שתף קטע נבחר

במוקד הדיון היום בהאג: ירדן נגד ישראל

באולם בית הדין החל יום הדיונים השני, שבמסגרתו יטענו גם קובה, בליז ואינדונזיה. גם מחוץ לבית המשפט נערכו הצדדים ליום נוסף של הפגנות וניסיונות לכבוש כמה שיותר זמן סיקור של רשתות החדשות הבינלאומיות. הישראלים יערכו משפט ראווה נגד הטרור, וידליקו אלפי נרות נשמה

באולם בית הדין בהאג החל הבוקר (ג') יום הדיונים השני, במסגרתו מציגים את טיעוניהם נציגי ירדן, בליז, קובה ואינדונזיה - הגדולה שבמדינות האיסלאם. בסבב דיונים נוסף, שייפתח אחר-הצהריים, יטענו מלזיה, מדגסקר וסנגל.

 

ירדן הובילה בחודשים האחרונים קו תקיף נגד בניית הגדר. בירושלים יעקבו היום בתשומת לב רבה אחר העמדות שתציג השכנה ממזרח, לאחר שמתיחות נתגלעה בין המדינות, בין היתר סביב העניין הזה.

 

מחוץ לאולם נערכים המפגינים משני הצדדים ליום נוסף של מחאה ומאבק הסברתי. המשטרה ההולנדית ממשיכה במדיניות ההפרדה בין הצדדים הניצים: היום יוקדש כולו להפגנות ומסיבות עיתונאים של הצד הישראלי, ומחר - להפגנות הפלסטינים.

 

בקרב גורמי ההסברה הישראלים שוררת ההערכה כי היום ירד היקף ההתעניינות העולמית, ובהתאם - גם היקף הסיקור החדשותי. עם זאת, במשרד החוץ ובסוכנות היהודית נערכים להמשיך ולנסות לתפוס את הכותרות של התקשורת הזרה המסקרת את ההפגנות ואת התדרוכים של שני הצדדים.

 

 

אמש, בתום התדרוכים, חשו חברי הארגונים הישראלים ומשפחות קורבנות הטרור כי מאבקם המתיש נשא פרי והם זכו לחשיפה ולסיקור בולט. רבים מהם חשו כי בואם להאג השיג את המטרה ויעזור לישראל במאבק על דעת הקהל הבינלאומית.

 

גולת הכותרת של יום ההפגנות השני יהיה משפט ראווה נגד הטרור בהשתתפות נציגי המשפחות השכולות. 

 

במהלך המשפט, אליו הוזמנו כל נציגי התקשורת הזרה, יוצגו ראיות ועדויות של נפגעי הטרור במטרה לחזור ולהציג את המסר המרכזי הישראלי לפיו אין לבית הדין הסמכות לדון בגדר ואם מתקיים משפט, הרי שראוי להעמיד על ספסל הנאשמים ראשית את הטרור והעומדים מאחוריו.

 

אחר הצהריים יתקיים טקס הדלקת נרות המוני ברחבה שמול ארמון הצדק בו פועל בית הדין. כ-5,000 נרות נשמה שהובאו מישראל יודלקו על ידי הסטודנטים הישראלים שהוטסו לעיר.

 

הפלסטינים אמורים גם הם להמשיך לטעון את טיעוניהם בתוך אולם המשפט ומחוצה לו. אחד המפגינים הפלסטינים סיפר ל-ynet, כי עמיתיו צפויים לקבל תגבור בדמות צעירים אירופאיים פרו-פלסטינים שהגיעו, בין היתר, מבריטניה ומבלגיה השכנה.


פורסם לראשונה 24/02/2004 00:16

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
בתוך האולם, יום שני של דיונים משפטיים
צילום: איי פי
צילום: איי פי
מפגינים ישראלים האג. שביעות רצון מהחשיפה
צילום: איי פי
צילום: איי פי
מחוץ לאולם, יום שני של מאבק הסברתי
צילום: איי פי
מומלצים