שתף קטע נבחר

המדינה תממן חלקית את בית הספר של החופש הגדול. גלנט: "נמצא פתרון"

בעקבות החלטת בית הדין הארצי לעבודה, שר החינוך הודיע כי המדינה תממן את השבועיים הראשונים של מסגרת הקיץ לכיתות א'-ד'. על ההסכם שהוביל לקיצור השנה: "קיבלתי כעובדה מוגמרת". הנהגת ההורים: "הסכם מביש"

 

לימודים שביתה בית ספר כיתה  ()

בעקבות החלטת בית הדין שהובילה לקיצור שנת הלימודים שהסתיימה עבור תלמידי חטיבות הביניים כבר היום ולתלמידי הגנים ובתי הספר היסודיים ב-30 ביוני, המדינה צפויה לממן את תשעת הימים הראשונים של בתי הספר של החופש הגדול במלואם. כך הודיעו אמש (שישי) שר החינוך יואב גלנט ויו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס.

 

רונדו, ים ותעודת "בוגר קורונה": התלמידים שלא חיכו להכרעה - ויצאו לחופש

 

  ()

"במקור, הלימודים היו אמורים להימשך עד 13 ביולי, וכעת בית הספר של החופש הגדול ייערך בין 1 ביולי ועד 6 באוגוסט ויאפשר להורים לעבוד", אמר השר גלנט. "את עלות השבועיים הראשונים המדינה תישא על עצמה בצורה מלאה ותשלם לכל מורה שיבוא לעבוד. מרגע שהמורים לא מלמדים בעקבות החלטת בית הדין, אנחנו לוקחים את זה על עצמנו ונותנים למשק להמשיך לעבוד. מדובר על כמיליון ילדים ואנחנו צריכים את מערך ההוראה וההדרכה שיהיה איתם".

 

  (צילום: מוטי קמחי, אורי דוידוביץ', עידן ארבל)
(צילום: מוטי קמחי, אורי דוידוביץ', עידן ארבל)

גלנט אמר כי שר האוצר ישראל כץ וראש הממשלה בנימין נתניהו מכירים את ההחלטה לממן את הימים הראשונים של מסגרת הקיץ, ואמר כי עלותו של כל יום נאמדת בעשרות מיליוני שקלים. "לעומת זאת", הבהיר השר, "פעולתו של המשק עולה מיליארדים רבים, והאוצר ילמד את הדברים. שוחחתי עם שר האוצר ונסכם את כל הפרטים בימים הקרובים".

 

שר החינוך נשאל איך יצליחו הרשויות המקומיות לגייס מספיק מדריכים לפתיחת המסגרת ב-1 ביולי, ואמר כי "את הגיבוי המרכזי נקבל מהמורים בבתי הספר היסודיים, ונתגבר על העניין גם באמצעות הרשויות ואחרים". הוא הדגיש כי "אנחנו פועלים בהתאם להחלטת בית הדין, ונמצא פתרון למה שחשוב".

 

בהנהגת ההורים תקפו את ההסכם שנחתם עם הסתדרות המורים. "ממשלת ישראל חתמה על הסכם מביש שקשר את הגננות והמורות ביסודי לתלמידי כיתות י'", מסר יו"ר ההנהגה מירום שיף. "הנהגת ההורים הארצית דורשת ממשרד החינוך לממן באופן מלא את תשעת הימים של החופש הגדול האלו בגנים ובכיתות א'-ד' וכן קוראת לכלל הורי ישראל שלא לממנם מכיסם. הפסקנו להיות הפרה החולבת של ההסכמים בין הסתדרות המורים למשרד החינוך".

 

ילדים בקייטנה בעוטף עזה ()
בתי הספר של החופש הגדול יתחילו ב-1 ביולי

 

 

שר החינוך דחה את הטענות על ההסכם שנחתם עם הסתדרות המורים שהוביל בסופו של דבר לקיצור שנת הלימודים ואמר: "אני מציע לפנות למנכ"ל משרד האוצר, ולמי שהיה שותף לעניין". השר סירב לומר אם היה חותם על הסכם שכזה ואמר: "אני לא מכיר את הנסיבות, הייתי בתפקיד אחר ואין לי ביקורת. כל אחד עשה כמיטב יכולתו, ובטוח שפעלו משיקולים טהורים לטובת המדינה. קיבלתי את ההסכם כעובדה מוגמרת".

 

יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס מסר אתמול בערב כי "השלטון המקומי ומשרדי האוצר והחינוך יתכנסו להשלים את מתווה בתי הספר של הקיץ מתוך תפיסת אחריות וראיית טובת הילדים והוריהם, בהמשך למדיניות שהונהגה בשבועות האחרונים. הפעלת בתי הספר של הקיץ תהיה באחריות הרשויות בלבד, ולא באחריות ארגונים ושותפים אחרים".

 


פורסם לראשונה 19/06/2020 19:55

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
שר החינוך גלנט
צילום: עמית שאבי
מומלצים