שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לבני ביקרה בבית חלימי בפריז
  אמו של אילן חלימי, שנרצח על רקע אנטישמי בפריז, הביעה בפני שרת החוץ תקווה לפעולה נגד האנטישמיות. בהמשך נפגשה לבני עם ראש הממשלה הצרפתי, שאמר: "ביטחון ישראל נוגע לכולנו, אנחנו לצידכם ונעשה הכל לשמור על ביטחונכם"
  "הרצח של הבן שלי, אילן, זעזע את העולם. אני מקווה שהאירוע הטראגי הזה יגרום לנקיטת צעדים מיידיים נגד האנטישמיות על כל צורותיה בצרפת". כך אמרה אמש (יום ד') אסתר חלימי, אמו של אילן חלימי ז"ל שנרצח לפני כשבוע על רקע אנטישמי בפרבר סמוך לפריז. את הדברים אמרה חלימי לשרת החוץ ציפי לבני, שקטעה ביקור מדיני כדי לבקר בבית המשפחה ברובע ה-12 בבירת צרפת.

   

  לבני נוכחה לדעת כי גם שמותיהן של בנות משפחת חלימי הם עבריים טהורים - רחל ויעל, ולאחת הבנות בת בשם עדן. לבני הגיעה לביקור בבית המשפחה ללא ליווי תקשורתי, על פי בקשתה, כדי לא לפגוע בפרטיות המשפחה. כמו כן לא הצטרפו אליה אנשי פמליית משרד החוץ, למעט יועץ התקשורת שי בן מאור ועוזרתה האישית דיטה קול רומן.

   

  במהלך ביקורה של שרת החוץ בפריז היא עסקה רבות בנושא האנטישמיות. בפגישתה עם ראש הממשלה הצרפתי, דונימיק דה-וילפן, הוא אמר כי הצרפתים פועלים ביד קשה ונחושה נגד האנטישמיות. השניים הגיעו להבנה שיש לנהוג באפס סובלנות כלפי גילויים אנטישמיים בצרפת וברחבי העולם כולו.

   

  בפגישתה עם שר החוץ הצרפתי פיליפ דוסט-בלזי אמרה השרה בצרפתית שאחד הנושאים המדאיגים ביותר הוא האנטישמיות. "זו תופעה שמדאיגה את כל העולם ולא רק את ישראל". השרה אמרה עוד שהיא מעריכה את הצעדים שנקטה צרפת בנושא זה בעקבות רצח חלימי ובכלל. כמו כן ציינה בהקשר לאנטישמיות את דברי נשיא איראן כלפי ישראל, המהווים איום על שלום העולם.

   

  במהלך שיחותיה של השרה לבני עם ראשי הממשל הצרפתי היא ניהלה פגישה ארוכה עם ראש הממשלה הצרפתי, למרות שהפגישה תוכננה לארוך 15 דקות בלבד. השניים שוחחו על בעיות כלל עולמיות ומזרח תיכוניות. שרת החוץ התרשמה כי צרפת נוקטת עמדות אוהדות לישראל בנושאים כמו הבעייה האיראנית, סוגיית החמאס וסוגיית החיזבאללה.


  עם ראש הממשלה (צילום: איי.אף.פי)

   

  השניים שוחחו גם על פעילות בינלאומית נדרשת נגד השתלטות החמאס על הרשות הפלסטינית. דה וילפן אמר במהלך השיחה בין היתר: "ביטחון ישראל נוגע לכולנו, אנחנו לצידכם ונעשה הכל לשמור על ביטחונכם". שרת החוץ ציינה בחיוב את התחזקות היחסים עם צרפת לאחר ביקור ראש הממשלה אריאל שרון בפריז, וציינה את תרומת צרפת במאבקים של ישראל והעולם החופשי מול טהרן, החיזבאללה והחמאס.

   

  במהלך שיחתה עם שר החוץ הצרפתי דוסט-בלזי שיבחה השרה לבני את עמדת הצרפתים במאבק נגד האטום האיראני. "איראן מהווה איום על העולם כולו", אמרה בהקשר זה. באשר לסוגיית שלטון החמאס ברשות הפלסטינית אמרה השרה: "טרור הוא טרור באשר הוא. אין דבר כזה טרור לגיטימי".

   

  לבני צפויה להמריא מפריז ללונדון, שם תיפגש עם שר החוץ הבריטי ג'ק סטרו. כמו כן לא מן הנמנע שתיפגש גם עם ראש ממשלת בריטניה טוני בלייר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ז'אק גואז, איי אף פי
  לבני. שוחחה בצרפתית
  צילום: ז'אק גואז, איי אף פי
  צילום: איי אף פי
  לזכר חלימי בפריז (ארכיון)
  צילום: איי אף פי
  צילום רפרודוקציה: משטרת צרפת
  חלימי. נרצח
  צילום רפרודוקציה: משטרת צרפת
  צילום: ז'אק גואז, איי אף פי
  עם שר החוץ דוסט-בלזי
  צילום: ז'אק גואז, איי אף פי
  מומלצים