שתף קטע נבחר

שוחד ומרמה: ראיות נגד ראש העיר ראשל"צ לשעבר צור

פרשה 1803: לדב צור מיוחסת גם הפרת אמונים, עקב קשריו עם יזם הנדל"ן ארז מוסאצ'ו. לפי המשטרה, הוא דן בענייניו, קיבל החלטות וחתם על היתרים בנוגע לפרויקטים נדל"ניים של היזם - תוך הסתרת הקשר

שוחד ומרמה: ראיות נגד ראש העיר ראשל"צ לשעבר דב צור (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
שוחד ומרמה: ראיות נגד ראש העיר ראשל"צ לשעבר דב צור(צילום: יריב כץ)

 

בין עשרות המעורבים שנגדם הגיעה היום (ה') המשטרה לתשתית ראייתית בפרשה 1803, נמצא גם ראש העיר ראשון לציון לשעבר, דב צור. לצור מיוחסים שוחד, מרמה והפרת אמונים. בהודעת המשטרה נכתב כי החשדות בנוגע צור נגעו לקשריו עם יזם הנדל"ן ארז מוסאצ'ו מראשון לציון.

 

 

 

שוחד ומרמה: ראיות נגד ראש העיר ראשל"צ לשעבר צור (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
שוחד ומרמה: ראיות נגד ראש העיר ראשל"צ לשעבר צור(צילום: יריב כץ)

 

 

 

"קיבל טובות הנאה תמורת קידום אינטרסים". צור וביטן (צילום: קובי קואנקס) (צילום: קובי קואנקס)
"קיבל טובות הנאה תמורת קידום אינטרסים". צור וביטן(צילום: קובי קואנקס)

צור בימי כהונתו כראש העיר ראשל"צ (צילום: סיון פרג') (צילום: סיון פרג')
צור בימי כהונתו כראש העיר ראשל"צ(צילום: סיון פרג')

 

לפי המשטרה, יזם הנדל"ן ניהל את קמפיין גיוס התרומות של צור לקראת הבחירות לרשויות המקומיות באוקטובר 2013, ובתוך כך גייס בעצמו תורמים והעמיד מנגנון לגיוס תרומות המהווה טובת הנאה שהתקבלה אצל צור.

 

עורך הדין טל שפירא (צילום: צביקה גולדשטיין)
עו"ד טל שפירא(צילום: צביקה גולדשטיין)

במהלך כהונתו של צור כראש עיר הוא דן בענייניו של מוסאצ'ו, קיבל החלטות וחתם על היתרים בנוגע לפרויקטים נדל"ניים של היזם, תוך הסתרת הקשר בין השניים והימצאות צור בניגוד עניינים מול היזם.

 

צור נחקר בתחילה בפרשה עם דוד ביטן על כך שהאריך מכרז הקשור לפרויקט ה-1000. במשטרה בדקו זאת, אולם בסופו של דבר מצאו כי אין תשתית ראייתית להעמיד את צור לדין בתיק זה. במקום זאת, המשיכו לחקור אותו בפרשה מוניציפלית הקשורה לתפקידו בעיריית ראשון לציון. על פי חשד החוקרים, צור היה מקורב למוסאצ'ו וזה עזר לו בגיוס תורמים.

 

פרקליטיו של דב צור, עו"ד גיורא אדרת ועו"ד טל שפירא, מסרו בתגובה כי אין שחר להמלצת המשטרה להעמיד לדין את מרשם בעבירה כלשהי: "כעולה מהמלצת המשטרה, התיק העיקרי בגינו נעצר ונחקר מר צור נסגר מבלי שנמצאה כל ראיה לעבירה כלשהי שביצע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים