שתף קטע נבחר

בניגוד להחלטת בג"ץ: רחצה נפרדת בלבד בבריכה בקריית ארבע

בית המשפט קבע שבבריכת השחייה בקריית ארבע יהיו שעות רחצה נפרדות ומעורבות. כעת נדהמו ביישוב לגלות שהשנה יהיו בה שעות נפרדות בלבד. התושבים זועמים, אבל המועצה טוענת: "מדובר בשחייה לצורכי בריאות"

בריכה קריית ארבע ()
בריכת המריבה בקריית ארבע

שנה לאחר החלטת בג"ץ שקבע כי יש לאפשר לתושבי קריית ארבע שעות רחצה מעורבות בבריכה - וקריאת הרבנים שלא לחדש את המנוי מהסיבה הזו, הסאגה לא נרגעת. תקופה ארוכה הייתה הבריכה סגורה, וכעת החליטה המועצה לפתוח אותה מחדש, הפעם בשעות נפרדות בלבד.

 

מדובר בהפרה של ההסכם שאליו הגיעו נציגי התושבים במקום, הסכם שאותו אימץ בג"ץ. עכשיו התושבים זועמים: "לא הגיוני שמצפצפים פה על החלטות של בית משפט, עכשיו קיץ אנחנו עם ילדים ואין לנו לאן ללכת".

 

לפני כשנה, ולאחר שנים של מאבק, הצליחו קבוצת החילונים ביישוב להגיע להסדר סביב שעות פתיחת הבריכה, ולפיו תהיה בה גם שחייה מעורבת, לצד הנפרדת. ההחלטה התקבלה בהסכמה וקבלה תוקף משפטי על ידי בג"ץ. אלא שאז החליט ראש המועצה הקודם מלאכי לוינגר לסגור את הבריכה. הסיבה הרשמית למהלך הייתה גירעונות שאליהם נקלע המתנ"ס, אבל בדיוק באותו הזמן יצאו רבני המקום בקריאה לתושבים שלא לחדש את המנוי, בגלל השעות המעורבות.

 

לאחר הבחירות המקומיות הוחלף לוינגר באליהו ליבמן, ותפוח האדמה הלוהט של בריכת השחייה התגלגל לפתחו. "הוא לומד את העניין יום ולילה. נפגש עם נציגי החילונים, מנסה למצוא פתרון", מסביר גורם המקורב לראש המועצה - אבל מבהיר: "זה מורכב מאוד".

 

אלא שלפני כמה שבועות הוחלט במועצה לפתוח את הבריכה ללא שעות משפחה מעורבות, תוך התעלמות מהסיכום שעליו הוחלט בבג"ץ, סיכום שכאמור קיבל תוקף של פסק דין.

 

במכתב ששלח ראש המועצה למתנ"ס המפעיל את הבריכה נכתב: "נושא הבריכה חשוב ומשמעותי ואני עוסק בו באופן יומיומי. יחד עם זאת, המצב הקיים (שהבריכה סגורה) מהווה פגיעה קשה מאוד בציבור משמעותי הזקוק לשחייה לצורכי בריאות גופנית ונפשית. לאור זאת", כתב ראש המועצה, "אני פונה אליכם להפעיל את הבריכה במתכונת חלקית".

 

קבוצת החילונים שמתגוררת בקריית ארבע זועמת, וטוענת כי הונו אותם וכי הבריכה תיפתח שוב, ללא שעות מעורבות. "פשוט לא סופרים, לא אותנו ולא את בג"ץ, לא נעבור על זה בשתיקה", הבהירו שם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים