שתף קטע נבחר

אבי כץ יוצא מהשליטה: קרן הגשמה נמכרת למשקיע יוג'ין מנדלוביץ'

מנדלוביץ', הבעלים של רשת חנויות חשמל בארה"ב, רוכש 50.1% ממניות הקרן תמורת 45 מיליון שקל; הקרן תחל להשקיע בפרויקטים של פינוי בינוי בישראל; המייסדים כץ, חנן שמש והדסה רוזנברג יישארו בעלי מניות מיעוט, התחייבו להישאר בחברה 4 שנים

אבי כץ יוצא מהשליטה בקרן הגשמה: עשר שנים לאחר שייסד כץ את הקרן, המגייסת הון ממשקיעים עבור פרויקטים של נדל"ן בחו"ל (בעיקר בארה"ב), השליטה בה מחליפה ידיים - המשקיע האמריקאי יוג'ין מנדלוביץ' רוכש 50.08% ממניות הקרן (לאחר דילול אופציות), ומכוון לשינוי היעד העיקרי שלה, לטובת השקעות בישראל.

 

השקעה כושלת נוספת לקרן הגשמה בארה"ב: המשקיעים בקולורדו איבדו את כספם

רשות ני"ע עיכבה לחקירה בכירים בקרן הגשמה

משקיעים מאוכזבים מהקרן של מייסד קופיקס

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

התמורה בעסקה עומדת על 45 מיליון שקל, לפי שווי של 90 מיליון שקל לקרן. בהערכת השווי שנעשתה לפני שנתיים על ידי פרמתיאוס עמד שווי הקרן על 320 מיליון שקל.

  (צילום
אבי כץ(צילום" אוראל כהן)
 

מנדלוביץ' הוא בעלים של רשת חנויות B&H ("בעזרת השם") לממכר מוצרי חשמל ואלקטרוניקה בארה"ב. נציגיו של הרוכש בישראל הם יזם הנדל"ן מוטי פלד, מבעלי השליטה בחברת מנהל מגורים ישראל (שהודח בעבר מניהול קבוצת הרכישה יונייטד שרונה), ולצידו אליהו קנפלר, מבעלי השליטה בחברת הבנייה מצלאווי.

 

הנציגים המקומיים יחזיקו במניות מיעוט בקבוצת השליטה של מנדלוביץ'. המייסדים, אבי כץ, חנן שמש (יו"ר הקרן) והדסה רוזנברג (סמנכ"לית הכספים) יחזיקו ביתרת המניות. כץ , שמש ורוזנברג התחייבו להישאר בחברה עוד לפחות 4 שנים בתפקיד פעיל.

 

הקרן משנה כיוון לטובת פרויקטים של פינוי בינוי בארץ. מנלוביץ' עצמו מושקע בנדל"ן בישראל באמצעות חברת אחדות המנהלת 40 פרויקטים של פינוי בינוי מקומיים, והגשמה צפויה לגייס עבורם כסף ממשקיעים. בהגשמה מאמינים בפוטנציאל הגדול של תחום הפינוי בינוי, שכן בו מתרכזות עתודות הקרקע הפנויות במרכזי ערים.

 

קרן הגשמה השלימה עד היום 107 פרויקטים (ועוד שורה של פרויקטים בביצוע), שבהם ממוצע התשואות נטו לשנה עמד על 12.2%. בסך הכול נכנסה הקרן ל-241 פרויקטים, שחלקם עדיין בשלב הביצוע. בשלושה פרויקטים שהושלמו נרשמו הפסדים חלקיים או מלאים של הקרן, האחד מהם בלונדון ושניים בארה"ב. עד כה צריפה הקרן 32 אלף משקיעים לפרויקטים השונים וגייסה מהם 2.9 מיליארד שקל. לפני שלושה חודשים זומנו כמה מראשי הגשמה לחקירה ברשות לני"ע בחשד לדיווח מטעה למשקיעים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים