שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תוצאות הסרולוגיה של הכללית נחשפים: כמה מחוסנים מקורונה?

  מטרת הסקר היא שרטוט תמונה אפידמיולוגית באשר לשכיחות הנגיף בישראל. מומחה: "כל הסקרים מצביעים על אחוזים בודדים של שכיחות. אין שום מדינה שהגיעה לאחוזי הדבקה שמצביעים על חסינות עדר"

  נתוני הסקר של הקופה הגדולה ביותר נחשפים: רק אחוז אחד מכלל הנבדקים בבדיקות הסרולוגיות מקופת החולים "כללית" גילו נוגדנים לנגיף הקורונה. כך נודע ל"ידיעות אחרונות".

    

  משבר הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

   

  זהו נתון נמוך לעומת יתר הקופות. מנגד, ייתכן כי זהו נתון מייצג יותר משום ש"כללית" דגמה את המספר הגבוה ביותר בבדיקות אלה. במערכת הבריאות מעריכים כי ישראל אינה קרובה לחסינות עדר. 

   

  בדיקות קורונה. מאות אלפים ביום? (צילום: AFP)
  בדיקות קורונה. האם קרובים לחסינות עדר?(צילום: AFP)

   

  מטרת הסקר היא שרטוט תמונה אפידמיולוגית באשר לשכיחות הנגיף בישראל. בניגוד לבדיקות ה־PCR שמאתרות הדבקה כאשר המחלה פעילה, הבדיקות הסרולוגיות מאתרות נוגדנים לנגיף ובכך מאתרות את אלו אשר חלו בעבר בנגיף והחלימו. לסקר פוטנציאל להטיה. בין הסיבות לכך: אנשים שאובחנו בעבר עם קורונה נוטים להיבדק יותר, צעירים נבדקים פחות בבדיקות דם, ושיעור הבדיקות ביישובים בהם נרשמה תחלואה משמעותית לעיתים נמוך יותר לעומת יישובים שבהם נרשמה תחלואה נמוכה.

    

  "אין שום מדינה שהגיעה לאחוזי הדבקה שמצביעים על חסינות עדר", אומר ד"ר טל ברוש, מנהל היחידה למחלות זיהומיות באסותא אשדוד, "כל הסקרים מצביעים על אחוזים בודדים של שכיחות".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים