שתף קטע נבחר

הורי הנער אבו חדיר תובעים מיליונים מרוצחיו

משפחת הנער מוחמד אבו חדיר שנרצח ב-2014 על ידי יוסף חיים בן דוד ושני קטינים, הגישו נגד השלושה תביעת נזיקין בשווי של כחמישה וחצי מיליון שקלים: "הוריו של הנער נותרו חסרי כל לאחר רצח בנם"

 

משפחתו של הנער מוחמד אבו חדיר הגישה לבית המשפט המחוזי בירושלים תביעת נזיקין נגד שלושת רוצחיו - על סך של כחמישה וחצי מיליוני שקלים.

 

בפברואר האחרון דחה בית המשפט העליון את הערעור שהגישו השלושה על הרשעתם, ואת טענתו של הרוצח יוסף חיים בן דוד לאי שפיות. על בן דוד וקטין נוסף נגזר עונש של מאסר עולם, ועל קטין שני נגזרו 21 שנות מאסר. כעת, לאחר שההליך הפלילי הושלם התאפשר למשפחה להגיש תביעת פיצויים, שפורסמה הבוקר ב"כאן".

 

בכתב התביעה שהוגש על ידי עו"ד מונהד ג'בארה נכתב: "אין ספק כי אין בנמצא פיצוי הולם לאובדן סתמי ומקומם כל כך של חיי אדם צעיר, וכל זאת תוך שהנתבעים מתכוונים לפגוע במנוח במזיד, להזיק לו ונוהגים באדישות ובציניות לתוצאה הנוראה מכל - מותו של המנוח בסבל וייסורים, ואינם חסים על הוריו של המנוח שנותרו חסרי כל לאחר מותו של בנם".

 

עוד נכתב בתביעה כי "בתי המשפט בישראל הכירו באפשרות לחייב מזיק בפיצויים עונשיים. תכלית הפיצויים העונשיים היא חינוכית והרתעתית".

 

יוסף חיים בן דוד. רוצח הנער מוחמד אבו חדיר (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
יוסף חיים בן דוד. רוצח הנער מוחמד אבו חדיר(צילום: אלכס קולומויסקי)

מוחמד אבו חדיר (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
מוחמד אבו חדיר(צילום: רויטרס)

הוריו של אבו חדיר. תובעים חמישה וחצי מיליון שקלים מרוצחיו (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
הוריו של אבו חדיר. תובעים חמישה וחצי מיליון שקלים מרוצחיו(צילום: אלכס קולומויסקי)

בהחלטת בית המשפט העליון מלפני חודשיים לדחות את ערעור הנאשמים כתב ראש ההרכב יצחק עמית: "ניתן להגדיר את הרצח כפיגוע אסטרטגי שהצית את ירושלים בכלל ואת ירושלים המזרחית בפרט. הרצח מצריך חשבון נפש נוקב בחברה הישראלית בנוגע להתמודדות עם תופעות הגזענות וגרורותיהן, בדק בית מן המסד ועד לטפחות בבחינת דע את נתיבי הגזענות, ראה דרכיה הרעות ובערת הרע מקרבך".

 

חוסיין אבו חדיר, אביו של מוחמד, בירך אז על החלטת העליון: "אני מבסוט מפסק הדין. הם שרפו לא רק את מוחמד אלא משפחה שלמה. השתגעתי שהם ערערו להוריד את העונש שלהם. אם היו מקילים בעונש היו עוד פושעים כאלו. אני רוצה שמוחמד יהיה הקורבן האחרון לפשע כזה. הרוצחים הם כמו הנאצים ששרפו אנשים".

 

רצח אבו חדיר משועפט אירע ביולי 2014 והצית את גל הטרור בירושלים. בן דוד ושני נערים חטפו את אבו חדיר ורצחו אותו לאחר הלווייתם של שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו, נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח ז"ל. יום לפני כן הם אף ניסו לחטוף את הילד מוסא זלום בן השבע, עת שהלך יחד עם אימו ושני אחיו בבית חנינא. השלושה נסעו בין שער שכם, ואדי ג'וז ובית חנינא עד שלבסוף הגיעו לשועפט. הם הסתובבו בשכונה במשך 20 דקות והתווכחו ביניהם את מי לחטוף. אחד מהם אמר: "בואו נחטוף צעיר. אישה צועקת יותר מגבר".

 

בגזר הדין שניתן בבית המשפט המחוזי בירושלים לפני כשנתיים קבעו השופטים בהתייחס לבן דוד כי "העובדה שהנאשם פעל בלילה הראשון לחפש קורבן, וכך עשה גם בלילה השני, מלמדת על נחישות ועל החלטה מודעת מטעמים אידיאולוגיים לנקום, ולא על אובססיביות בלתי נשלטת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
בן דוד, רוצח הנער מוחמד אבו חדיר
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים