שתף קטע נבחר

ברוקלין: בדרך לתפילה - מתקפת אגרופים על חרדים

בתוך כ-40 דקות אירעו שלוש מתקפות אלימות שונות על יהודים חרדים בני 56 עד 71 בשכונת וויליאמסבורג שבברוקלין. המשטרה חוקרת את התקריות כפשעי שנאה, ואף הפיצה תמונה של החשודים בתקיפות. יהודים באזור אומרים: "אחרי כל פשע כזה יש פגישות עם מפקדי המשטרה - עם אפס תוצאות"

שלושה יהודים הוכו באכזריות: בתוך ארבעים דקות אירעו שלוש מתקפות על יהודים חרדים בשכונת וויליאמסבורג שבברוקלין, ניו-יורק, שספגו מתקפות אגרופים. המשטרה חוקרת את התקריות כפשעי שנאה, ואף הפיצה תמונה של החשודים בתקיפות.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>  

 

השלושה - גברים יהודים חרדים בני 56, 67 ו-71 – היו בדרכם לתפילתה שחרית כאשר נשדדו והותקפו באלימות מוקדם יותר השבוע במרכז שכונת וויליאמסבורג המתאפיינת באחוז גבוה של חרדים. על פי התקשורת המקומית, מדובר בשלושה אירועים נפרדים - כשכל אחד מהקורבנות הותקף ברחוב אחר.

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

שניים מהם נפצעו קלות, והועברו לטיפול רפואי בבית החולים. ברשת CBS News דיווחו כי המתקפות התרחשו בין השעות 5 ו-6 לפנות בוקר (שעון מקומי). לדבריו של תושב העיר, יצחק אברהם, מדובר בשעה שבה רבים מבני הקהילה היהודית עושים את דרכם לתפילת השחרית.

 

אחד היהודים שהותקפו
אחד היהודים שהותקפו
 

 

המשטרה פרסמה את תמונות החשודים

במשטרה טענו כי אופן התקיפה היה זהה בשלושת האירועים: התוקפים הלכו מאחורי הקורבנות מספר דקות - ואז הפילו אותם לרצפה ותקפו אותם באגרופיהם. לאחר מכן הם הכניסו את ידיהם לכיסי הקורבנות, ולקחו את ארנקיהם וציוד יקר ערך נוסף.

 

עוד דווח, כי נפתחה חקירה סביב האירוע, והמשטרה חושדת בקבוצה של שלושה בני נוער שצולמו באחד הצמתים שבאזור. בשל זהות הקורבנות, התקרית נחקרת כפשע שנאה.

 

שניים מהחשודים בתקיפה ()
שניים מהחשודים בתקיפה

 

יצחק אברהם, פעיל חברתי בברוקלין, סיפר: "זה התחיל כשוד אך מהר מאוד הפך לפשע שנאה. הם יודעים שאנחנו יוצאים מוקדם מאוד בבוקר בדרך לתפילה".

 

"הרכב שלי חונה מאחור", סיפר יהושע ווינר, תושב השכונה, שהצליח להימלט. "יצאתי ב-5 וחצי והרגשתי מישהו מתקרב אליי במהירות, ורצתי מהר. נראה שהם מחפשים דרך לעשות כסף קל. אחרי כל פשע כזה יש פגישות עם מפקדי המשטרה - עם אפס תוצאות".

 

ראש העיר ניו-יורק, ביל דה בלאזיו, גינה את ההתקפה: "משטרת ניו-יורק חוקרת את ההתקפות האכזריות האלו, והיחידה לפשעי שנאה נמצאת בזירה. נוסיף עוד שוטרים לסייר באזור ונדאג לביטחון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים