שתף קטע נבחר

30 חודשי מאסר לרופא שביצע עבירות מין בילדים

בית המשפט הרשיע את ד"ר עידן ברק בעבירות מין בשישה ילדים ונערים, וגזר עליו מאסר בפועל לצד פיצוי בסך 18 אלף שקלים לנפגעים. עורך דינו: "העונש נותן לו תקווה שישקם את חייו"

 

הרופא החשוד (צילום: מוטי קמחי)
פגע בשישה קטינים. עידן ברק(צילום: מוטי קמחי)

בית המשפט השלום בפתח תקווה גזר היום (ראשון) על דוקטור עידן ברק, רופא משפחה בן 39 מגני תקווה, 30 חודשי מאסר בפועל בעקבות הרשעתו בעבירות מין בילדים ונערים. בנוסף, נגזרו על ברק גם עונש מאסר על תנאי, ופיצוי של 18 אלף שקלים בסך הכל לנפגעים.

 

הארכת מעצר לרופא החשוד בפדופיליה עידן ברק (צילום: שמוליק דדפור)
עידן ברק בהארכת מעצר, חודש אפריל(צילום: שמוליק דדפור)

באפריל 2019 נעצר ברק בחשד שיצר קשר עם ילדים ונערים באמצעות אפליקציות ואתרי היכרויות שונים, ושכנע אותם לעשות בגופם מעשים מיניים. כתב האישום נגדו הוגש באותו חודש לבית המשפט השלום בפתח תקווה, ובו נכתב גם כי ברק שמר את שיחותיו עם הקטינים במחשב.

 

ברק הורשע בשורת עבירות מין, כולל מעשה סדום בקטין מעל גיל 14, הטרדה מינית, איומים, שימוש בגופו של קטין לפרסום תועבה ועוד. סך הכל הוא הורשע בפגיעה בשישה קטינים בני 13 עד 15, והפרקליטות ביקשה לגזור עליו שש שנות מאסר. בית המשפט גזר עליו כאמור עונש מאסר של 30 חודשים - ופיצוי כספי לנפגעים.

 

 

 

סנגורו, עורך הדין שי רודה, מסר בתגובה: "מדובר בעונש מאוזן, שמשקף את חומרת העבירות שבהן הודה מרשי ונותן לו הרבה תקווה לשקם את חייו".

 

המעשים בוצעו לאורך שנים

בכתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד שיר בן-עמי רויטמן ממחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, נטען כי הרופא ביצע עם קורבנותיו שיחות וידאו מיניות שבמסגרתן שכנע אותם לבצע בעצמם מעשים מגונים ומעשי סדום.

 

עורך דין שי רודה מייצג את החשוד (צילום: מוטי קמחי)
מייצג את ברק. עורך הדין שי רודה(צילום: מוטי קמחי)

את שיחות הווידאו עם הילדים והנערים הנאשם הקליט ושמר במחשבו, ללא ידיעתם או הסכמתם של הקורבנות. כמו כן, שלח הנאשם תמונות מיניות של עצמו לילדים ולנערים שעמם יצר קשר. מעשיו של הנאשם גלשו אף מעבר למרחב האינטרנטי, כאשר הנאשם נפגש עם אחד הקטינים, וביצע בו מעשה סדום.

 

בסעיף נוסף ייחסה הפרקליטות לנאשם עבירה של החזקת חומרי תועבה פדופיליים, לאחר שאותרו במחשביו מאות קבצי תמונות וסרטים שהכילו תכנים פדופיליים רבים.

 

החקירה בעניינו של הרופא החלה בעקבות דיווח של קטין למוקד 105 של המשטרה, שמטרתו לאתר עברייני מין ברשת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
עידן ברק בבית המשפט
צילום: מוטי קמחי
מומלצים