שתף קטע נבחר

שלי יחימוביץ' עוזבת את ערוץ 2, מצטרפת לפרץ

אחרי פרופ' ברוורמן גם אשת התקשורת מצטרפת לכוחותיו של מנהיג העבודה, ותתמודד בפריימריז. לפני הצהריים כבר נפגשה עם פרץ בבית המפלגה ואמרה: "אני מוכנה לבוא לכל עיר ולכל מקום כדי להיות חלק מהמהפך". והדגישה: "לא קיבלתי שום הבטחות". פרץ אמר כי " שלי הגיעה להיות שותפה בכירה בהנהגת המפלגה והנהגת המדינה; אין לי ספק שכל אישה היום מתמחת וזוקפת את ראשה". במחנה שרון מסרבים להתרגש: "לא ברור מה הערך המוסף שלה"

התשובה לפרס ואיציק: אשת הטלוויזיה והרדיו הוותיקה, שלי יחימוביץ', נענתה לבקשתו של עמיר פרץ והודיעה הבוקר (יום ג') כי תתמודד בפריימריז של מפלגת העבודה. יחימוביץ' נפגשה הבוקר עם פרץ בבית מפלגת העבודה בתל אביב.

 

פרץ אמר כי "שלי לא הגיעה רק כדי לשנות את האווירה ואופן הטיפול, אלא להיות שותפה בכירה להנהגת המפלגה והנהגת המדינה. אני רואה ביום הזה יום חג לחברה הישראלית. אין לי ספק שכל אישה היום בישראל מתמחת וזוקפת את ראשה כי היא יודעת שלפוליטיקה הולכת להיכנס אחת הלוחומות החשובות ביותר". 

 

 

יחימוביץ' אמרה בפתח פגישתה עם עמיר פרץ בבית המפלגה בתל אביב כי "אני מוכנה לפריימריס, לבוא לכל עיר ולכל מקום כדי להיות חלק מהמהפך". לדבריה, "לא קיבלתי שום הבטחות. מבחינה אידיאולוגית יש תיאום מלא ביני לבין עמיר פרץ". עוד הוסיפה כי "מוזר לי להימצא בצד השני של המיקרופון". 

 

הבוקר הסבירה יחימוביץ' לרפי רשף בגלי צה"ל את נסיבות המעבר החד מהעולם התקשורתי לעולם הפוליטי: "מפלגת העבודה בפעם הראשונה היא אלטרנטיבה סוציאל-דמוקרטית לימין הכלכלי - הימני הקיצוני שמשתולל כאן באין מפריע בשנים האחרונות. זה הבסיס בלי זה כמובן, לא היה עולה על דעתי להצטרף".

 

עוד הוסיפה כי "אף פעם לא הייתי עיתונאית מהאו"ם. להיות עיתונאית מהסוג שלי זה מובנה באישיות, זה לא לחזור הביתה ולשכוח מזה. החיבור שלי למה שקורה מסביב הוא תמידי, העיסוק שלי בחומרים הכלכליים הפוליטיים הוא יום יומי ועם כל הדילמה האישית שהיתה כרוכה בזה באיזשהו מקום זה צעד טבעי ובלתי נמנע".

 

את עמיר פרץ שיבחה כמובן: "אני מכירה אותו חצי מהחיים שלי - מהתקופה שאני הייתי כתבת בדרום והוא היה ראש עיריית שדרות. יש לי הזדהות מוחלטת עם העמדות שלו, עד לניואנסים הכי קטנים".

 

על המשחק הפוליטי ציינה כי "בכלל לא ברור לי שאני יכולה להיבחר. נכון שעמיר פנה אלי ושכנע אותי, הוא דיבר אל ליבי אבל החל מהרגע הזה הוא לא יכול להבטיח לי מתנות. אני הולכת להתמודד כאחד הפריימריסטים. אני הולכת לחרוש את הארץ לאורכה ולרוחבה, להיפגש עם אנשים בסניפים, בערים, בקיבוצים, ביישובים, בכל מקום ולנסות לשכנע אותם ביכולת שלי לתרום למהלך הזה שהוא מהלך היסטורי בעיני, שמתרחש עכשיו".

 

יחימוביץ סיפרה כי היא מקבלת תגובות של "תדהמה, הלם ברכות פרגון, זה בשלב הראשון. אני לא תמימה מספיק שככה זה יישאר". "מה כבר יגידו נגדך?", נשאלה והשיבה: "אתה לא מצפה ממני לספק תחמושת אבל אני בטוחה שזה יהיה מאוד יצירתי". 

 

אנשי פרץ: אלו חילופי שטחים מלאים

 

בסביבתו של עמיר פרץ אומרים ל-ynet כי "אלו חילופי שטחים מלאים. ברוורמן תמורת רמון, שלי יחימוביץ' תמורת דליה איציק". זאת, בעקבות הודעתה של ח"כ איציק על כך שהיא פורשת ממפלגת העבודה ומצטרפת למפלגת "קדימה" של אריאל שרון. אחרי ברוורמן הצטרפו לשורות פרץ גם השחקן משה איבגי, הזמרים קובי אוז (טיפקס),יהלי סובול (מוניקה סקס) וחמי רודנר, השחקנים שרה פון שוורצה ורוברטו פולק, והמוזיקאים זכריה פלבין וערן אלבר, המחזאית מרים קיני, הסופר חיים נגיד, המשוררת ורדה גינוסר, הבמאי יגאל עזרתי והציירת מיקי בן כנען.

 

מקורבי שרון מסרבים להתרגש מ"הרכש החדש" של מפלגת העבודה. לדברי אחד מהם, "לא ברור מה הערך המוסף שמביאה שלי יחימוביץ' למפלגת העבודה ולעמיר פרץ. אין ספק זה מהלך מעניין אבל צריך לראות מה ערכו בטווח הרחוק".

  

בתקופה האחרונה ניהל ח"כ פרץ עצמו מגעים חשאיים עם יחימוביץ', כפי שעשה עם פרופ' אבישי ברוורמן. יחימוביץ', שדעותיה הפוליטיות לא היו נסתרות, נעתרה לבסוף לבקשות והחליטה להפוך את המאבק העיתונאי-האידיאולוגי שלה למאבק אקטיבי - והצטרפה לשורותיו של פרץ.

 

יחימוביץ' ראיינה באחרונה את עמיר פרץ, לאחר זכייתו בפריימריז במפלגת העבודה, בתוכניתה "פגוש את העיתונות" בערוץ 2.

 

החלטתה של יחימוביץ' להיכנס לפוליטיקה התגבשה לאחר בחירתו של עמיר פרץ לראשות העבודה ובעקבות השינוי בשיח הציבורי בישראל. יחימוביץ' החליטה להיכנס לחיים הפוליטיים מתוך הבנה ואמונה שהבחירות יוכרעו בסופו של דבר על חודם של הנושאים הכלכליים-חברתיים.

 

בעקבות המעברים הפוליטיים אומר יו"ר ש"ס, ח"כ אלי ישי: "מצחיק לראות שחלק מהמפלגות משתתפות בשעשועון ח"כ 'נולד'. כנראה שזה לא מקרי שהבחירות יהיו לאחר פורים".

 

לדבריו "אני מציע לחלק מהפוליטיקאים והידוענים להצטייד בסוכן, אולי כך שהם יוכלו להשיג חוזה טוב יותר לאחד ממופעי חנוכה. מערכת הבחירות הנוכחית היא בבחינת קץ האידיאולוגיות, אני בטוח שהציבור מתרשם יותר מנדידת הציפורים מאשר מנדידת הפוליטיקאים ויודע להעריך עקביות מהי".


פורסם לראשונה 29/11/2005 07:16

 

בהכנת הידיעה השתתף אילן מרסיאנו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
יחימוביץ'. רוצה להתקדם?
צילום: עמית שאבי
צילום: איי פי
פרץ. כל הנשים גאות
צילום: איי פי
צילום: ערוץ 2
חלי המיתולוגית מ"ארץ נהדרת"
צילום: ערוץ 2
צילום: אלי אלגרט
ברוורמן. הרכש המשמעותי הראשון
צילום: אלי אלגרט
מומלצים