אחרי שנבחר באופן רשמי להיות המועמד הרשמי של המפלגה הדמוקרטית לראשות עיריית ניו יורק, אריק אדמס מתחיל לעבוד. השבוע כבר התראיין בכל ערוצי הטלוויזיה המרכזיים של ארה״ב, נפגש עם הנשיא ג׳ו ביידן ועם מנהיגת הרוב בקונגרס ננסי פלוסי. ביום רביעי, אחרי ששוב אירועי הירי שברו שיאים, נפגש אדמס עם מושל ניו יורק קואומו, למה שנראה כבר כמו פגישת עבודה של ממש.
אחרי פגישתם בברוקלין, קיימו השניים מסיבת עיתונאים משותפת ונראה שלהבדיל מהיריבות בין המושל לראש העיר הנוכחי, עם אדמס הוא מתחיל ברגל ימין. עם פתיחת מסיבת העיתונאים התחייב קואומו לעבוד עם אדמס ב״שותפות מלאה״ במטרה ליצור שינוי אמיתי. לאור החדשות והפשע הגובר השניים הדגישו כי אחת המטרות היא לא רק לעבוד, אלא לעבוד מהר. "יש לנו יותר אנשים שמתים מאלימות בנשק מאשר מהקורונה״, הצהיר קואומו. "77% מקורבנות האלימות בנשק הם שחורים וחומים״, הוסיף.
בשבועות האחרונים המצב הגיע לשיא חדש וקואומו אף הכריז על מצב חירום. ביום שלישי בלילה שלושה גברים נורו בג׳מייקה, קווינס כשהמשטרה עדיין מחפשת את היורה. באותו לילה בברונקס, גבר נורה בראשו מספר פעמים במהלך חטיפת מכוניות. החוקרים טוענים כי הקורבן בן 45 שהה ברכבו בסביבות חצות בגשר וושינגטון, כאשר הוציאו אותו מהרכב וירו בו. וממש כמה שעות מאוחר יותר, שוב, בטיימס סקוור, יריות נורו לפנות בוקר. "אף אחד לא יחזור לענף התיירות שהניב לנו מיליארדי דולרים שלנו כאשר יורים בילדים בני שלוש בטיימס סקוור", אמר אדמס. "עלינו לבצע רפורמה ולתקן את יחסי המשטרה עם הקהילה," אמר קואומו.

2 צפייה בגלריה
sdgsdg
sdgsdg
תכנית פעולה
(מושל ניו יורק, אנדרו קוואומו)

השניים הכריזו על תכנית פעולה מיוחדת שתתמקד באיזורים בהם הפשיעה והשימוש בנשק חם גבוהה במיוחד. התכנית צפויה לכלול 4,000 משרות קיץ חדשות בעיר, ועבודות במשרה מלאה עם הכשרה לצעירים ניו יורקים.
השניים הוסיפו כי גישתם לאלימות באקדחים תתמקד גם בתחומים כמו בריאות הנפש ותמיכה בתושבי ניו יורק הצעירים. ״התשובה אינה ביטול המשטרה, אלא בניית אמון״, אמר קאוומו כשהוא מבטל את הטענות של המתנגדים הפרוגרסיבים משמאל. "עלינו לבצע רפורמה ולתקן את יחסי המשטרה עם הקהילה," אמר ושניהם הכריזו שלהיות פרוגרסיבי זה לעבוד למען שינוי. "הבהרתי את זה שוב ושוב, אני הקול הפרגרסיבי המקורי בעיר הזאת," אמר אדמס. "להיות פרוגרסיבי זה לא מה שאתה מצייץ, אלא מה שאתה עושה כדי לעזור לאנשים ברחובות״.
"אתה לא יכול להיות פרוגרסיבי בלי המילה הזאת, התקדמות (פרוגרס)," אמר קואומו. "זה המפתח לכל. לא מדברים על התקדמות, לא מציעים התקדמות, לא התקדמות תיאורטית, לא התקדמות במובן האקדמי, אלא התקדמות ממשית לאנשים אמיתיים שיש להם בעיות אמיתיות וזקוקים לממשלה כדי לספק תוצאות אמיתיות. בזה אנחנו מאמינים ואנחנו מאוחדים בזה״
קואומו שיבח את אדמס ואמר שיש לו גם "ביטחון ואומץ". הדברים מגיעים על רקע המאבק הלא פשוט של אדמס בפריימריז האחרונים שהוכרעו רק בשבוע שעבר.
אדמס ניצח בפער קטן את מתחרותיו הפרוגרסיביות שהציעו מדיניות שונה בתכלית, שלרגע נראה היה כי היא פופולרית יותר בדעת הקהל של תושבי העיר.
כשאירועי הירי, הפשע והאלימות מסביב מאמירים ואחרי חודש סוער במיוחד של אלימות, נראה שניו יורק הליברלית אמרה לא לגישה הפרוגרסיבית. "אם לחיי שחורים באמת יש ערך", אמר אדמס כאשר מתייחס לתנועת Black Lives Matter שהחלה את הקריאה לצמצום כוחה של המשטרה, "אי אפשר לכוון את המאמצים שלנו רק נגד ניצול לרעה של סמכות מצד שוטרים. אנחנו צריכים להפנות אותם נגד האלימות שקורעת את הקהילות שלנו".

2 צפייה בגלריה
sdgsdg
sdgsdg
מתחיל לעבוד
(אריק אדמס)

העיר עברה סערה קשה ביותר עם פרוץ הקורונה, עסקים נסגרו, תושבים רבים לא הצליחו לשלם את שכר הדירה שלהם, חסרי הבית השתלטו על הרחובות, הפשע בשיאו, פשעי שנאה נגד שחורים, אסייתים ויהודים נוסקים והתיירים עדיין לא חזרו לעיר. המועמדים לראשות העיר הציגו דרכי פעולה שונות ביותר להתמודדות עם כל הבעיות הללו וכעת המתח גדול מאי פעם.
אדמס פעיל ומוכר בפוליטיקה המקומית מאז תחילת שנות ה-2000, כחבר בסנאט ובהמשך כנשיא הרובע ה-18 בברוקלין. אדמס שירת כקצין במשטרת ניו יורק שנים ארוכות ופרש בדרגת קפטן. כשהעיר כולה מתמודדת עם נסיקה מדאיגה בפשיעה ברחובות, העמדה הנוקשה שלו והעבר העשיר, כך נראה, עבדו לטובתו
לאדמס, כפי שפרסמנו כאן, שנים ארוכות גם בשירות הציבורי אחרי ששירת בסנאט של מדינת ניו יורק בין השנים 2006-2013. הוא עבד למעלה מעשרים שנה במשטרה בתפקידים שונים ואף הקים את ארגון 100 Blacks in Law Enforcement Who Care, קבוצה של שוטרים שחורים אשר נלחמה נגד אלימות משטרתית ואי צדק גזעי בקרב רשויות אכיפת החוק. ״שקר הוא שורש ההכשרה שלנו״, הצהיר אדמס בשנת 99׳. ״באקדמיה אומרים למגויסים שהם לא צריכים לראות אנשים שחורים או חומים כשונים, אבל כולנו כן. כולנו יודעים שרוב העצורים בגין פשעים הם אפרו-אמריקאים. לא יצרנו את התרחיש הזה, אבל עלינו להיות כנים ולדבר על זה״. לאורך השנים התנגד למדיניות בלומברג בנוגע למעצר "stop and frisk" אך מאוחר יותר תמך בה, והמשיך גם לאורך הקמפיין.