שתף קטע נבחר

אראל: "יש סיכוי לעירעור של מכבי חיפה"

מנכ"ל ההתאחדות לשעבר ויו"ר הוועדה לארגון תחרויות באופ"א, יעקב אראל, מגלה היום כי הוא אחראי מתוקף תפקידו על הטיפול בפרשת מכבי חיפה. לטענתו לחיפה יש סיכוי לזכות בעירעור: "יש ועדת ערעורים כדי שהקבוצות יוכלו לשנות את החלטות אופ"א"

"יש ועדת ערעורים כדי שקבוצות יוכלו לשנות את החלטות אופ"א. אם זה אבוד מראש, אני לא מבין למה צריך את הוועדה. לכן ברור שיש סיכוי לערעור של מכבי חיפה". כך אומר היום יעקב אראל, יו"ר הוועדה לארגון התחרויות באופ"א, בשיחה משוויץ.
כזכור, אמורה מכבי חיפה להגיש ביום שני ערעור על החלטת אופ"א מיום שישי, לפיה מודחת הקבוצה מהמשך המשחקים באירופה בגלל שיתופו של ואליד באדיר, שלא כחוק. חיפה תיוצג ע"י יעקב שחר הבעלים וע"י גברי לוי יו"ר ההתאחדות.

"אחראי מתוקף תקפידי על הערעור"

יעקב אראל מונה לפני מספר חודשים ליו"ר הוועדה לארגון התחרויות של אופ"א. בין היתר הוא אחראי על החלטות הוועדה לגבי חוקיות התחרויות ושיתוף של שחקנים במהלך המשחקים.
מתוקף תפקידו הוא מעורב באופן אישי בכל מה שקרה עם מכבי חיפה מאז יום חמישי. אראל סירב היום (א') להתייחס לאפשרות של דחיית הערעור או לקבלתו, וזאת בגלל מוערבותו האישית בנושא. "אני לא יכול מתוקף תפקידי לומר האם הערעור יתקבל או לא. בשביל זה יש את ועדת הערעורים. הם יישבו ביום שני ויחליטו. במידה והסיבות של חיפה יצדיקו את שינוי ההחלטה, אני מניח שהוועדה תקיים משחק חוזר. מעבר לזה, אי אפשר לדעת לפי תקדימים או לוח זמנים של המשחקים האם זה אפשרי או לא. הוועדה תדון בעניין לגופו ואז תחליט", אמר אראל.
על השאלה, האם דיברו איתו גורמים במכבי חיפה ובהתאחדות הישראלית, השיב אראל, "אתה לא מצפה ממני להגיב על דברים רגישים כאלו".

מדינות שונות יושבות בערעור

ביום שישי החליטו נציגים מבלגיה, אוסטריה, צרפת ושוויץ, על הדחתה של חיפה מהמשך המשחקים. בערעור אמורים לשבת נציגים ממדינות אחרות, כאשר הוועדה תתכנס ביום שני בשעה 14:00 שעון שוויץ.
אראל אינו מוכן למסור את זהות הנציגים למרות שהוא היה מעורב בבחירתם. "אתה מבין שמתוקף תפקידי איני יכול למסור את המידע הזה. המידע הוא חסוי וזהות הנציגים ייחשף רק בעת הדיון. ברגע שזה קשור קשר הדוק עם תפקידי באופ"א, אני חייב לשמור על קוד התנהגות ראוי".

האם גם האקה שיתפה שחקן מושעה?

במכבי חיפה מסרבים להגיב בנוגע לפירסומים האחרונים כי הקבוצה תדרוש מאופ"א לחקור את שיתופו של שחקן פ.צ. האקה, אולג איבאנוב, במשחק השני מול הקבוצה. על פי הפירסומים הללו, איבאנוב, שספג כרטיס צהוב במשחק הראשון מול חיפה, שיחק כמחליף במשחק בקרית אליעזר. הטענה היא כי איבאנוב, שלחובתו כרטיס צהוב מהעונה שעברה (המשחק הראשון מול אינטר בראטיסלבה בסיבוב השני של מוקדמות ליגת האלופות), היה צריך לרצות עונש השעיה בגין שני כרטיסים צהובים ואסור היה לשתפו במשחק השני מול מכבי חיפה.
עם זאת, מבדיקת ynet עולה כי צבירת הכרטיסים הצהובים, בניגוד לעונשי השעיה בגין כרטיס אדום, אינה נגררת מעונה אחת לבאה אחריה. לו היתה זאת מדיניות אופ"א, להמשיך את צבירת הכרטיסים הצהובים בין העונות, הרי כי אז היתה נאסרת גם השתתפותו של בלם חיפה, אנדריי אוסטרובסקי, במשחק הראשון מול האקה. לחובתו של אוסטרובסקי נזקפים שני כרטיסים צהובים מן השנה שעברה בגביע אופ"א (אחד במשחק הראשון מול סלביה מוזיר וכרטיס נוסף במשחק השני מול ויטסה ארנהיים - שהיה האחרון של חיפה באירופה בשנה שעברה). אוסטרובסקי כידוע, שותף במשחק הראשון של חיפה באירופה העונה, בפינלנד מול האקה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
הוייה. אול בכל זאת יגיע לחיפה?
צילום איי פי
מומלצים