שתף קטע נבחר

דריקס ואובארוב מכינים את הקבוצה לשבת

מכבי תל אביב ערכה את האימון הראשון שלה ללא שלמה שרף, שעדיין לא התפטר רשמית. את האימון העבירו אובארוב ודריקס שידריכו את הקבוצה בשבת. גם שמו של ניר קלינגר הוזכר כמי שעשוי להצטרף לצוות המקצועי של הקבוצה

מכבי ת"א ערכה הבוקר (יום ד') את אימון הבכורה שלה לאחר סיום עידן שלמה שרף בהדרכתם של אלי דריקס, אלכסנדר אובארוב ומאמן הכושר, אברי מונצ'ר. בסיום האימון אמר דריקס ל-ynet כי למרות אי הוודאות בקשר לאיוש עמדת המאמן של הקבוצה, הוא ואובארוב כבר ישבו וחשבו כיצד להתכונן בצורה הטובה ביותר למשחק בשבת נגד מכבי נתניה. דריקס: "יש לנו דרך מחשבה מסוימת ואם אנחנו נהיה על הקווים בשבת נדע מה לעשות".
במקביל, נודע כי נציגים של מכבי תל אביב בחנו את האפשרות שניר קלינגר, מאמן בית"ר באר שבע, יצטרף לצוות המקצועי של הקבוצה. לעת עתה ברור כי עד למשחק מול מכבי נתניה לא יהיה שינוי על הקווים ובשבת ידריכו בצוותא דריקס ואובארוב.
כל שחקני הקבוצה, למעט החלוץ מהו קודרו, ערכו אימון מלא. קודרו הפצוע בעקב רגלו, התאמן חלקית על פי תוכנית אישית שנקבעה לו. בקבוצה מקווים שיהיה כשיר לשבת, אך החשש הגדול הוא שפציעתו דומה לפציעה שממנה סבל בעבר דריקס, ושמנעה ממנו להמשיך ולשחק.
לשחקנים ציפתה הפתעה נעימה כאשר הגיעו למתקן האימונים בקרית שלום. האחים גדי ואלון ברומר, הגיעו לבקר את חבריהם לקבוצה ושוחחו עימם קצרות. גדי, המחלים מפציעה בפניו אמר כי הוא חש בטוב, ושהוא מקווה לחזור לשחק בהקדם האפשרי.
רק עכשיו, כשסוף הרומן בין מכבי ת"א למאמן שלמה שרף הוא כבר עובדה, החלו הנסיונות להחתים מאמן חלופי. גורמים במכבי ת"א מסרו ל-ynet כי עד לשעה זו (ד' - בוקר) לא נעשתה אף פנייה רשמית של המועדון למאמן שעשוי להחליף את שרף. מספר גורמים המקורבים להנהלת מכבי אומנם פנו למספר מאמנים, אך זאת לא תמיד בתיאום עם ראש הקבוצה ובעליה - לוני הרציקוביץ'. תחת הסתייגות זו נראה כרגע כי המועמדים המובילים להחליף את שרף בשעה זו הם גיורא שפיגל, שכעת משמש כפרשן הכדורגל של ערוץ הספורט. אמש הכחיש שפיגל שהקבוצה פנתה אליו. "לא פנו אליי, לא דיברו איתי, ויש לי הסכם עם הטלוויזיה כך שבכל מקרה זה קצת בעייתי", אמר שפיגל ל-ynet.
מועמד מוביל נוסף הוא זאביק זלצר, שהיה קרוב לחתימה במכבי חיפה לפני פתיחת העונה וכעת משמש כמאמן העל של נבחרות הנוער. מבחינת האישיות, נראה שהשילוב זלצר-הרציקוביץ', בהחלט עשוי לתפקד היטב. עש פתיחת העונה הנוכחית הוזכר זלצר כמועמד מוביל לאימון מכבי חיפה, אך בסופו של דבר לא זכה בתפקיד בעקבות מה שהוגדר אז : 'חילוקי דעות מקצועיים סביב רוחב סמכויותיו של המאמן'. עד כה לא נעשתה פנייה למאמן.
גם שמו של אלי כהן, כרגע מאמנה של הפועל פתח תקווה, הוזכר. ידוע כי בפ"ת לא ממש מרוצים מכהן בעקבות פתיחת העונה החלשה בה לא הצליחה לאסוף הקבוצה אפילו נקודת ליגה אחת. למרות זאת, קשה להניח שתיתכן עיסקת החלפת מאמנים בין המועדונים. ל-ynet נודע כי לא נעשתה פנייה רשמית לכהן מטעם מכבי תל אביב. המאמן עצמו סירב להתייחס לפרסומים ואילו יו"ר הקבוצה, דני לוי, הכחיש שאפשרות הזאת קיימת. לוי: "אין כלום. הפרסום הזה גובל בפשע ובבושה וחרפה". אם נשוב ונתייחס לשילוב בין המאמן המיועד להרציקוביץ', נראה שכהן, שהתקשה מאוד להסתדר בעונה שעברה עם נשיא מכבי חיפה - יעקב שחר, רחוק מלהיות דמות אידאלית.
בהמולה הכללית שלאחר פיטורי שרף, צורף גם שמו של אלי אוחנה לבורסת השמות. עם זאת, ולמרות הקריירה המפוארת של אוחנה כשחקן, קשה מאוד להאמין שבמכבי יחליטו 'ללכת על' מאמן צעיר שעדיין לא הוכיח את עצמו, בעיקר בעונה עם רעב כבד לתארים.
אפשרות אחרת, שכרגע נראית ריאלית מכולם, היא לאפשר לצוות המאמנים הצעיר הפועל כרגע במועדון - אלכסנדר אובארוב ואלי דריקס - להדריך את המועדון. כבר אתמול (ג') הוזעק אובארוב מיום האימונים המרוכז של הנבחרת האולימפית היישר לאימון אחר הצהריים של מכבי תל אביב. דריקס, מאמן קבוצת הנוער של המועדון, הצטרף אליו להעברת אותו אימון. דריקס אמור לצאת בשבוע הבא עם הנוער למחנה אימונים בחו"ל, אך אתמול אמר ל-ynet: "במצב שנוצר, אני לא יודע אם אצא למחנה".
בכל מקרה, בקבוצה לא מתכוונים למשוך את ההחלטה לפרק זמן ארוך, וגורמים במועדון העריכו שבימים הקרובים יוודע מי ישמש כמאמן הקבוצה.
מה שברור מעל לכל ספק כבר עכשיו הוא שכמו בפרשת פיטורי שרף, מי שבסופו של דבר ייקבע מי יאמן את מכבי ת"א העונה הוא הבעלים הרציקוביץ', שבהחלט לא ציפה להתמודד עם החלטה שכזו כבר לאחר שני מחזורי ליגה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
בטלוויזיה. שפיגל
ארכיון ידיעות אחרונות
ארכיון ידיעות אחרונות
נקרא לדגל. אובארוב
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים