שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "מייבי בייבי" - מייבי נוט

  למי בכלל אכפת אם כמה אנגלים לא יצליחו להתרבות? סרט הביכורים של הקומיקאי בן אלטון מוכיח שכלום לא יקרה גם אם סרטים כמו "מייבי בייבי" לא ישאירו אחריהם יורשים

  האם למישהו בכלל אכפת אם כמה פקידים בבי.בי.סי לא יצליחו להתרבות? יתר על כן, האם למישהו אכפת אם בן אלטון לעולם לא ימליט בייסורים תסריט נוסף כמו "מייבי בייבי"? כנראה שלא. ובכל זאת, אלה הבעיות שמייסרות את כוכבי הקומדיה הרומנטית הזו שעניינה בעיות פוריות בקרב השכבות השבעות והפחות סקסיות של אנגליה. זהו סרט הביקורים של אלטון, סטנדאפיסט וסופר מהפוריים באנגליה, שמצליח דווקא בבואו לבחון את נושא הפוריות להפגין עקרות דרמטית מיוחדת במינה.

  בינתיים, בעולם השלישי

  סיפור המעשה מבוסס על ספרו האוטוביוגראפי של אלטון והוא מתרחש בעיקר בדירתו היאפית הצופה אל נהר התמזה של זוג משמים, מטופל בשיחי אספידיסטרה, שמשתוקק לצאצא. הוא (היו לורי) תסריטאי מתוסכל בבי.בי.סי, היא (ג'ולי ריצ'רדסון- אמנם בתה של ונסה רדגרייב, אבל עדיין אנגליה בולבוסית בגרבוני משי) מגלמת סוכנת שחקנים שמתקשה להרות. למרות ששניהם יחדיו מרכיבים ללא ספק את אחד הזוגות הפחות סקסיים של הקולנוע, הם מתעקשים לפצוח במשגל קומי מעת לעת, תוך שהם מפגינים הומור בווארי הרבה יותר מאשר אנגלי. מטרת הסלאפסטיק המפוהק הזה, להביא עוד ילד שבע לאימפריה שכבר שקעה, וכל זה בעוד הולך העולם השלישי וקורע תחת נטל הפיות שיש להאכיל (עובדה מובלעת לחלוטין בסרט).

  תסריט מנוון ורפה שכל

  ואם כל זה לא מספיק, מפליא הסרט בתחכומו להמשיל את הוולד הנחשק לתסריט שטרם נכתב. גיבורינו מצליח לשים קץ על עקרותו היצירתית שהוא מחליט לכתוב (ללא ספק תסריט גרוע עוד יותר מזה שאנו צופים בו) על - לעולם לא תנחשו.... תסריטאי מתוסכל בבי.בי.סי שחווה בעיות פוריות עם אשתו. כל זה מציב בעייה די גרוטקסקית בפנינו: סרט בהפקת הבי.בי.סי עוסק בבמאי בבי.בי.סי שעושה סרט על במאי בבי.בי.סי עבור הבי.בי.סי. איך, אלוהים ישמור, עשוי להיוולד מכל גילוי העריות הנורא הזה תסריט שאינו מנוון ורפה שכל?

  נרקומנים סקוטים בשירותים

  אבל היסורים לא מסתיימים כאן. באחד הרגעים המרנינים יותר, מצליח גיבורינו למכור את הרעיון שלו לבמאי סקוטי אופנתי ונוירוטי שמשתוקק להנפיק עוד ועוד סרטים על נרקומנים סקוטים שיולדים בשירותים לרווחת האמריקאים. בינתיים, כצפוי בקומדיות רומנטיות, אשתו עיוורת לחלוטין לעובדה שהוא כובס את כביסתם המלוכלכת ברבים. היא מצידה פוצחת בסצינת אהבהבים חפוזה עם שחקן כביכול לאטיני (הוי, הוא מזכיר לה אדון אחוזה מודח שמדיף ניחוחות שיחי אברש) אבל גם הוא איכשהו מצליח להיות עוד פחות מושך מהצנון האנגלי הגיבור ואפילו הגנים המעורבבים שלו לא מצליחים להפרות אותה.
  את ההצגה גונבים שלושה תפקידי משנה מעולים: טום הולנדר כבמאי הסקוטי (שבחזונו מסדרון הוא צינור אהבה מלא דלתות), רואן אטקינסון (מיסטר בין) הנפלא כגניקולוג עצבני ואמה תומפסון כהיפית חובבת טקסי פוריות העתיקים. אבל באופן כללי, הסיכוי שהעולם ימשיך לנהוג כתקנו גם אם תסריטים מהסוג הזה יפסיקו להתרבות, סביר.


  ("מייבי בייבי". תסריט ובימוי: בן אלטון; הפקה: לוסי אנסברו, ארנסט גולדשמידט; צילום: רוג'ר לנסר; מוסיקה: קולין טאונס; משתתפים: היו לורי, ג'ולי ריצ'רדסון, אדריאן לסטר, אנה לינדגרן, טום הולנדר, רואן אטקינסון, אמה תומפסון. בריטניה 2000, 104 דקות.)


  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בן אלטון, יוצר פורה עד שזה מגיע לבעיות פוריות
  מתוך הסרט
  זוג מתוסכל, מטופל בשיחי אספידיסטרה
  מתוך הסרט
  לאתר ההטבות
  מומלצים