שתף קטע נבחר

ראש הקרטל פרץ בבכי אחרי שאמא נעצרה

חוסה יפס, מנהיג קרטל "סנטה רוסה", הוא מהפושעים המבוקשים במקסיקו. אחרי שאמו, אחותו והחברה שלו נעצרו, פרסם סרטונים מאיימים על השלטונות וחנק את הדמעות: "בשם אמא שלי, אני לא פוחד מכם"

מנהיג קרטל מקסיקני שמוגדר כאחד הפושעים המבוקשים ביותר במקסיקו פרסם בימים האחרונים שורה של סרטוני וידאו לא-שגרתיים שבהם איים על כוחות הממשלה ועל יריביו אחרי שאמו נעצרה. באחד הסרטונים הוא נראה מנסה לחנוק את הדמעות אבל פורץ בבכי.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

מקסיקו ראש קרטל סמים חוסה יפס בוכה אמא נעצרה ()
"בשם אמא שלי". ראש הקרטל יפס

האיש, חוסה "אל-מארו" יפס, הוא מנהיג קרטל סנטה רוסה דה לימה, המהווה מטרד של ממש עבור ממשלתו של הנשיא אנדרס לופס אוברדור. קרטל זה אחראי לגניבת נפט בהיקפים תעשייתיים מחברת הנפט הממשלתית Pemex.

 

בסרטון שזכה לשיתוף נרחב במיוחד ברשתות החברתיות נשמע יפס תוקף את הממשלה אחרי שאמו נעצרה במבצע ביטחוני גדול בעיר סליה שבמדינת המחוז גואחואטו, מדינת המחוז האלימה ביותר במקסיקו. "אני מתכוון להיות אבן בנעל שלכם, אני הולך להתפוצץ, אתם תראו", אמר יפס בסרטון, שבו הוא נראה כשלרגליו מכנסי ג'ינס ועל כתפו תלוי רובה.

מקסיקו ראש קרטל סמים חוסה יפס בוכה אמא נעצרה ()
יפס. "בשם אמא שלי, אני לא פוחד מכם"

הסרטון של יפס בא אחרי שביום ראשון הודיעו כוחות הביטחון של מקסיקו כי עצרו חברים בארגון פשיעה בפשיטה שערכו בסליה. לפי הכוחות, בפשיטה הם מצאו קילוגרם של חומר הנראה כמו מתמפטמין ושני מיליון פסו (כ-88 אלף דולר).

 

הכוחות לא נקבו בשמו של קרטל סנטה רוסה או של מנהיגו, אבל כן ציינו כי עצרו בין השאר שלוש נשים ששמותיהן מריה נ', חואנה נ' ורוסלבה נ', שלדבריהם הפעילו את ארגון הפשיעה. העיתון "אל אוניברסל" דיווח כי העצורות הן אמו, אחותו ובת זוגו של יפס. בסרטון שפרסם אמר יפס שהוא חושש שהרשויות יפלילו את אמו ויקבעו שהיא נמנית עם מנהיגי הקרטל. "בשם אמא שלי ובשם האנשים שלי, אני לא פוחד מכם", הכריז.

 

לקריאה נוספת: גופות על גשרים: מלחמות האבוקדו של מקסיקו

 

יפס הזהיר גם שהוא יכול להקים קואליציה עם קרטל הסמים סינלואה או עם ארגוני פשיעה אחרים בצפון מקסיקו כדי להילחם בקרטל "חסילקו הדור החדש", יריבו הגדול, שהולך ומרחיב את שליטתו ברחבי המדינה על חשבון ארגוני פשיעה אחרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים