שתף קטע נבחר

בשל החוק הנורבגי: 4 ח"כיות חדשות בקואליציה, ח"כ אחד לאופוזיציה

חמישה שרים מכחול לבן התפטרו מהכנסת ואיפשרו את כניסתם של מיכל קוטלר וונש, עינב קאבלה, תהלה פרידמן, הילה שי וזאן ויוראי להב הרצנו. שתיים מהם ערקו עבור תפקיד מיש עתיד ותל"ם הנמצאות באופוזיציה

 

בני גנץ הילה שי וזאן מיכל קוטלר וונש עינב קאבלה תהלה פרידמן חוק נורבגי כחול לבן  (צילום: נעם מושקוביץ')
בני גנץ עם הילה שי וזאן, מיכל קוטלר וונש, עינב קאבלה ותהלה פרידמן (צילום: נעם מושקוביץ')

בעקבות אישור החוק הנורבגי השבוע התפטרו היום (ד') חמישה שרים של מפלגת כחול לבן – ובמקומם נכנסו ארבע ח"כיות חדשות לכחול לבן וח"כ אחד לסיעת יש עתיד-תל"ם. מאחר שהחוק הנורבגי המדלג נפסל – נכנס ח"כ יוראי להב הרצנו לשורות האופוזיציה על חשבון כחול לבן.

 

 

יו"ר כחול לבן בני גנץ, סיכם עם השרים חילי טרופר, יזהר שי, אלון שוסטר, אסף זמיר ומיכאל ביטון על התפטרותם מהכנסת בעקבות כניסתו לתקוף של החוק הנורבגי.

 

במקומם ייכנסו לכנסת ארבע ח"כיות חדשות שסיכמו את הצטרפותן לכחול לבן: מיכל קוטלר וונש (שהיתה בתל"ם), עינב קאבלה (חוסן לישראל), תהלה פרידמן (יש עתיד) והילה שי וזאן (חוסן לישראל).

 

 

 
פגישה בני גנץ שרים כחול לבן התפטרות חילי טרופר יזהר שי אלון שוסטר אסף זמיר ומיכאל ביטון ()
יו"ר הכנסת לוין והשרים שהתפטרו

 

שתיים מארבע הח"כיות החדשות, המגיעות מהרשימה המאוחדת תחת גנץ בהתמודדות לכנסת, היו מועמדות מטעם יש עתיד ותל"ם, והחליטו "לערוק" ממפלגות הבית שלהן ולהצטרף לסיעת כחול לבן שבקואליציה תמורת תפקידים שהובטחו להן, אך לטענת פרידמן, לא הוצע לה שום תפקיד תמורת המעבר. רק ח"כ יוראי להב הרצנו מיש עתיד החליט להיכנס לשורות האופוזיציה.

 

היום קיים גנץ פגישה ראשונה עם חברות הכנסת המיועדות ובירך אותן על הצטרפותן הצפויה לכנסת.

 

חבר הכנסת יוראי להב הרצנו, שנכנס גם הוא בחזרה למשכן, יצטרף לאופוזיציה שכן הוא התמודד במסגרת יש עתיד בבחירות הקודמות. "חמישה יוצאים ורק ארבע נכנסות, אבל גם אני אהיה שם", אמר להב הרצנו. "אמנם היחיד שמצטרף לאופוזיציה, אבל את הערכים שלי לא קונים בתפקידים ותקציבים. קורא לעמיתותיי לשקול מחדש את הצטרפותן לקואליציה הבזבזנית והמנותקת בהיסטוריה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נעם מושקוביץ'
גנץ והח"כיות החדשות
צילום: נעם מושקוביץ'
מומלצים