שתף קטע נבחר

תושבי שועפט ימחו בעקבות פשע השנאה: "עדיין זוכרים את אבו חדיר"

מועצת השכונה שבצפון ירושלים הודיעה על מחאה אחרי תפילת יום השישי, לאחר שאלמונים ריססו כתובות נאצה וניקבו את צמיגיהם של 160 רכבים באזור. בהודעה המופצת בין התושבים נכתב: "המשטרה ורשויות הכיבוש צריכות לקחת אחריות ולבצע מעצרים"

מועצת שועפט הודיעה היום (ג') כי ביום שישי הקרוב תתקיים מחאה נגד פשע השנאה שאירע אתמול בשכונה, במהלכו ריססו אלמונים כתובות נאצה על קירות וניקבו את צמיגיהם של 160 רכבים. לפי המועצה, "אנחנו עדיין זוכרים בכעס את פשע השנאה שבו מתנחלים שלוחי רסן שרפו את הבן שלנו, מוחמד אבו חדיר".

 

כתובות שרוססו בשכונת שועפט בירושלים ()
"נעמוד איתנים". הכתובות שרוססו בשכונה

במודעה, המופצת בין תושבי הכפר, נכתב כי "בעקבות התקיפות החוזרות והנשנות על אדמות שועפט, שמכונות תג מחיר, מועצת הכפר קוראת לתושבים להתאסף במסגד המרכזי ביום שישי הקרוב כדי לדרוש את הביטחון נגד פשעי השנאה של המתנחלים".

 

עוד נמסר, כי המשטרה והרשויות של "הכיבוש" צריכות לקחת אחריות על התקיפות האחרונות ולבצע מעצרים. המועצה הודיעה על התכנסות "למען ההגנה, הביטחון והשלום של תושבי שועפט" ועל הרכבת צוות מטעמה שאחראי לביצוע המטרות.

 

Muhammad Abu-Khdeir  (Photo: Reuters)
"זוכרים את רציחתו". מוחמד אבו חדיר(Photo: Reuters)

שכונת שועפט בירושלים: כ - 40 רכבים שצמיגיהם נוקבו וריסוס  כתובות על קירות סמוכים ()
ניקוב הצמיגים בשועפט

 

בנוסף, קוראים התושבים גם לקיים דיון דחוף של אנשי השכונה, במטרה לשמור על הרכוש והחיים של תושביה. "המחאה הזאת תהיה קריאה לעזרה וצעקה מול פני הכיבוש והמתנחלים, כדי לשמור על התושבים ועל הרכוש. נצעק שכל עוד ימשיכו פשעי השנאה לגבות קורבנות, נעמוד איתנים ונתעמת על המולדת ועל הזכויות שלנו".

 

תושבי השכונה יתכנסו תחילה במסגד שועפט המזרחי שברחוב הראשי, וייצאו ממנו למחאה לאחר תפילת יום השישי.

 

 

אתמול הוזעקו שוטרים לשכונה הערבית לאחר שאלמונים ניקבו בסכינים צמיגים של 160 כלי רכב וריססו כתובות גרפיטי עליהם ועל קירות בתים. בין כתובות הנאצה: "ערבים שווה אויבים", "אין מקום בארץ לאויבים" ו-"כשיהודים נדקרים לא שותקים". בתיעוד ממצלמת אבטחה נראית הפגיעה בכלי רכב בשכונה. המשטרה טרם עצרה חשודים. 

 

אחד מכלי הרכב שניזוקו שייך לראאד אבו חדיר, אחיו של מוחמד אבו חדיר שנחטף ונרצח ב-2014 על ידי שלושה יהודים. חוסיין, אביהם של השניים, אמר ל-ynet כי התנכלויות דומות מתרחשות בשכונה אחת לכמה חודשים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים