליה וביזיון בית המשפט"

בריכה קריית ארבע ()
בריכת המריבה בקריית ארבע

שנתיים לאחר פסיקת בג"ץ בדבר החובה לפתוח את הבריכה בקריית ארבע גם לרחצה מעורבת בשעות מסוימות, שוב חוזרת הסוגיה אל סדר היום ביישוב שליד חברון. מעלון שחולק לתושבים עלה כי אין שעות שמוקצות לרחצה מעורבת בבריכה, אלא רק לרחצת גברים ונשים בנפרד.

 

המאבק סביב פתיחת הבריכה לרחצה מעורבת הוא אירוע שלא נגמר בקריית ארבע. לפני כשלוש שנים אחרי מאבק ארוך ועיקש של תושבים חילונים, פסק בג"ץ כי המועצה מחויבת לפתוח את הבריכה גם לרחצה מעורבת. עם זאת, במועצה גררו רגליים – ובחרו לבסוף לסגור את הבריכה בגלל חרם רבנים.

מודעה על פתיחת הבריכה ()
גברים ונשים, ללא רחצה מעורבת. העלון שחולק לתושבים

בשנה שעברה נפתחה הבריכה שוב, אולם ללא שעות שחייה מעורבות, ואז שוב פנו התושבים החילונים אל בג"ץ. לבסוף, המועצה שוב בחרה לסגור את הבריכה ולא לפתוח אותה לרחצה מעורבת.

 

כעת, עם חלוקת העלונים וההחלטה שלא לאפשר שעות רחצה מעורבות, החליטו ארבעה תושבי קריית ארבע לעתור לבג"ץ בדרישה לקיום הפסיקה מ-2018. בעתירה, שהוגשה באמצעות עו"ד אביעד הכהן, הם דורשים כי בג"ץ יוציא צו ביניים שימנע את פתיחת הבריכה כל עוד שעות הפתיחה שלה מחולקות לגברים ונשים בלבד.

 

"לצערנו, אף שקיבל מספר מכתבי אזהרה מעורך הדין שמייצג אותנו בנושא הבריכה, בחר ראש המועצה להתעלם מהם, כמו גם מפסק הדין של בית המשפט ומהנחייה ברורה של משרד היועמ"ש, ולפתוח את הבריכה בניגוד מפורש לפסיקה", אמר שלומי שוקרון, ממובילי המאבק. "עקב כך, נאלצנו להגיש לבית המשפט עתירה חדשה נגד המועצה והעומד בראשה".

 

לדבריו, "זו אפליה וביזיון בית משפט. אנו קוראים לכל מי שהמאבק חשוב לו בפרט, ולכל מי שהבריכה חשובה לו, להגיע יחד איתנו ולדרוש לקיים את פסק הדין, ועל-ידי כך לדאוג ולוודא כי הבריכה תישאר פתוחה לכולם, כל השנה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים