שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  חיפה הודחה ע"י אופ"א מליגת האלופות

  הוועדה המקצועית של אופ"א, בה חברים שלושה נציגים, הענישה את חיפה באופן חמור ביותר בגין שיתופו של וואליד באדיר המורחק נגד האקה הפינית. חיפה סיימה את דרכה בליגת האלופות. לקבוצה אפשרות לערער על ההחלטה

  וועדת המשמעת של אופ"א, בה חברים שלושה נציגים (מבלגיה, אוסטריה ואנגליה), קבעה היום (ו') בצהרים הפסד טכני בשיעור של 0:3 למכבי חיפה במפגשה השני נגד פ.צ האקה הפינית במסגרת הסיבוב השני במוקדמות ליגת האלופות. בעקבות ההחלטה תעמוד התוצאה של המפגש הכפול בין הקבוצות על 1:3 לפינים, חיפה תודח מהשתתפות בהמשך המוקדמות ותסיים את דרכה בכל המפעלים האירופים השנה.
  העונש החמור נפסק לרעת חיפה בעקבות שיתופו של וואליד באדיר במשחק השני בין האקה לחיפה שנערך בקרית אליעזר בשבוע שעבר. זאת, למרות שבאדיר הורחק אשתקד במשחקה הראשון של חיפה נגד ויטסה ארנהיים ההולנדית משלושה משחקים ולא יכול היה לשחק במשחק זה.
  בעקבות החלטה זו לא תוכל חיפה לארח את ליברפול האנגלית ביום רביעי הקרוב באיצטדיון רמת גן. פרט למפח הנפש ייגרם לאוהדי הכדורגל הישראלים, ייגרם לקבוצה עצמה נזק כלכלי ישיר המוערך בכשני מיליון דולר לכל הפחות.

  המטרה: עירעור ביום שני

  ללא כל ספק מדובר בעונש הספורטיבי הכבד ביותר שספג מועדון כדורגל ישראלי כלשהו בזירה בינלאומית מאז ומעולם בכלל ובמכה אדירה לחיפה שהשקיעה משאבים אדירים הקיץ לקראת המאבק בזירה האירופית. בין השאר רכש המועדון את הקשר ג'ובאני רוסו (מבית"ר י-ם) ואת השוער דודו אוואט (מהפועל חיפה) - שניים מהכוכבים הגדולים ביותר של הכדורגל הישראלי, במטרה להיאבק על כל התארים האפשריים.
  גורמים במכבי חיפה מסרו כי בכוונת הקבוצה לערער על החלטת אופ"א. על פי חוקת אופ"א יכולה הקבוצה לערער תוך שלושה ימים על העונש הכבד, אך סיכויי עירעור זה נמוכים ביותר. אם אכן יוגש עירעור, ייערך הדיון בו כבר ביום שני הקרוב.
  ל-ynet נודע כי ייעשה ניסיון רציני להיערך בכוחות מתוגברים לקראת העירעור. ידוע כי נשיא מכבי חיפה, יעקב שחר, יצא בעצמו למושב הוועדה בז'נבה וכי אל שחר יתלוו גורמים נוספים במערכת החיפאית. אגב שחר טען אתמול (ה'), עם פירסום הפרשה, כי ההתאחדות הישראלית לכדורגל היא זו שהטעתה את המועדון וגרמה לשיתופו השגוי של באדיר. זו גם ככל הנראה תהיה העמדה שיציג המועדון גם בעת הדיון שייערך במשרדי אופ"א ביום שני הקרוב. דוברת מכבי חיפה, נירה אלון, אישרה את כוונת הקבוצה לערער. "ננצל את זכותנו לערער על ההחלטה. המקרה נובע מטעות תמימה" אמרה הדוברת.

  החלטת אופ"א: הנוסח המלא

  פאקס שהגיע ל-ynet ממשרדי אופ"א שבשוייץ כולל את הפרטים הבאים: "הגוף המנהל של אופ"א החליט היום (ו') להעניק ניצחון טכני בשיעור 0:3 לקבוצת פ.צ האקה מפינלנד על מכבי חיפה, בעקבות שיתוף אסור של שחקן ע"י הקבוצה הישראלית במשחק ששוחק בחיפה ביום רביעי ה-1 באוגוסט במוקדמות ליגת האלופות. זאת, למרות הניצחון הכולל בשיעור 0:5 במפגש הכפול בין הקבוצות, שבעקבותיו העפילה חיפה לסיבוב הבא והוגרלה נגד ליברפול האנגלית".
  "החלטת אופ"א להעניק הפסד טכני לחיפה הינה בגין שיתופו של ואליד באדיר במשך כ-70דקות במשחק שנערך בחיפה למרות שהשחקן הורחק משלושה משחקים במסגרת המפעלים האירופים, בעקבות הרחקה שנפסקה לרעתו במשחקה של חיפה אשתקד (24 בספטמבר 2000) נגד ויטסה ארנהיים בגביע אופ"א. למרות שבאדיר אכן לא שותף במשחק השני נגד ארנהיים עדיין נותרו לבאדיר שני משחקי הרחקה והוא לא יכול היה לשחק נגד האקה".
  "למרות שמכבי חיפה טענה שעל פי המידע שהיה ברשותה באדיר יכול היה לשחק, זה לא היה המצב לאשורו והשחקן הורכב למרות שעדיין אמור היה לרצות עונש השעייה. לפיכך קובעת וועדת אופ"א כי חיפה התנהגה באופן רשלני עקב אי-הבהרת העניין לפני המשחק נגד האקה מול רשויות אופ"א. הוחלט להעניק להאקה ניצחון טכני בשיעור של 3:0 על מכבי חיפה, תוצאה שמעלה את הפינים לשלב הבא במפעל. אם חיפה מעוניינת לערער על ההחלטה, ייערך דיון בעניין ב-6 לאוגוסט (יום שני הקרוב)".

  נזק כלכלי אדיר

  כאמור, פרט להשלכות הספורטיביות הברורות, כתוצאה מן ההדחה של מכבי חיפה מן המפעלים האירופים בעקבות החלטת אופ"א, להחלטה זו גם השלכות כלכליות אדירות עקב ההפסד הכספי הברור בעקבות אי-הגעתה של קבוצה בסדר הגודל של ליברפול לישראל. כזכור, הועבר המיפגש נגד ליברפול מקרית אליעזר לאיצטדיון רמת גן, בעיקר בכדי למלא את קופתה של מכבי חיפה במזומנים.
  על פי תחזיות רבות אמורים היו כל הכרטיסים למיפגש המסקרן נגד ליברפול להיחטף כולם ולהזרים הכנסה נכבדה ביותר לקופתה של מכבי חיפה. בנוסף להכנסה זו, אמורה היתה מכבי חיפה להנות גם מהכנסות כתוצאה ממכירת זכויות שידור ושטחי פירסום למפגש נגד ליברפול.
  ההפסד המשוער שייגרם כעת למכבי חיפה מוערך במעל שני מיליון דולר. כל זאת כמובן מבלי להתייחס לאפשרות הקלושה, לפיה חיפה היתה מצליחה להעפיל לשלב הבתים בליגת האלופות ואז לגרוף לכיסה מיליוני דולרים - סכומים שהיו מחזקים מאוד את עתידו הכלכלי של המועדון בפרט ושל הכדורגל הישראלי בכלל.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום ארכיון ידיעות אחרונות
  נזק כלכלי. שחר
  צילום ארכיון ידיעות אחרונות
  ארכיון ידיעות אחרונות
  לא יכול היה לשחק. באדיר
  ארכיון ידיעות אחרונות
  מומלצים