שתף קטע נבחר

אשקלון: ההורים התעקשו שמאמן הכדורגל יישאר

שלומי נגר, הנאשם שביצע מעשי סדום ומעשים מגונים בנערים שאותם אימן בחוג לכדורגל באשקלון, כבש את לבם של הורי הנערים. אלו התעקשו להשאירו בתפקיד, למרות התנגדות העירייה. כעת הם שרויים בהלם

הורים לילדים שעברו אימוני כדורגל תחת ידיהם של שלומי נגר או עודד דבוש הוכו בתדהמה עם פרסום הידיעות אודות מעצרם של השניים בחשד שביצעו עבירות מין בילדים. הורים רבים המשיכו להתקשר אמש (ב') לשירותים הפסיכולוגיים בעיריית אשקלון ולעירייה בכלל בנוגע לחשיפת הפרשות.

 

השמועות על מעשיו של שלומי נגר נפוצו בשכונה מזה זמן. אחד הנערים סיפר: "חברים שלי שהתאמנו אצלו סיפרו כל מני סיפורים, שהוא מנסה לגעת בהם. אבל לא חשבתי שזה באמת ככה וחברים אחרים שלי סיפרו עליו גם הם כל מיני סיפורים, שהוא מתקרב לילדים ונוגע, אבל אני עצמי לא ראיתי אותו, למרות ששיחקתי במגרש אצלו". 

 

נגר הגיע לאשקלון לאחר שריצה עונש מאסר בגין עבירות סמים. עד מהרה הוא כבש את לב הילדים וההורים בשכונה. בראיונות למקומונים באשקלון סיפר: "דווקא אחרי מה שעברתי והעובדה שישבתי בכלא והסתובבתי ברחובות, חשבתי שצריך לעשות משהו עם הילדים בשכונה שבה גדלתי, ולכן חזרתי לשכונה, להשקיע בילדים האלה שלא ידרדרו לפשע ולסמים".

 

למרות זאת, בעיריית אשקלון הסתייגו מפעילותו וסירבו להעניק לו את אישור המאמן. בעירייה טענו כי הוא שיסה את הורי הילדים ואת העיתונאים המקומיים כדי שהעירייה תעסיק אותו. עם זאת בעירייה סייעו בנושא בנייה ועזרים שונים במגרש.

 

אחת האמהות שפעלה לא מעט כדי לאפשר לנגר להשתלב בפעילותו ולהרחיב אותה נותרה המומה עם פרסום הפרשה. "אני עדיין לא מעכלת את זה. הילדים שלי באו וסיפרו לי כל מיני סיפורים, שהם שמעו כל מיני שמועות שהוא נעצר. אז התחלתי לגשש ולברר והתחילו להצטבר כל מיני סיפורים. שוחחתי עם הילדים שלי והם אמרו שהוא לא נגע בהם. רוב הילדים אהבו אותו מאד ועדיין קשה לי להאמין שהוא ביצע את המעשים. הוצאתי את הילדים שלי והעברתי אותם לקבוצה אחרת".

 

דבוש: היו לי רשימות של נערים

 

מהחקירה עד כה עולה כי שני המאמנים, דבוש ונגר, הכירו זה את זה. דבוש אף היה עוזר מאמן של נגר לתקופה מסוימת. "אנחנו עדיין בודקים את טיב הקשר ביניהם ועד כמה עניין זה השפיע על פעולותיהם לאחר מכן", אמר ראש צוות החקירה, עומר זיידנה.

 

בחקירתו סיפר דבוש כי בילדותו נאנס פעמים, אך סירב למסור פרטים נוספים, עובדה שהקשתה על בדיקת הטענה. עוד סיפר כי פגע מינית בשני בני משפחתו, בן ובת כשהיו בני 11 ו- 9. הבת זומנה לחקירה, אך סירבה לשתף פעולה עם המשטרה.

 

לדברי דבוש, הוא הכיר את חברתו כשהייתה בת 14 והוא בן 23, באינטרנט. "בגלל הנטיות המיניות שלי והעובדה שהייתה בתולה חששתי מאד להמשיך איתה את הקשר ונפרדנו. אחרי שהיא יצאה עם עוד כמה אנשים היא חזרה, ומאז אנו חמש שנים ביחד. את אחת הרשימות שהיו לי לגבי בנים שהייתי בקשר איתם היא קרעה, כי כעסה כשראתה את זה. בכלל, הרשימות האלה שנתפסו הן רק רשימות של פנטזיות שהייתי רוצה, ולא באמת קשר שניהלתי עם גברים", סיפר בחקירתו. עם זאת במשטרה אומרים כי מדובר בשמות אמיתיים וחלקם זומנו כבר לחקירה.

 

ראש עיריית אשקלון, רוני מהצרי, קיים פגישות עם הגורמים השונים ובראשם השירות הפסיכולוגי, הרווחה והחינוך. מעיריית אשקלון נמסר כי ידוע בוודאות על מספר קטן מאד של ילדים שנפגעו והם מטופלים על ידי שירותי הרווחה והשירות הפסיכולוגי. "לגבי שאר הילדים שהיו במגע עם אחד משני התוקפים הוחלט לטפל בעזרת ההורים ובאמצעות פסיכולוגים שיגיעו לבית הספר בימים הקרובים. כמו כן, הנחתי לבדוק מחדש את כל המועסקים בעירייה, בחברות העירוניות, בעמותות הקשורות עם העירייה, שבאים במגע עם ילדים ונוער, ולוודא שאכן יש להם אישור לעבוד עם קטינים לפי חוק מניעת העסקה של עברייני מין", אמר מהצרי. הוא אף הנחה את כל הגורמים לרענן את הנהלים בנושא.

פורסם לראשונה 13/02/2006 23:49

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נגר. חזר לשכונה מהכלא
צילום רפרודוקציה: חיים הורנשטיין
דבוש. היה עוזרו של נגר
צילום רפרודוקציה: חיים הורנשטיין
מומלצים