עדי סאסי. ״הייתי ילדה מופנמת וביישנית. לא חשבתי שאהיה חלק מעולם הדוגמנות"

עדי סאסי: "הוכחתי שאני יכולה להצליח גם בלי תכניות ריאליטי"

נערת היופי לשנת 2010 מספרת על הסטודיו שלה ושל בעלה ועל עבודת הדוגמנות, שנפגעו בגלל הקורונה, וגם על התחביב החדש שהחליטה להפוך למקצוע

פורסם:
אני עסוקה בשיפוץ ובדיוק צבעתי את הקירות ושטפתי את הצבע מהידיים כדי שאוכל לדבר איתך״, כך אומרת לי עדי סאסי מיד כשאנחנו מתחילות את הראיון הטלפוני. אם חשבתם להזמין את הדוגמנית ו״נערת היופי העשרה״ לשפץ את ביתכם, אז צר לנו לאכזב אתכם. סאסי (בת 30) לא החליטה להפוך לשיפוצניקית בעקבות משבר הקורונה, אבל היא ובעלה אורן מאור (33) עסוקים בימים אלה בשיפוץ הסטודיו לכושר שהם מנהלים הנמצא סמוך מאוד לביתם שבהוד השרון.

״בסגר הראשון ועכשיו בסגר השני נאלצנו לסגור את הסטודיו והפרנסה נפגעה. אבל החלטנו לנצל את הזמן הזה כדי לשפץ את המקום ולשדרג אותו״, מספרת סאסי. ״אנחנו אופטימיים ומאמינים שברגע שייגמר הסגר המתאמנים שלנו יחזרו לסטודיו. אני ואורן מעבירים את האימונים ביחד ואנחנו מאוד נהנים מהמסירות של המתאמנים. אני מקווה שכולנו נעבור את התקופה הזאת".

מאיפה הגיע הרעיון להקים את הסטודיו ואיך הקמתם אותו?
"את הסטודיו שנקרא MODO, הקמנו לפני 4.5 שנים. אורן בעלי כבר אימן בעברו והוא בוגר וינגייט. אני רק התאמנתי שם בהתחלה ולפני שנתיים עשיתי קורס מאמני כושר בקמפוס שיאים באוניברסיטת תל אביב והצטרפתי אליו לאמן בסטודיו יחד איתו. לפני 4 שנים בערך התחלנו להתאמן באימוני תנועה בתל אביב במכון של רועי גולדשמידט. מאז אנחנו תלמידים וחברים קרובים של רועי וממנו אנחנו שואבים את ההשראה לאימונים. האימון עצמו משלב המון קואורדינציה, שיווי משקל, גמישות, כוח משקל גוף, עמידות ידיים ועוד. המתאמנים שלנו הגיעו אלינו בעיקר מפה לאוזן, ממתאמנים קיימים, וגם מהאינסטגרם של הסטודיו ששם אנחנו מעלים בעיקר את ההתקדמות של המתאמנים שלנו באימונים".


איך הסתדרתם בתקופה הזאת מבחינה כלכלית?
"מאוד קשה להיות עצמאי במדינה, אני עצמאית כבר מגיל 20 כשרק התחלתי לדגמן וגם אורן מגיל צעיר. זה לא פשוט, ברור שהיה קושי, אבל אנחנו יודעים מה אנחנו שווים, וממשיכים קדימה כדי להגשים את כל החלומות שלנו לעתיד הקרוב".

את מפחדת מהקורונה?
״לא, אני לא מפחדת אולי בגלל שזה לא הגיע לסביבה הקרובה שלי. אבל אני כן מרגישה שיש פחד בעולם האופנה. בכל זאת אני ממשיכה לדגמן גם בזמן הקורונה תוך שמירה על ההנחיות. אני מחכה שהטיסות יחזרו לסדרן כדי שאוכל להמשיך ולדגמן גם בחו״ל".

8 צפייה בגלריה
מלכות היופי
מלכות היופי
"אני מרגישה שיש פחד בעולם האופנה"
(צילום: רועי סרוסי)

"לא חשבתי שדוגמנות תתאים לי"

סאסי נכנסה לעולם הדוגמנות מיד לאחר שהשתתפה בתחרות מלכת היופי לשנת 2010, העפילה לגמר וגרפה את התואר ״נערת היופי העשרה״. מאז היא השתתפה בקמפיינים רבים למותגים בינלאומיים כמו ארמני וגלאמור, ולמותגים מקומיים כמו "name necklace״, ״מגנוליה״, ״קרייזי ליין״ ו״סופר פארם״. אם הייתם שואלים את סאסי הילדה, שנולדה וגדלה ביישוב מיתר שבדרום, האם היא תהיה יום אחד דוגמנית, היא בוודאי הייתה צוחקת במבוכה ומסמיקה כולה: ״הייתי ילדה מופנמת וביישנית. לא חשבתי שאני יכולה להיות חלק מעולם הדוגמנות ולא חשבתי שזה יתאים לי".

