שתף קטע נבחר

מזוז ביקש הבהרות מניצב מזרחי בעניין התלונה נגד שנדר

היועץ המשפטי לממשלה ביקש מראש אגף החקירות הסברים, מדוע הדריך את מגיש התלונה במשטרה נגד פרקליט המדינה חדש, ערן שנדר, כיצד לפעול כדי לזרז את הטיפול בתלונה

יום לאחר מינויו של ערן שנדר לתפקיד פרקליט המדינה, כבר עולה על פני השטח המתיחות בינו לבין ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב משה מזרחי, אותו המליץ בעבר להעמיד לדין משמעתי.

 

עוזרו הראשי של היועץ המשפטי לממשלה, רז ניזרי, שיגר הערב (יום ג') מכתב למזרחי, בו מתבקש ראש אגף החקירות למסור ליועץ המשפטי הבהרות באשר להוראה שנתן מזרחי לזרז את הטיפול בתלונה שהוגשה במשטרה נגד שנדר.

 

את התלונה הגיש דן רוזן, בן זוגה של סגן-ניצב אהובה תומר, מפקדת משטרת נהריה לשעבר, שזוכתה לאחרונה בבית המשפט מכתב אישום שהוגש נגדה לאחר חקירה של מח"ש, המחלקה שבראשה עמד שנדר. רוזן אף עתר לבג"ץ נגד מינויו של שנדר, וביקש צו ביניים שימנע את כניסתו לתפקיד פרקליט המדינה, אולם השופט אשר גרוניס דחה את בקשתו.

  

הבוקר פורסם כי רוזן פנה אל מזרחי, וזה השיב לו במכתב והדריך את רוזן כיצד לפעול בכל הנוגע לתלונתו נגד שנדר. "ממכתבך עולה כי פנייתך למשטרה לא טופלה כהלכה. הינך מתבקש לפנות לכל תחנת משטרה ולהגיש תלונה בצירוף כל מסמך או ראיה שיש בהם כדי להביא למיצוי החקירה ולהוכחת העולה מתלונתך. אודה לך אם תצטייד במכתב זה, להציגו בפני החוקר או הקצין, למען לא יהיו אי-הבנות, ולמען לא תסורב בקשתך להתלונן", כתב ראש אגף החקירות במשטרה לרוזן.

 

בלשכת היועץ המשפטי לממשלה הופתעו לגלות כי מזרחי שלח את המכתב לרוזן, ולפיכך דרשו ממזרחי הבהרות והסברים באשר ל"טיפול הצמוד" בתלונה נגד שנדר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
רוצה הסברים. היועץ מזוז
צילום: רויטרס
צילום: דן בלילטי
הדריך את רוזן. מזרחי
צילום: דן בלילטי
צילום: איל יצהר
הפרקליט החדש. שנדר
צילום: איל יצהר
מומלצים