שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  יוסי מזרחי: לא בטוח שאשאר בבית"ר

  מאמן בית"ר ירושלים, יוסי מזרחי, יגיע מחר לפגישה עם הבעלים גד זאבי, ואם לא תובטח לו תוספת תקציב, הוא צפוי להגיש את התפטרותו. בעקבות פיצוץ עסקת המכירה הוחלפו האשמות הדדיות קשות בין הצדדים. קבוצת זאבי: "אנשי בית וגן הוליכו שולל את כולם". נציג בית וגן: "לגד זאבי יש חוצפה אדירה"

  מאמן בית"ר ירושלים, יוסי מזרחי, שוקל להגיש מחר (ד') את התפטרותו לבעלים גד זאבי, אם זאבי לא יחזק את הקבוצה. מזרחי, שמונה רק לפני חודשים למאמן הקבוצה, מתוסכל ממצבת השחקנים העומדת לרשותו. הוא חזר שבור אתמול ממשחק ההפסד בליגת המילואים נגד הפועל ב"ש, משחק שכנראה המחיש עד כמה חמור מצבה המקצועי של הקבוצה. בית"ר נוצחה 1:3 על ידי העולה החדשה, ששיחקה בהרכב חסר, לעומת בית"ר שהעמידה את ההרכב החזק ביותר שלה. באוטובוס חזרה הוא התבשר על פיצוץ עסקת המכירה.
  מזרחי ואברהם לוי הוזמנו לפגישה מחר עם גד זאבי כדי לשמוע ממנו על ההתפתחויות בדבר חיזוק הקבוצה. מזרחי, שנשאל לשם מה נועדה הפגישה אם במילא הוא ישאר בקבוצה, אמר: "מי אמר לך שאני אשאר?". יצוין גם כי בעוד שמזרחי הודיע שהוא מעוניין לחזק את הקבוצה, הודיע סוכנו של דמיטרי מיכאלנקו כי הקשר עשוי לחתום בקבוצה בלגית, שכבר יצרה קשר עם דינמו קייב, המחזיקה בכרטיס השחקן של מיכאלנקו.

  האשמות הדדיות

  הבוקר החליפו אנשי קבוצת בית וגן וקבוצת זאבי האשמות הדדיות. רענן רוגל, דוברו של זאבי, הוציא הודעה לעיתונות לפיה לרוכשים היו דרישות לא הגיוניות כמו ערבויות בלתי מוגבלות לפרעון תביעות עתידיות. "אנשי בית וגן ביקשו למעשה להפעיל את בית"ר ירושלים על חשבון מימון קבוצת זאבי, ללא כל כוונה להשקיע מכיסם בהפעלת הקבוצה", נכתב בהודעה.
  בסיום ההודעה נכתב: "קבוצת זאבי מצרה על העובדה שאנשי בית וגן מוליכים שולל את אוהדי הקבוצה, ומשתמשים בבית"ר כדי לקדם את שמם ולהרוויח פרסום כאשר כוונותיהם אינן רציניות". נציג בית וגן, עו"ד יהלי כהנוב: "לאיש הזה (זאבי) יש חוצפה אדירה. שלושת הרוכשים הגיעו במיוחד מחו"ל במטרה לקנות את הקבוצה. להגיד שאנחנו לא רציניים זו חוצפה".

  אנשי זאבי התחרטו

  כהנוב הוסיף כי הערבויות היו בעצם עמוד הטווח של כל המו"מ. "זאבי הבטיח לשלם את החובות, אבל רצינו בטחונות. הוא לא יכול היה להמציא ערבויות. הצעתי לו להיות ערב אישית והוא נעלב מההצעה, אבל לאחר יום של מחשבה הוא הסכים. ניסחנו נייר הסכמות משותף וביום ראשון ב-17:30 היינו אמורים לחתום. ב-15:30 אנשי זאבי הודיעו שהם מכינים נייר חלופי והנייר החדש היה שונה לחלוטין. אתמול הם כבר הודיעו שזאבי מוכן לעמוד בערבויות של עשרה מיליון שקל בלבד ול-18 חודשים".
  למעשה, כהנוב טוען שאנשי זאבי חזרו מכל מה שסוכם: "מה היינו עושים אם היו מתגלים עוד חובות? למשרד הכרטיסים לאן וחברת בימות יש שיעבוד על כל כסף שמגיע לבית"ר מההתאחדות. הם אמרו שנתבע את בית"ר אחזקות 2000, החברה שהוקמה כדי להפעיל את הקבוצה, אבל חוץ מחובות אין להם כלום. הם פשוט חזרו מכל מה שסוכם".

  המשכורת של בכר והזרים

  לגבי הטענה לפיה הרוכשים לא הסכימו לשלם את משכורתו של מנהל מחלקת הנוער, נסים בכר, ושל שחקנים זרים, אמר כהנוב: "פתאום הם הוסיפו לנו חבילת דרישות לשלם 1.7 מיליון שקל לגבי חודשים יוני-יולי. הם ביקשו שנשלם משכורות של שנה שעברה, הוצאות עורכי דין ב-80 אלף שקל, שיפוץ מכוניות ועוד. הם סיכמו עם נסים בכר על משכורת של 30 אלף שקל ברוטו לחודש במשך 24 חודשים. עכשיו הם רוצים שאני אשלם את זה. זה איש שלהם, שיקחו אותו. אם נרצה אותו נשב איתו ונסגור הסכם בסכומים הגיוניים".
  לגבי הזרים אומר כהנוב: "הסכמנו שאת כרטיס השחקן של מילאן סטוינובסקי הם ישלמו, ואת המשכורת הרוכשים ישלמו. הם אמרו לנו שהם יעשו מלחמה מול פרטיזן בלגרד לגבי סכום המכירה, במקום לשלם להם את מה שסוכם. סטוינובסקי אמור לקבל מהמכירה חלק מהכסף, והוא לא ממש ישחק ברצינות כשיש כלפיו חוב כזה. הם מנסים להתחכם בכל עניין. זאת שערוריה. הם רוצים לפוצץ את המשא ומתן או שהם חושבים שאנחנו מטומטמים".
  "אנחנו הסכמנו לשלם הוצאות הכנה לשנה הבאה, כמו מחנה האימונים, תשלום שכרו של יוסי מזרחי, אחזקה ושיפוץ הדשא בכ-800 אלף שקל, את דמי ההשאלה של דימיטרי מיכאלנקו בסך 190 אלף דולר ועוד. זה לא יתכן שאנחנו נשלם על חובות מהעונה שעברה. זה כמו לרכוש בית באוגוסט ולשלם את הארנונה על יוני ויולי".  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אייל פישר
  אנשי בית וגן לא רציניים. זאבי
  צילום: אייל פישר
  צילום גלי תיבון
  משתכר כ-30 אלף ברוטו. בכר
  צילום גלי תיבון
  מומלצים