שתף קטע נבחר

ניצני מרד נגד ההגבלות החדשות: "פקחי העירייה לא ישתתפו ב'חגיגת' הרס הכלכלה"

ראש העיר נשר רועי לוי הודיע כי פקחי העירייה לא יאכפו את ההנחיה לצמצם התקהלויות באולמות אירועים, ברים ומועדונים ל-50 בני אדם. "ההגבלות החדשות הן גזירת מוות על עסקים ופגיעה בפרנסה של מאות תושבים", כתב בטוויטר

מבצע אכיפת הנחיות הקורונה של משטרת ישראל בירושלים (צילום: אלכס גמבורג )
אכיפת הנחיות. ארכיון(צילום: אלכס גמבורג )

ראש העיר נשר רועי לוי תקף הבוקר (שישי) את ההגבלות החדשות על אולמות אירועים, ברים ומועדונים - והודיע כי פקחי העירייה לא יאכפו אותן. "פקחי עיריית נשר לא ישתתפו ב'חגיגת' הרס הכלכלה ויונחו לאכוף רק חבישת מסכות וריחוק. ההגבלות החדשות הן גזירת מוות על עסקים ופגיעה בפרנסה של מאות תושבים", כתב בטוויטר.

 

הוא הוסיף: "האישה שבמסדרון עברה לשכב במחלקת הרווחה, ושם אין אפילו מכונת הנשמה". בעיר נשר כמה מרכזים מסחריים גדולים, ובנוסף פועל בה אחד מאולמות האירועים הגדולים ביותר בסביבות חיפה.

 ראש עיריית נשרף רועי לוי, בהפגנת ההורים נגד התעללות בגיל הרך במרכז הכרמל בחיפה (צילום: עידו ארז)
רועי לוי, ראש העיר נשר(צילום: עידו ארז)

לדברי ראש העיר, "יש לנו בעיר אולם אירועים שמפרנס 300 משפחות. לאן העובדים ילכו? שלא לדבר על המשפחות שרוצות לערוך אירועים. התקשר אליי הבוקר אבא של חתן והתחיל לבכות. הם דחו את החתונה כבר פעמיים, ועכשיו קיבלו שוב את המכה. יש לנו היכל תרבות שאמור היה לחזור לפעול, קאנטרי קלאב, אולמות שיש בהם חוגים.

 

"גם אף אחד לא מסביר מה הכוונה 'התקהלות של עד 20 איש'. מה עם מרכולים? גם שם מותר רק עד 20 איש? הממשלה קודם יורה, בלי הסברים, בלי הבנה של המשמעות. אני יודע שהיה ריכוז של הדקו באירועים, אבל הסיבה היא שאף אחד לא אכף שם את התקנות. יש הרבה אנשים שנוסעים באדום, אז מחפשים ומענישים אותם, לא מבטלים את המכוניות ואת התחבורה".

 

 

המשטרה ערכה אמש מבצע אכיפה רחב היקף באולמות שמחה ומקומות בילוי. משטרת מרחב השפלה פעלה ברחובות, רמלה, ראשון לציון, יבנה, לוד ומודיעין. במהלך הפעילות נבדקו 51 אולמות שמחה, 77 בתי עסק ו-31 אתרי בילוי בגזרת המרחב.

 

ל-8 אולמות שמחה ומקומות בילוי, שלא עמדו בהנחיות "התו הסגול", נרשמו קנסות - ובנוסף נרשמו 168 דו"חות למבלים ששהו במרחב הציבורי ללא מסכה. בראשון לציון נסגרו שני פאבים ולופט שלא עמדו בתקנות לשעת חירום.

 

ההחלטה על ההגבלות במסעדות נדחתה

אמש הציג ראש הממשלה בנימין נתניהו את המגבלות החדשות שצפויות לעלות לאישור ועדת הקורונה בכנסת. השרים הצביעו בעד צמצום המשתתפים בהתקהלויות במקומות סגורים ל-20 בני אדם, ול-50 בני אדם באולמות אירועים, בתי כנסת, ברים ומועדונים.

 

החלטת הממשלה לגבי אולמות, ברים, מועדונים ובתי תפילה תיכנס לתוקף בשבוע הבא בכפוף לאישור ועדת הקורונה, וההחלטה להגבלת התקהלויות במקומות נכנסה לתוקף הבוקר לאחר חתימתו של מנכ"ל משרד הבריאות. ההחלטה על ההגבלות במסעדות נדחתה לשבוע הבא.

 ההחלטה של קבינט הקורונה התקבלה בכעס רב אצל בעלי אולמות האירועים. "זו מכת מוות לענף. היו נדבקים בבתי מלון ובאוטובוסים, אבל דווקא אותנו סוגרים", מחה מישל בן חמו, שבבעלותו שני מתחמי אירועים.

 

"לא נותנים לנו מתווה נכון. הזוגות מתקשרים לשאול מה קורה, אבל אין מתווה", הוסיף. "אולי אם יהיו בחירות ביבי ישחרר, אבל הפעם אנחנו לא נבחר בו. אולי הוא מדינאי טוב, אבל בכלכלה הוא נכשל, במיוחד איתנו".

החלטות הממשלה על ההגבלות ()

זיו רבינוביץ, שבבעלותו גם שני אולמות אירועים בבית ברל ובאם הדרך, סיפר שהתקנות החדשות מעמידות אותם במצב לא נעים מול הזוגות המיואשים. "אין לנו תשובות לתת להם, הזוגות נמצאים בכאוס אדיר. זה יוצר חוסר אמון שמשפיע גם לטווח הארוך".

 

"יש פה בעיה סבוכה מאוד, לא רק לנו הבעלים, אלא לכל שרשרת המזון של ענף האירועים מהבעלים, דרך העובדים ועל לספקים", הוסיף. "רובנו עצמאיים וקיבלנו אפס סיוע בנושא. אני למשל סגרתי לארבעה חודשים את שני האולמות שלי וקיבלתי עד עכשיו רק 70% מחודש אחד. זה מביא אנשים לאובדן וייאוש. אולי לא נחלה בקורונה, אבל נחלה במחלות אחרות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס גמבורג
אכיפת ההגבלות
צילום: אלכס גמבורג
מומלצים