שתף קטע נבחר

בלומנטל עומתה עם הנהג, ושוב שתקה

חברת הכנסת נחקרה היום שוב בעקבות עדות חדשה שמסר נהגה לשעבר אבי אוסקי, וקיבל מעמד של עד מדינה. גורמים המקורבים לחקירה: בלומנטל שמרה גם במהלך העימות על זכות השתיקה

ח"כ נעמי בלומנטל נחקרה היום (ב') שוב באזהרה ביחידה הארצית לחקירות הונאה בבת-ים. גורמים המקורבים לחקירה אמרו ל-ynet כי בלומנטל שמרה גם היום על זכות השתיקה, כפי שעשתה עד כה. בהמשך עימתו החוקרים בין בלומנטל לבין נהגה לשעבר, אבי אוסקי.

 

בלומנטל הגיעה ב-8:50 למטה היחידה בבת-ים, סירבה להתייחס לשאלות כתב ynet ונחקרה במשך כשעתיים. בלומנטל עזבה את המשרדים סמוך ל-11:00 ואוסקי נחקר עוד כשעתיים במשרדי היחידה.

 

לפני כשלושה שבועות פתחה המשטרה מחדש את תיק החקירה נגד בלומנטל בחשד לשוחד בחירות בפרשת מלון "סיטי טאוור" - וכן בחשד לתיאום עדויות ושיבוש הליכי החקירה. פתיחתה מחדש של החקירה התאפשרה בעקבות עדות מפלילה לכאורה שמסר למשטרה נהגה לשעבר, אבי אוסקי. בתמורה לעדותו קיבל אוסקי מעמד של עד מדינה בפרשה.

 

אוסקי סיפר לחוקרים כי בלומנטל נתנה לו את הכסף באמצעותו שילם לבית המלון עבור אירוחם של פעילי ליכוד. בראיון לערוץ 2 הוא סיפר בין היתר על פגישה שהתקיימה ערב הפריימריס בליכוד בבית קפה בחדרה. לדבריו, בפגישה השתתפו סגנית השר דאז בלומנטל, פעיל הליכוד וחבר המרכז מיכאל אלנקווה, והוא עצמו. "בפגישה עצמה סוכם שהח"כית תשלם עבור חדרים, כ-15 במספר, אם אינני טועה, במלון סיטי טאוור", סיפר אוסקי .  

 

אלנקווה, שכיהן כסגן ראש מועצת יקנעם, נחקר גם הוא בפרשה. הוא נחשד שתיווך בין בלומנטל לבין קבלני הקולות ושילם למלון "סיטי טאוור" את הוצאות האירוח בסך 12 אלף שקלים אך הכחיש בחקירתו שבלומנטל נתנה לו את הכסף.

 

ההערכה: יגובש כתב אישום נוסף

 

גורמים במשרד המשפטים העריכו באחרונה כי אם תתאמת עדותו של אוסקי, יגובש כתב אישום נוסף נגד בלומנטל, או יורחב כתב האישום הנוכחי נגדה - והיועץ המשפטי לממשלה יפנה שוב לכנסת בבקשה להסיר את חסינותה. בחודש מאי דחו חברי ועדת הכנסת את בקשת היועץ המשפטי לממשלה להסיר את חסינותה של בלומנטל, ובסוף חודש יולי הורה בג"ץ לוועדת הכנסת לנמק בתוך 45 יום את החלטתה שלא להסיר את החסינות. 

 

מבדיקת ynet עולה כי 20 חברי ועדת הכנסת צפויים לתמוך בהסרת חסינותה של ח"כ נעמי בלומנטל, אם תגיש המשטרה כתב אישום חדש בפרשה. זאת לאחר שבחודש מאי דחו חברי ועדת הכנסת את בקשת היועץ המשפטי לממשלה להסיר את חסינותה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
בלומנטל מגיעה הבוקר לחקירה
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
אבי אוסקי יוצא מהעימות במשטרה
צילום: אבי כהן
צילום: ידיעות אחרונות
מיכאל אלנקווה. נחשד בתיווך
צילום: ידיעות אחרונות
מומלצים