8 צפייה בגלריה
מלכות היופי
מלכות היופי
"התחרות עזרה לי לפתח את הדימוי העצמי שלי"
(צילום: שי תמיר)

ובכל זאת החלטת להירשם לתחרות מלכת היופי.
״נכון כי תמיד רציתי להיות שם. אני ואמא שלי נהגנו לצפות יחד בתחרות ובכל פעם הצלחתי לנחש מי תזכה. דווקא בגלל שהייתי ביישנית רציתי להתמודד עם החשיפה הזאת ולבדוק האם אני יכולה להתאים לעולם הזה. הייתי בת 20 כשהשתתפתי בתחרות וזו הייתה חוויה מדהימה. באותו זמן ציינו 60 שנה לתחרות, כך שזאת הייתה הפקת ענק. אני מרגישה שהתחרות ביגרה אותי ועיצבה אותי מחדש. התחרות עזרה לי לפתח את הדימוי העצמי שלי ופתחה לי את הדלת לעולם הדוגמנות. אני נהנית מאוד לדגמן ואני מרגישה שזה החיים שלי".

8 צפייה בגלריה
מלכות היופי
מלכות היופי
"רציתי להתמודד עם החשיפה"
(צילום: אביב אבמרמוב)

"לא רציתי לאכזב את ההורים"

למרות שהדוגמנות היא החיים שלה, סאסי החליטה לא לשים את הביצים בסל אחד. היא למדה ראיית חשבון, פרשה אחרי שנה ועברה ללימודי משפטים. בגיל 28 התואר במשפטים היה בידיה, אבל היא החליטה שלא לעסוק במקצוע. ״הרגשתי לחץ מההורים לעשות תואר, אז בחרתי במשפטים. זה אף פעם לא היה מתוך רצון אמיתי להיות עורכת דין. אני אחת משלישייה - יש לי אחות ששמה אוריה שעובדת כמורה ומתן שהוא שהוא מהנדס בניין. כולם הלכו ללמוד תואר באותו הזמן, ולא רציתי לאכזב את ההורים שלי אז גם אני הלכתי לעשות תואר״, מספרת סאסי. ״תמיד כשהסתכלתי על בנות אחרות שלמדו איתי, חשבתי לעצמי שאיזה כיף להן שהן לומדות משהו שהן אוהבות ורוצות לעסוק בו, אבל אצלי זה לא היה ככה. אני גם לא יכולה לשבת במשרד כל היום, אני חייבת להיות פעילה״.

אז שנתיים אחרי שסיימה את התואר, החליטה סאסי ללמוד את התחום שהיא באמת אוהבת - צילום. היא סיימה לאחרונה לימודים בבית הספר לצילום גברא ובקרוב היא מתחילה קורס לצילום אופנה מתקדם עם הצלם עדו לביא.

8 צפייה בגלריה
מלכות היופי
מלכות היופי
"כיף לחוות את חוויית הצילום מזווית אחרת". תמונה של הבעל אורן שצילמה לתיק העבודות שלה
(צילום: עדי סאסי)

למה דווקא צילום?
״בתור דוגמנית זה תחום שאני מאוד מתחברת אליו ושייך לעולם שלי. תמיד ידעתי איך צריך להצטלם מבחינת אור וזוויות, והיום אני מבינה את הטכניקה של הצילום. נוח לי לעמוד מאחורי המצלמה, וזה כיף לחוות את החוויה הזו מזווית אחרת".

סאסי לקחה את הידע על צילום שצברה בלימודים ובימים אלו היא עוסקת בצילום דוגמניות חדשות שמצטרפות לסוכנות יולי, הסוכנות אליה היא שייכת. היא אף צילמה את נויה אריאלי שגם היא השתתפה בתחרות מלכת היופי של שנת 2017: ״הכרתי את נויה כשהצטלמנו יחד לקמפיין הקיץ של 'גאנט'. אני תמיד לוקחת איתי את המצלמה כשאני מצטלמת כי אולי תהיה לי הזדמנות לצלם. אז בסוף יום הצילומים לקחתי את נויה הצידה וצילמתי אותה. זה היה כיף מאוד, אני אוהבת אותה".


