שתף קטע נבחר

החשוד בפציעת שביטה: רציתי לפגוע באוהדי מכבי

מעצרם של ישי זיתוני, יורי סידלצקי וקטין בן 17.5 החשודים בזריקת פצצת התאורה שפגעה באדהם שביטה, הוארך לפחות עד יום שישי. אחד החשודים הודה כי כוונתו הייתה לפגוע באוהדי מכבי. אביו של שביטה: "לא חושב שהם התכוונו, אך יש להענישם בחומרה"

משטרת ישראל הביאה הבוקר (ג') להארכת מעצר שני אוהדים, החשודים כמי שגרמו לפציעתו הקשה של אדהם שביטה, אוהד הפועל תל אביב, במשחק הדרבי שנערך לפני שבועיים באצטדיון רמת גן.

 

כבר אתמול האריכה המשטרה את מעצרו של יורי סדלצקי בן ה-21 מראשון לציון. מעצרו של ישי זיתוני בן ה-22 מחולון הוארך היום. החשוד השלישי הוא קטין בן 17.5, ששמו אסור בפרסום. השלושה ישהו במעצר לפחות עד יום שישי. כל החשודים הינם אוהדי הפועל תל אביב. את החשודים עצר הצח"מ (צוות חקירה מיוחד) שהוקם לטיפול בפרשה על ידי מרחב יפתח. החשודים קשרו עצמם למעשה ואחד מהם אף הביע את רצונו לבקש סליחה ממשפחת שביטה.

 

במקביל, סיפר חוקר בכיר במרחב יפתח ל-ynet, כי בהודאתם של החשודים בזריקת פצצת התאורה, אמרו חלקם כי התכוונו לזרוק את הפצצה לתוך יציע אוהדי מכבי תל אביב, אך בטעות פגעו ביציע אוהדי הפועל, בו ישב שביטה.

 

כזכור, במהלך המשחק נזרקה מאחד היציעים פצצת תאורה שפגעה באדהם בן ה-23 וגרמה לו לפציעה קשה בראשו. הוא הובהל לבית החולים איכילוב, שם נאבקו הרופאים על חייו, עד שהוציאו אותו ממצב סכנה.

 

במשך מספר ימים שכב אדהם מחוסר הכרה אולם בשבוע שעבר חל שיפור במצבו והוא אף החל לתקשר עם סביבתו. רופאיו גם העבירוהו ממחלקת טיפול נמרץ למחלקת התאוששות.

 

הישאם שביטה, אביו של אדהם הגיב על המעצר: "אני שמח שהמשטרה תפסה את האנשים שעשו את זה. אני מאמין שהם לא עשו את זה בכוונה, אבל צריכים להעניש אותם בחומרה, במידה ויתברר כי הם אכן אשמים".

 

חבר הכנסת אבשלום אבו וילן, יו"ר הועדה הפרלמנטרית למניעת אלימות בספורט, אמר: "אני מברך את המשטרה ששמה ידה על החשודים. אני מקווה כי היא תכין את הראיות הדרושות כדי שמערכת המשפט תוכל להעמידם לדין על פי חוק העונשין, שמאפשר להענישם עד שבע שנות מאסר בפועל".


פורסם לראשונה 24/02/2004 12:07

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אדהם שביטה. מתאושש
צילום: שאול גולן
משפחתו של אדהם. רוצים מהם מחילה
צילום: שאול גולן
צילום: ראובן שוורץ
אבוקות ביציעים. משחק מסוכן
צילום: ראובן שוורץ
צילום: אתר הכנסת
להעניש בחומרה. ח"כ וילן
צילום: אתר הכנסת
מומלצים