שתף קטע נבחר

מפעילי Play65 מערערים: שש-בש אינו הימורים

מפעילי האתר לא מבינים מדוע פרקליטות המדינה מנסה לקשור בינם והימורים לא חוקיים. בחוות דעת שהגישו לפרקליט המדינה הם טוענים כי שש-בש הוא משחק יכולת חוקי ומותר על פי חוק

מפעילת אתר Play65 יוצאת במתקפה נגד הכרזת הפרקליטות והמשטרה לפיה הימורים בשש-בש באינטרנט אינם חוקיים.

 

"לא נתפסנו עם המכנסיים למטה", אמר שרון עזרילביץ', מנכ"ל חברת אינטרלוג'יק, מפעילת האתר, במסיבת עיתונאים שכינסה החברה בתל אביב.

 

החברה דבקה

בעמדתה כי משחק השש-בש הוא משחק יכולת ולא משחק מזל – ומכאן שהוא חוקי.

 

ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב יוחנן דנינו, שלח לפני כשבועיים מכתב אזהרה לחברת אינטרלוג'יק, ובו הוא טוען כי על דעת הפרקליטות, כי ארגון משחקי שש-בש באינטרנט הוא עבירה פלילית, על כל המשתמע מכך.

 

המשטרה פנתה באופן דומה לחברות האשראי, בדרישה שלא ישתפו פעולה עם אתרי הימורים. ראוי לציין כי האתר פועל מזה שנתיים, והמשטרה לא פנתה לבעליו בנושא עד כה.

 

אנשי אינטרלוג'יק לא מתכוונים לוותר, והגישו השבוע בקשה לפרקליט המדינה לשקול מחדש את חוקיותו של האתר.

 

הבקשה מתבססת על חוות דעת של פרופ' רון שפירא, פרופסור למשפטים באוניברסיטת בר-אילן ומתמטיקאי, ועל חוות דעתו של פרופ' צבי גילולה מהאוניברסיטה העברית, שחקר סטטיסטית את משחק השש-בש, וקבע כי מדובר במשחק יכולת, ולא משחק מזל, האסור בישראל.

  

התלהבות יתרה

החוק מגדיר "הימור" בין השאר, כהסדר זכייה כספית, התלויה בניחוש תוצאות משחקים. על כך משיב פרופ' שפירא כי אינטרלוגי'ק אינה עוסקת בהימורים. במתכונת בה פועל האתר, צד שלישי אינו יכול להמר על תוצאת משחק. רק שני המתמודדים יכולים לסכן את כספם, בהתבסס על הערכת הכישורים והיכולת שלהם עצמם בהתמודדות.

 

פרופ' שפירא, המייעץ לחברה, מסביר כי חלה כאן טעות. לטענתו, המדינה, בהתלהבות היתר שלה לעצור את תופעת ההימורים, טעתה ועלתה גם על נושא השש-בש. לטענתו של שפירא, בדיקת הפרקליטות הייתה שטחית והתבססה על כך שהמשחק מכיל קוביה. רק על סמך זאת, קבעה האחרונה כי מדובר במשחק מזל.

 

לחיזוק טענתו, הוא מביא משחקי יכולת אחרים, שלא זכו לתשומת לבה של המשטרה, כמו משחקי הטריוויה הטלוויזיוניים, בהן מתמודדים המתחרים על בסיס כישרונם.

 

יתבעו את עלבונם?

בשלב זה נחסמו כל המשתמשים הישראליים של האתר, ממשחק על כסף אמיתי. כל מי שמזוהה כישראלי או עושה שימוש בכרטיס אשראי ישראלי, יוכל לשחק רק להנאתו או על כסף וירטואלי. עורך דינה של החברה רונן בלכר, הביע תמיהה על התנהלות המדינה בפרשה כולה.

 

כעת ממתינים באינטרלוג'יק לתגובת פרקליטות המדינה לערעור על ההחלטה. עזרילביץ' מציין כי לחברה נגרמה מכה קשה וכואבת, ובאינטרלוג'יק מחפשים אלטרנטיבות בדמות שווקים חדשים ומשחקים חדשים - כולם מבוססי יכולת. עזרילביץ' הדגיש כי החברה לא תפתח שום משחק שאיננו חוקי במדינת ישראלי. לחברה כחצי מיליון משתמשים רשומים מישראל.

 

לשאלתנו אם החברה תגיש תביעת נזיקין כנגד המדינה כדי לחפות על ההפסדים שנגרמו לה בתקופה האחרונה – סירבו אנשי אינטרלוג'יק להגיב.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים