שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  משפט הזיוף של GM וצ'רי עבר משנחאי לבייג'ין

  בחודש דצמבר אשתקד, הגיש קונצרן ג'נרל מוטורס תביעה כנגד יצרנית הרכב הסינית צ'רי, בטענה שאחת ממכוניותיה היא העתקה של דייהו מאטיז. כעת, הוחלט שהמשפט יתנהל בבייגי'ן, במקום בשנחאי. אנליסטים חלוקים בדעתם על המשמעות

  התביעה של ג'נרל מוטורס כנגד יצרנית הרכב הסינית צ'רי, הועברה מבית המשפט בשנחאי לבית המשפט בבייג'ין. כך הודיע קונצרן הרכב הגדול בעולם, על-פי דיווח של סוכנות הידיעות רויטס. אנליסטים בתעשיית הרכב חלוקים בדעתם, האם בהעברת הטיפול בפרשה נעשה חסד עם קונצרן ג'נרל מוטורס, או שעורכי דינו צריכים לדאוג כעת יותר.

   

  הטענה: צ'רי העתיקה את דייהו

   

  ג'נרל מוטורס הגיש בדצמבר 2004 תביעה לבית המשפט בשנחאי, סין, כנגד צ'רי. קונצרן הרכב האמריקני טוען כי בתכנון וייצור ה-QQ הקטנה של צ'רי, בוצעה העתקה בוטה של מכונית מתוצרתה, המאטיז הקטנה של דייהו, שמשווקת בסין כשברולט ספארק. אתם יכולים לשפוט בעצמכם בתמונות המצורפות מימין, ולהחליט האם אכן קיים דימיון בין השתיים.

   

  להערכת אנליסטים, העברת המשפט משנחאי לבייג'ין אמורה לשמח את ג'נרל מוטורס, זאת נוכח המחוייבות הגדולה של הרשויות בבירה הסינית - לפחות בהצהרות רשמיות - בכל הנוגע לנושאי שמירת זכויות יוצרים. מנגד, ישנם אנליסטים שסבורים כי קיום המשפט בשנחאי היה מטיב עם הקונצרן האמריקני, וזאת בזכות ההשפעה הרבה שמחזיקה שם שותפתו העסקית, שנחאי אוטומוטיב (SAIC).

   

  בשלב זה לא ידוע מתי יתחילו הדיונים בתביעה, ולפי בכירים בבית המשפט בבייג'ין תאריכים לכך עדיין לא נקבעו. עם זאת, בשיחה עם סוכנות הידיעות רויטרס אישרו אותם גורמים כי אכן הועבר המשפט משנחאי לבירת סין.

   

  צ'רי לא לבד

   

  אבל למרות שהמשפט של GM-צ'רי הוא כנראה הגדול והמתוקשר ביותר כרגע, הוא איננו היחיד. צ'רי הסתבכה בעבר גם עם פולקסווגן, שטענה כי חלקים שונים שלה הורכבו במכוניות צ'רי ללא רשות. בנוסף לכך, הונדה טוענת כי ליאבאו (חלק מקונצרן שאנג הואן) העתיקה את ה-CR-V ומכרה אותו במחיר מופחת כ-SR-V, טויוטה תובעת 1.7 מיליון דולר מג'ילי בגין שימוש בסמל דומה לזה שנמצא בשימושה, וגם סיטרואן וניסאן סבלו מהעתקות דומות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מצאו את ההבדלים: צ'רי QQ
  שברולט ספארק (דייהו מאטיז)
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים