שתף קטע נבחר

פיתוח ישראלי: רצועת ראש חשמלית שמעלימה מיגרנות

רשות התרופות האירופית אישרה את שיווקה של "רליוויון", פטנט ישראלי, רצועה המשדרת אותות חשמליים למוח ומפסיקה את כאבי המיגרנה

פריצת דרך לפיתוח כחול לבן לסובלים ממיגרנה: רשות התרופות האירופית אישרה את שיווקה של "רליוויון", רצועה המוצמדת לראש ומפיגה את כאבי המיגרנה באמצעות שליחת אותות חשמליים למוח.

 

צפו: כך פועל המכשיר

 

 

 קיראו עוד על מיגרנה:

מיגרנה: אלו הטיפולים שעוזרים להפחית את הכאב

אושרה: התרופה הראשונה בעולם שמונעת מיגרנה

הסוף לכאב? הטיפולים החדשים והמבטיחים במיגרנה

 

הפיתוח החדש של חברת "נוירוליף" מנתניה, מעביר זרמים חשמליים למוח של הסובל ממיגרנה. האותות הנשלחים מהרצועה דרך אפליקציה, מגרים עצבים במוח ובכך יוצר "נוירומודולציה", המביאה לחסימת האותות העצביים הגורמים לכאב.

 

מדובר בטכנולוגיית ה"נוירומודולציה" הראשונה המאפשרת טיפול ביתי יעיל ובטוח. טיפול דומה היה אפשרי עד כה רק באמצעות מתקנים שהושתלו בתוך המוח.

 

המכשיר מורכב מרצועה המוצמדת לקרקפת, ומעבירה את האותות לשישה סעיפים של העצב האוקסיפיטלי העובר באזור המוח האחורי, והעצב הטריגמינלי העובר בקדמת הפנים. המכשיר מתחבר לאפליקציה שבסלולרי, דרכה המטופל מכוון את הטיפול הרצוי. במרוצת הזמן המערכת "לומדת" את הטיפול המיטבי שעוזר לחולה.

 

בחברת נוירוליף עובדים כבר על הדורות הבאים של המכשיר, שיאספו נתונים מאלפי סובלים ממיגרנה ברחבי העולם המשתמשים במכשיר, כך שיווצרו אלגוריתמי טיפול שמובילים לשיכוך הכאבים המהיר והיעיל ביותר בעת התקף מיגרנה.

 

לעת עתה מתכוונים בחברה לשווק את המכשיר החדש באירופה בלבד, והוא יימכר ללא צורך במרשם רופא. לא ברור עדיין מתי בכוונת החברה, אם בכלל, לשווק את המתקן גם בישראל.

 

  ( )
המכשיר מתחבר לאפליקציה שבסלולרי ודרכה המטופל מכוון את הטיפול הרצוי. טיפול במיגרנה

 

אחת התלונות השכיחות אצל רופאי משפחה

אלפי ישראלים סובלים ממיגרנה, אחת התלונות השכיחות ביותר אצל רופאי המשפחה. המיגרנה מתוארת ככאב ראש "הולם", בדרגה בינונית עד קשה, לרוב בצד אחד של הראש, שמחמיר בזמן פעילות גופנית וחשיפה לאור, לקולות או לריחות, ומשולב לעתים גם בבחילות ובהקאות.

 

התקפי מיגרנה עלולים לתקוף לאורך תקופה ארוכה, מדי יום או אחת לכמה שבועות, חודשים ואף שנים.

 

למרות שמיגרנה יכולה לתקוף בכל גיל, היא שכיחה בעיקר בגילאי 40-10. אצל רוב האנשים המיגרנה תוקפת באופן מחזורי ועוצמתה פוחתת לקראת גיל 50.

 

מיגרנה שכיחה פי שלושה בקרב נשים והיא נוטה להיות תורשתית: יותר ממחצית מהאנשים שסובלים ממיגרנה מדווחים על קרובי משפחה שסובלים מאותה בעיה.

 

בספרות הרפואית מתוארות עשרות סיבות המעוררות התקפי מיגרנה, ובהן צריכת משקאות ומזונות המכילים קפאין, מיעוט או עודף שעות שינה, אכילת גבינה צהובה, צריכת אלכוהול ושינויי טמפרטורה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים