שתף קטע נבחר

שלמה שרף חזר, גם בנין

14 אלף צופים ראו את מכבי תל אביב מנצחת את בני יהודה 0:1. יכולת חלשה של קודרו ושער של בנין מהנקודה הלבנה הספיקו למכבי כדי לחלץ ניצחון בכורה

מכבי תל אביב העבירה את משחקי הבית מרמת גן לבלומפילד, והקהל, מסתבר, אוהב את השינוי. לא פחות מ-14 אלף צופים הגיעו לבלומפילד כדי לראות את הקבוצה המתחדשת של מכבי, אך שלמה שרף העדיף להישאר מנוכר ומנע מהתקשורת גישה לספסל הקבוצה.
בני יהודה, שרק ביום חמישי קבלה אישור מהבקרה התקציבית לפתוח את העונה, לא נבהלה מסוללת הכוכבים של מכבי תל אביב. השחקנים של אוחנה תקפו בפתיחה ובעיקר אמורים הדברים ברכש הרומני, ילקו ג'יורג'סקו, שגרם לאוהדי מכבי להחסיר פעימה. אבי נמני דווקא לא היה מופתע מהיכולת של היריבה: "בני יהודה היתה טובה, אבל לא ציפיתי שהם יפתחו רגליים".
לפני המשחק הופנו העיניים בעיקר למהו קודרו וטל בנין. אוהדי מכבי כבר מכירים את היכולת של נמני והם העדיפו להתמקד ברכש החדש. ואיך היה הרכש החדש? בנין בינוני, קודרו חלש. בדקה ה-49 עלתה מכבי תל אביב ליתרון. אבי נמני הוכשל ברחבה, וטל בנין שהחמיץ השבוע מהנקודה הלבנה במשחק אימון, ניגש לבצע את הבעיטה. הפעם בנין לא שגה ומכבי עלתה ליתרון 0:1. רק בעשר הדקות האחרונות נזכרה בני יהודה ללחוץ, האמת, זה היה יכול להספיק, אך השופט אלון יפת לא העניק בעיטת עונשין לאורחת ושלמה שרף זכה בניצחון בכורה בקבוצתו החדשה.
אלי אוחנה החמיא בתום המשחק לשלמה שרף אך הוא לא הסתיר את כעסו על השיפוט במשחק: "אפשר לראות שעם הקבוצות הגדולות מקלים ועם הקבוצות הקטנות מחמירים. הגיע לנו פנדל במאה אחוז". המאמן המנצח, שלמה שרף, העדיף לא לדבר על השיפוט ולהתמקד ביכולת שהציגה קבוצתו: "שיחקנו פחות טוב משציפיתי. קודרו עוד לא קודרו, בנין עוד לא בנין, אבל אני עושה לשחקנים הנחה, כי זו תחילת עונה".

לפנייה לכתב/ת
אבי נמני וירון אביחיל
אלי אוחנה - הפסד בכורה
טל בנין ומריו קראלי
מהו קודרו
מומלצים