שתף קטע נבחר

מיקרוסופט ישראל: ירידה בפיראטיות של Windows

"השקענו המון בנושא המאבק בפיראטיות ואנחנו רואים גם תוצאות", אמר מנכ"ל החברה בארץ, דני ימין. בשבועות הקרובים תופץ בטא של SP1 ל-Vista. "מיקרוסופט מובילה את ה-Web", הפתיע ימין. בנובמבר יושקו שירותי ה-Live בעברית, אך את ה-Xbox לא נראה כאן בעתיד הנראה לעין

בשנה האחרונה נרשמה ירידה מהותית של כ-17 אחוזים בשימוש בעותקים בלתי מורשים של מערכת ההפעלה Windows בישראל. כך אמר היום (ג') מנכ"ל מיקרוסופט ישראל, דני ימין, במסיבת עיתונאים לרגל סיכום שנת הכספים החולפת של החברה, שהסתיימה ב-30 ביוני.

 

"השקענו המון בנושא המאבק בפיראטיות ואנחנו רואים גם תוצאות", אמר ימין. הוא מייחס את הנתון לפעולות שביצעה החברה במספר חזיתות, כולל הסברה וחינוך, פעולות נגד פיראטיות בארגונים באמצעות ה-BSA, ומנגנון התוכנה Windows Genuine Advantage, המשולבת ב-Windows וב-Office ומונע הורדה של עדכונים לתוכנה שאינה מזוהה כחוקית.

 

כדי לחשב את הנתון, מיקרוסופט נעזרת בנתונים של IDC, אודות מספר המחשבים הנמכרים בישראל, ומפחיתה מנתון זה את מספר העותקים של Windows הנמכרים בארץ. הנתון המתקבל הוא הערכה גסה של מספר העותקים הפיראטים.

 

"אנשים מתחילים להבין"

"אנחנו נתקלים במקרים של אנשים המנסים לחסוך לעצמם 500 שקלים, עלות מערכת ההפעלה", אמר ימין, "רבים מהם מתחילים להבין שבחשבון הסופי הם נאלצים לשלם יותר; בתחילה הם משלמים 200 שקלים לטכנאי מחשבים, כדי שיתקין להם מערכת הפעלה לא חוקית, וכאשר הם מגלים שמנגנון ה-WGA מונע מהם להמשיך להשתמש במערכת ההפעלה, הם קוראים לטכנאי פעם נוספת ומשלמים עוד 200 שקלים. לבסוף הם נאלצים לרכוש עותק חוקי".

 

"ה-WGA חוסם מערכות הפעלה בלתי חוקיות ומגמה זו רק תלך ותגבר בעתיד", אמר ימין. לדבריו, הפיראטיות בישראל אינה גבוהה כעת יותר מהממוצע באירופה, וכמו בכל העולם, רובה מתרכזת בשוק הביתי.

 

העדר תחרות

על פי נתוני מיקרוסופט ישראל, 160,000 עותקים של מערכת ההפעלה Windows Vista נמכרו בארץ החל מחודש ינואר, 2007. מדובר ב-42 אחוזים ממערכות ההפעלה של החברה שנמכרו בפרק הזמן הזה. 96,000 עותקים נמכרו בשוק הביתי, 70 אחוז מכלל מערכות ההפעלה למגזר זה. 30 אחוז ממערכות ה-Vista הן במהדורת Premium, הכוללת גם את המדיה סנטר בעברית.

 

מיקרוסופט מדווחת, כי במגזר הארגוני מתבצעים פרויקטי הטמעה של Windows Vista בהיקף של אלפי תחנות בארגונים גדולים וביניהם: משרד ראש הממשלה, משרד המשפטים, חיל הים, קומברס, מכבי שרותי בריאות ועוד.

 

יש להזכיר, כי ההצלחה היחסית של Vista בעולם ובישראל במיוחד מובטחת מראש בשל העדר תחרות משמעותית בשוק הביתי. חנויות המחשבים הפסיקו למכור את Windows XP, ורבים מרוכשי המחשבים מקבלים את Windows Vista כברירת מחדל. עם זאת, במיקרוסופט מתחייבים כי Windows XP תמשיך להימכר באמצעות ערוצי ההפצה בשנה הקרובה.

