שתף קטע נבחר

ניצחון ל"אתרוג": נסגר תיק רצח כפול נגד האסיר שהפליל את אסי אבוטבול

הפרקליטות הודיעה לאסיר העולם, שדובב את העבריין מודה בשני מקרי רצח, כי התיק נגדו נסגר מחוסר ראיות. עורך דינו של "האתרוג": "אלמלא שיתוף הפעולה שלו עם הרשויות, הן לא היו מעמידות לדין את אסי אבוטבול"

הפרקליטות הודיעה לאסיר עולם המכונה "האתרוג", עד התביעה המרכזי במשפטו של אסי אבוטבול, כי הוחלט לסגור מחוסר ראיות את תיק החקירה המחודשת נגדו בגין רצח כפול שאירע בשנת 2000. האסיר נשפט למאסר עולם בגין הרשעתו ברצח אחר. "אנו מברכים על החלטת הפרקליטות", אמר הבוקר (יום ב') פרקליטו של "האתרוג", עו"ד אסף דוק.

 

"האתרוג", שנמלט שלוש פעמים מהכלא הישראלי, הקליט בכלא בשירות המשטרה את העבריין אבוטבול מתוודה על שניים מתוך שלושת מקרי הרצח שבהם הוא מואשם, ובכללם של פרקליטו עו"ד יורם חכם ב-2008. בנוסף מואשם אבוטבול ברצח ארתור רוזן ב-1999 ומשה הדס ב-2000.

אסי אבוטבול (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אסי אבוטבול(צילום: מוטי קמחי)

תחת אבטחה כבדה, סיפר "האתרוג" בבית המשפט כיצד יצר קשר עם אבוטבול וכיצד הצליח לדובב אותו מודה ברצח עורך דינו בזמן שחלק עמו תא בכלא. "הוא אמר לי במפורש שהוא עשה את זה", ציין "האתרוג" באחת מעדויותיו. "את ההודעה לחש לאמו באוזן, והיא העבירה החוצה - שיורם עשה טעות ומבקש שיפגעו בו".

 

עד התביעה המרכזי נגד אבוטבול, שמרצה כאמור מאסר עולם בגין רצח, נחקר בחודשים האחרונים בחשד למעורבות ברצח כפול שאירע בשנת 2000. החקירה נפתחה מחדש בעקבות עתירה שהגישה משפחת אחד הקורבנות לבג"ץ.

 

 

תמורת הפללת אבוטבול נחתם עם "האתרוג" הסכם עד מדינה, שבמסגרתו אמור להתקצר עונשו. עוד הוסכם כי הוא יעזוב את הארץ בתום עדותו במשפט של אבוטבול. ואולם, החקירה המחודשת בנוגע למעורבות אפשרות ברצח הכפול בשנת 2000 דחתה את מימוש ההסכם.

 

"האתרוג" נחקר בחודשים האחרונים כמה פעמים באזהרה והכחיש את החשדות המיוחסים לו. בעקבות ממצאי החקירה ולנוכח מחסור בראיות, הודיעה כאמור הפרקליטות לעורך דינו כי הוחלט לסגור את התיק.

עו
עו"ד אסף דוק

הסנגור, עו"ד דוק, אמר הבוקר: "כפי שנטען לאורך כל הדרך - תיק הרצח הכפול נפתח מחדש על רקע טענות כוזבות מובהקות שאינן מגלמות דבר, זולת ניסיון נפסד ועקר להמשיך ולהטיל מורא על אדם שפעל מול אסי אבוטבול בשליחות רשויות האכיפה לשם איסוף ראיות בגין רצח יורם חכם ז"ל ומשה הדס ז"ל ועמד זה מכבר בכל התחייבותיו לסייע בחקירה ואף השלים את כל עדויותיו בפני בית המשפט.

 

"התיק המדובר נגנז נגדו עוד בשנת 2010, הרבה קודם למשא ומתן שהתקיים בינו לבין רשויות המדינה בתיק המתנהל בימים אלו נגד אסי אבוטבול. אלמלא שיתוף הפעולה של 'האתרוג' עם הרשויות, ואלמלא איסוף המידע והראיות על ידו באופן שסיכן את חייו וגרם לו לנזקים רבים, לא היה עולה בידי רשויות האכיפה להעמיד לדין את אסי אבוטבול וכן לא היו מגיחות לעולם עדויות שקריות מטעם גורמים ידועים המחזיקים באינטרסים זרים שבינם לבין האמת והצדק אין ולו מאומה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
אסי אבוטבול
צילום: יריב כץ
מומלצים