שתף קטע נבחר

ישראל רוצה מארה"ב כמיליארד ד' למערכות הגנה

ישראל מבקשת מוושינגטון לסייע לה להצטייד ב-4 סוללות כיפת ברזל ובמלאי גדול של טילים מיירטים, ולפתח מהר את מערכת ההגנה "שרביט קסמים". אם תקבל את מבוקשה - תהיה לה יכולת כמעט מושלמת של הגנה מפני טילים בכל שטחה עד 2015

מנסים להרחיב את יכולת ההגנה בשמי הארץ: ישראל מבקשת בימים אלה מארצות הברית סיוע מיוחד בשווי של קרוב למיליארד דולר, כדי להצטייד במהרה במערכות הגנה אקטיבית נגד טילים ורקטות מסוג "כיפת ברזל" ו"שרביט קסמים".

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

כיפת ברזל נועדה להתמודד עם הרקטות הנורות מטווח קרוב יחסית, ו"שרביט קסמים" אמורה ליירט טילים הנורים ממרחק של 70 ק"מ ומעלה, כולל טילי שיוט וראשי נפץ מיוחדים של טילים בליסטיים.

 

כיפת ברזל מיירטת רקטה ליד אשדוד (צילום: EPA) (צילום: EPA)
כיפת ברזל מיירטת רקטה ליד אשדוד(צילום: EPA)

 

ישראל מבקשת למעשה כ-700 מיליון דולר להצטיידות בעוד ארבע סוללות כיפת ברזל וסיוע לפיתוח מהיר והצטיידות במערכת "שרביט קסמים" שעדיין נמצאת בפיתוח, וכ-300 מיליון דולר לצבירת מלאי גדול של טילים מיירטים עבור כיפת ברזל.

 

לדברי מקורות מהימנים, הדיונים עם הממשל האמריקני בעניין זה אמורים להסתיים בעוד כמה שבועות, ואם ישראל תקבל את מבוקשה תהיה זו קפיצת מדרגה שתביא את ישראל ליכולת כמעט מושלמת של הגנה מפני רקטות וטילים בכל שטחה עד 2015.

 

במחצית 2013 יהיו לישראל כבר שש סוללות כיפת ברזל במקום הארבע הנוכחיות. ניתן להעריך שהנכונות האמריקנית המסתמנת כעת, הן של הממשל והן של הקונגרס האמריקני, נועדה לשמש תמריץ לממשלת ישראל שלא למהר ולהחליט על תקיפה באיראן.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סוללת כיפת ברזל שהוצבה לתרגול בגוש דן
צילום: מוטי קמחי
מומלצים