 

על אף הביקורת שסופגת מערכת ההפעלה החדשה ברחבי העולם והיסוסים של ארגונים ומשתמשי קצה לעבור אליה, ימין סבור כי היא מוכיחה עצמה היטב ולא רק במכירות. "עשינו ב-Vista מה שהלקוחות ביקשו וסיפקנו להם אבטחה משופרת, אמינות גדולה יותר, יכולת חיפוש טובה וגרפיקה מוצלחת".

 

בשבועות הקרובים - בטא ל-SP1

"ב-180 הימים הראשונים להשקת Vista התגלו בה 12 פרצות אבטחה קריטיות, לעומת 25 בפרק הזמן המקביל ב-Windows XP, ובמק וגירסאות של מערכות הפעלה נוספות המבוססות על יוניקס מדובר בשיעור גדול בהרבה". עוד ציין ימין כי התמיכה של תוכנות חיצוניות ב-Vista השתפרה, וכעת זמינים עבורה יותר משני מיליון מנהלי התקנים.

 

מי שמעוניין להמתין עם ההתקנה של Vista עד להפצת חבילת העדכונים SP1, יתעניין לשמוע כי בשבועות הקרובים תושק SP1 של Windows Vista בשלב בטא, גם עבור מערכות הפעלה Windows Vista בעברית.

 

"מיקרוסופט מובילה את ה-Web"

ימין התייחס גם לדשדוש של מיקרוסופט בשוק הבידור הדיגיטלי והשירותים המקוונים בישראל. "זה לא סוד שאנחנו לא מובילים בתחום החיפוש. גוגל היא המובילה, אך אנחנו עובדים על הדור הבא של החיפוש, ומקווים כי בעתיד נספק תוצאות טובות יותר מגוגל".

 

בהקשר זה, ימין שחרר הצהרה מפתיעה. "מיקרוסופט מובילה את ה-Web. בתחום החיפוש גוגל היא המובילה, אך צריך להבין כי ה-Web אינה רק חיפוש. החיפוש הוא רק שער הכניסה לרשת, במקרה הטוב. רוב האתרים בעולם ובארץ מבוססים על טכנולוגיה של מיקרוסופט, והיא קובעת את חוויית השימוש באתרים האלה".

 

בנובמבר - שירותי Live בעברית

ימין הודיע כי בחודש נובמבר, 2007, ייערך אירוע חגיגי בו יושקו רבים משירותי ה-Live המקוונים בגירסה עברית, אך שירות Office Live, המיועד לארגונים, לא נמנה עליהם.

 

מיקרוסופט הודיעה בעבר כי תגייר את קונסולת המשחקים Xbox, אך בינתיים אין תאריך השקה בישראל של ה-Xbox 360. "הבטחתי בעבר להביא את ה-Xbox בעברית לישראל ולא קיימתי. סדר העדיפויות השתנה והעניין נזנח. למרות זאת, כעת אנחנו שוב מעניקים עדיפות גבוהה ל-Xbox ובוחנים את הנושא עם שותפים אפשריים". עם זאת, ימין לא הסכים לנקוב בתאריך להשקת המוצר.

 

ימין הוסיף כי עוד הבטחה ישנה של מיקרוסופט, להתאים לעברית את מנוע זיהוי כתב היד, המשולב במחשבי הלוח (Tablet) ומוצרים נוספים, עוד תוגשם. לדבריו, ההתאמה מתבצעת ברדמונד והיא מצויה כעת בשלב מאוד מתקדם.

 

על פי נתוני שנת הכספים 2007, 30 אחוז הכנסות מיקרוסופט בישראל מבוססת על Windows ואחוז דומה ל-Office. מכירות השרתים מקיפות 24 אחוזים, אחוז אחד של Windows Mobile וכ-14 אחוזים הם של מוצרים אחרים. מיקרוסופט ישראל מכרה ב-200 מיליון דולרים מכירות בשנת הכספים היוצאת, וימין הביע תקווה כי בשנה הבאה המכירות יסתכמו ביותר ממיליארד שקלים.

 

בשנה החולפת צמחו הכנסות מיקרוסופט ישראל בשיעור של 15%. מגזר הארגונים הגדולים, האחראי ל-54% מכלל מכירות החברה, רשם את הצמיחה הגבוהה ביותר, בשיעור של 25%. כן נרשמה צמיחה של 8% במגזר העסקים קטנים-בינוניים. הצמיחה הגבוהה ביותר נרשמה בתחום ה-CRM שרשם גידול של 101% במכירות. מוצרי Office, לרבות Office 2007 רשמו גידול של 17%, ותחום השרתים רשם צמיחה של 11%.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים