שתף קטע נבחר

להקת טאטו מתאחדת באולפן ynet

כשערן צור נשאל אם הוא מעדיף לאחד את כרמלה גרוס ואגנר או את טאטו, הוא חשב ש-30 שנה לאלבום היחיד של הלהקה "חתוך תוכן" זו הזדמנות טובה לפגוש את אלונה דניאל ויובל מסנר על הבמה. בריאיון הם מסבירים איך הצליחו להשאיר חותם עמוק בזמן קצר ("זו תמונת זמן - שיקפנו את רוח התקופה") ולמה הם לא מתכוונים להקליט חומרים חדשים. צפו

 

 

 

כמעט עשר שנים חלפו מאז האיחוד האחרון של להקת טאטו. אז, ב-2009, הם ציינו 20 שנה ל"חתוך תוכן", האלבום היחיד שלהם שהותיר חותם עמוק על המוזיקה הישראלית עד היום. לכבוד איחוד ראשון מזה עשור, ההרכב הגיע לאולפן ynet וביצע את "מחבואים", "ערפד" ו-"בדידות". יובל מסנר העדיף להתמקד בצד המוזיקלי אבל אלונה דניאל וערן צור דיברו באולפן על התכנים השנויים במחלוקת, הנגינה המשותפת אחרי שנים ועל מה הפך את האלבום ההוא לכל כך משמעותי.

 

עוד הופעות באולפן המוזיקה:

דודו טסה: "עשיתי הרבה טלוויזיה עם יצפאן, הספיק לי"

מלח הארץ? "אתם לא יודעים מי אני באמת"

תיסלם: "אף תזמורת לא רצתה לנגן איתנו כי אנחנו עושים המון רעש"

 

"אני חושבת שזאת איזושהי תמונת זמן", מנסה דניאל להסביר את סוד הקסם של "חתוך תוכן". "אני חושבת ששיקפנו מאוד טוב את רוח התקופה, את הלב של התקופה. דברים כאלה יותר פסיכולוגיים, כמו נגיד יחסי הורים-ילדים. אתה רואה תשקיף של זה באלבום שלנו, של איך כל זה נראה אז לעומת היום. הוא העביר את האווירה של התקופה ההיא".

 

"זה היה רגע באמת בזמן וברוק הישראלי, רגע מיוחד", אומר צור. "זה לא שיכולת לראות לפני זה מדרגות שהביאו למקום הזה של להקת טאטו. אנחנו כאילו הבלחנו מאיזשהי זווית שלא התעסקו בה לפני זה, כמו שאלונה אומרת, שעסקה ביחסי הורים-ילדים. גם העניין של הארוטיקה והמין מודגש שם, וגם בעיקר האנרגיה הזאת של אנשים צעירים שבאים למרוד ולבוא ולנסות לעשות דבר חדש, דבר שלא עשו לפני זה, דבר שלא היה".

 

להקת טאטו תופיע ב-14 באוגוסט בהיכל התרבות בתל אביב, שם תפתח את הופעתו של מארק אלמונד, וב-4 בספטמבר במועדון הבארבי בתל אביב.

 

בימוי: צפריר שוראקי | צילום: אלי סגל וחגי דקל | הפקה טכנית: עידן ארבל ואופיר גונן | סאונד: ניסו עזרן | הפקה ראשית: רז גרוס | איפור: קורל בר ציון בנימינוב | עריכת וידאו: עידן כהן

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי סגל וחגי דקל
טאטו באולפן
צילום: אלי סגל וחגי דקל
לאתר ההטבות
מומלצים