איך זה לצלם דוגמניות? את מרגישה שהניסיון שלך כדוגמנית מסייע לך בצילום?
״בתור דוגמנית אני מבינה יותר את הדוגמניות שאני מצלמת אותן וגם להן קל יותר להתחבר אליי. כשאני הייתי בת 20 צילמתי את הטסט הראשון שלי (צילומי בוק) והייתי מאוד ביישנית ומופנמת, וממש לא עדי סאסי של היום עם הביטחון העצמי. בזכות הניסיון שעברתי, אני מרגישה שאני יכולה להוציא מהדוגמניות אקסטרה ותמיד מנסה להוציא את הפריים הכי טוב שאני יכולה".

היית רוצה לעסוק בצילום במקום בדוגמנות?
״אני מרגישה שזכיתי למצוא עוד תחום שיש לי תשוקה אליו. אני בהחלט אשמח לעסוק בצילום באופן מקצועי, ואני מאמינה שיום אחד הצילום יחליף את הדוגמנות. אבל כרגע אני משלבת את שני התחומים ומאוד נהנית. אני עוסקת בדוגמנות כבר 10 שנים ולא חוששת מעניין הגיל, כי הוכחתי שאפשר להמשיך לעבוד בדוגמנות גם בגיל 30, ושאני יכולה להצליח גם אם לא הלכתי לתכניות ריאליטי וגם אם אני לא מפורסמת״.

למה באמת לא הלכת לתכנית ריאליטי כמו דוגמניות ומשתתפות אחרות בתחרות מלכות היופי?
״בדיוק לפני שבועיים התקשרה אליי מלהקת של תכנית ריאליטי, אבל סירבתי לה. אני המסרבת הראשית - כל הזמן מסרבת לתכניות ריאליטי. אני מרגישה שאני מהאולד פאשן של הדוגמניות, הוכחתי את עצמי עם עבודה קשה. אני גם פתחתי אינסטגרם רק בגיל 24. אני לא רוצה לקלקל את העבודה הקשה שעשיתי עם הטייטל פליטת ריאליטי. תכניות כמו ׳הישרדות׳ ו׳האח הגדול׳ פחות מתאימות לי. אני לא בן אדם שיודע לרקום מזימות ובריתות וקשה לי לחיות על אורז. אני אתחרפן להיות סגורה בתוך בית האח הגדול במשך שלושה חודשים ויהיה לי קשה עם הגעגועים לאורן. אבל אולי אני אסכים להשתתף עם אורן ב״מירוץ למיליון״.

"אני זאת שהתחלתי איתו"

את בעלה אורן הכירה סאסי בעולם הדוגמנות. ״אורן היה דוגמן והכרתי אותו בצילומי שואו רום של קסטרו. אחרי שנה התחלנו לצאת. אני זאת שהתחלתי איתו והוא תמיד משוויץ בזה. התאהבתי בו ממבט ראשון. אהבתי את המראה שלו והרגשתי שאנחנו מבינים אחד את השני״. הם ביחד כבר שש שנים והתחתנו לפני שנתיים. ״הוא הציע לי נישואין בחוף הים של הרצליה, איפה שנפגשנו בדייט הראשון״, נזכרת סאסי בהתרגשות. ״ידעתי מהרגע הראשון שאני אתחתן איתו״.

8 צפייה בגלריה
מלכות היופי
מלכות היופי
הכירו בעולם הדוגמנות. עם הבעל אורן בקמפיין משותף
(צילום: שי תמיר)

ומה עם ילדים?
״אני מאמינה שבקרוב, אנחנו מאוד רוצים. אורן רוצה שלושה ילדים ואני שניים. ההורים לוחצים שנביא כבר ילדים ולא נראה להם טבעי שזוג שנשוי שנתיים ואין לו עדיין ילדים. אבל אני לוקחת את הזמן שלי כי אני מרגישה שבחרתי באורח חיים קצת אחר. למרות שתמיד אפשר לשלב בין דוגמנות לבין אמהות״.

8 צפייה בגלריה
מלכות היופי
מלכות היופי
"ההורים לוחצים שנביא כבר ילדים". ביום החתונה
(צילום: אלבום פרטי)

אגב, איך את מצליחה לשמור על הגזרה בזמן הקורונה?
״זה קשה, אבל זה עניין של כוח רצון. חשוב להקפיד על האוכל שמכניסים הביתה ועל שגרת האימונים. בגלל שאני ואורן מאמני כושר, הבית שלנו סובב סביב כושר ותזונה. אני מתאמנת 4-5 פעמים בשבוע וכל אימון נמשך 3 שעות. אני לא אוכלת גלוטן כבר שנים, לא סוכר, לא ממתקים ולא חטיפים, אבל מפנקת את עצמי ביום אחד בשבוע עם גלידה. אפילו בירח הדבש התאמנתי. זה לא קל. יש ימים קשים, אבל אני נהנית״.
לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות ב 0 דיונים
הוספת תגובה חדשה
אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר אתתנאי השימוש של Ynet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
The Butterfly Button