שתף קטע נבחר

432 אובחנו מחצות, נמשך הזינוק בנדבקים באשדוד

לקראת שיא במספר הנדבקים היומי מאז סוף אפריל: מנתוני משרד הבריאות, שפורסמו שעות ספורות לאחר הודעת קבינט הקורונה על הגבלות חדשות, עולה כי שיעור החיוביים מבין הבדיקות נותר גבוה - 3.5%. באשדוד אובחנו 55 איש ביממה, בירושלים - 77

 

מבלבל את העולם: זה מה שיודעים עד כה על נגיף הקורונה (צילום: מוטי קמחי)
בדיקות קורונה במתחם "היבדק וסע" בתל אביב(צילום: מוטי קמחי)

לקראת שיא של יותר מחודשיים במספר הנדבקים היומי: ביום שבו קבינט הקורונה החליט על הגבלות חדשות, מספר המאובחנים זינק ומחצות בלבד נרשמו 432 מאובחנים חדשים. מספר הבדיקות אמנם גבוה (12,313 בדיקות מחצות), אך שיעור החיוביים נותר אף הוא גבוה, בדומה לימים האחרונים: 3.5%.

 

במקביל, נמשך היום (שני) גם הזינוק במספר הנדבקים באשדוד, שעל כמה שכונות בה הוטלו הגבלות. מאתמול בערב אובחנו בעיר 55 נדבקים חדשים. בירושלים, העיר שבה מספר הנדבקים הוא הגבוה ביותר מפרוץ המגפה, נמנו 77 נדבקים חדשים מאז אתמול בערב.

מגבלות קורונה חדשות 29 ביוני ()
 

 

 

החדשות הטובות הן שמספר המונשמים וחולי הקורונה שמצבם קשה עדיין לא עלה משמעותית. כעת מונשמים בבתי החולים השונים 24 חולי קורונה, מספר החולים שמצבם קשה עומד על 43 ובמספר הנפטרים - 319 - לא חל שינוי היום.

 

מוקדם יותר כאמור החליטו השרים החברים בקבינט הקורונה על שורת הגבלות נוכח העלייה בתחלואה. התקהלויות יוגבלו עד 50 איש. עם זאת, מופעי תרבות וגני אירועים יוחרגו מכך ומספר המשתתפים בהם יוכל להגיע ל-250 איש, ללא אפשרות להגדיל את הקהל. השרים גם החליטו כי הסטודנטים באוניברסיטאות ייבחנו מרחוק, אך בעניין זה עדיין ישנה מחלוקת עזה.

 

 

הגבלת ההתקהלות ל-50 איש כוללת בין היתר בריתות והלוויות, וכן התקהלויות בבתי תפילה. בנוגע לחתונות מספר המשתתפים המקסימלי עד 9 ביולי יהיה 250 איש. בגני אירועים ובמקומות פתוחים המספר המרבי יוסיף להיות 250 איש, אבל באולמות סגורים - רק 100 איש. הגבלה זאת תהיה בתוקף עד 31 ביולי.

 

עוד קבע הקבינט כי בתי הספר של החופש הגדול יפעלו כסדרם. לפי משרד החינוך, כל קבוצה תמנה 28 תלמידים בממוצע, לעומת 35 בתכנון המקורי. במשרד ציינו כי פעילויות רבות יועברו למרחב הפתוח ככל שיתאפשר וייעשה שימוש גם בכיתות שלא לומדות בחופש הגדול כדי לרווח את התלמידים. בנוסף הוחלט כי המגזר הציבורי יעבור למתכונת של 30% עבודה מהבית, אך הדבר עוד דרוש להסדרים שייקבעו על-ידי נציב שירות המדינה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים