שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מ-1 באפריל: מחרימים מכוניות
  זו אינה בדיחה. אחרי דיונים אין ספור בשנים האחרונות, יוצא לדרכו אחד החוקים היותר-שנויים במחלוקת במדינת ישראל - חוק החרמת המכוניות. המשמעות הישירה: עבירת תנועה חמורה תביא להחרמת המכונית שלכם ולקנס כספי כבד במיוחד

  הפעם זו ממש לא בדיחה. הצעת חוק החרמת מכוניות מידי עברייני תנועה, שאושרה בקריאה שנייה ושלישית בכנסת היוצאת, נכנסת ליישום מיידי ב-1 באפריל - יום שבת הקרוב. ומה זה אומר בדיוק? נהגים ונהגות שיעברו עבירות תנועה חמורות, עשויים לאבד את מכוניתם באופן מיידי. וזה עוד לפני משפט, שלילה וקנסות כספיים כבדים.

   

   

  "כמו כלי נשק"

   

  יוזם החוק להחרמת מכוניות הוא חבר הכנסת גלעד ארדן, יו"ר הוועדה למאבק בתאונות הדרכים. לדבריו, החוק הזה נועד להרתיע את ציבור הנהגים מפני

  שימוש מסוכן במכונית. "בעלי הרכב צריכים להבין כי כלי הרכב דומה לכלי נשק. הוא עשוי להיות קטלני בדיוק באותה מידה". בנוגע לבעיית החרמת כלי רכב מידי בעליו, למרות שלא הוא ביצע את העבירה, מסביר ארדן: "בעל הרכב צריך לשקול היטב בידי מי הוא מפקיד את רכבו, מאחר שמסירתו לנהג עבריין עלולה לעלות בחיי אדם".

   

  בין העבירות בגינן ניתן להחרים מכונית, נכללות עבירות דוגמת נהיגה בזמן פסילת רישיון או ללא רישיון כלל, נהיגה תחת השפעת סמים או אלכוהול או נהג חדש הנוהג ללא מלווה. את המכונית שלכם יוכל להחרים קצין משטרה, בהתאם לשיקול דעתו. בעל הרכב יוכל לערער על ההחרמה - לאחר שתתבצע.

   

  העלות שלכם: בין מאות לאלפי שקלים - בנוסף לקנס

   

  החוק החדש טומן בחובו גם גזירה כלכלית לא פשוטה לבעלי המכוניות. את החרמת המכונית - החל בגרירה וכלה באחסון במגרש ייעודי - תבצע המדינה על חשבונכם. התעריפים שנקבעו אינם בדיוק תחרותיים, ויוסיפו לקנס המשטרתי הרגיל עוד מאות - ואפילו אלפי שקלים.

   

  למשל אם מכוניתכם תיגרר מרחק ממוצע של 40 ק"מ ותאוחסן בחניון החרמה בירושלים למשך 30 יום - הסכום שתידרשו לשלם יהיה קרוב ל-2,000 שקלים. מיעדים רחוקים יותר, זמן אחסנה גבוה יותר או חניונים אחרים אתם עשויים לשלם הרבה, הרבה יותר.

   

  באגף התנועה במשטרה, אמרו בעבר ל-ynet כי בכוונתם לבצע שימוש נרחב בחוק החדש, וליצור באמצעותו הרתעה. זה לא אומר שעל כל עבירה בהכרח תאלצו להיפרד מהמכונית ומאלפי שקלים, אבל זו בהחלט סיבה טובה לחשוב שוב לפני שעולים על ההגה בלי רישיון נהיגה או בלי מלווה כנדרש בחוק.


  כמה תשלמו לכל יום אחסנה אם רכבכם יוחרם?

  כמה תשלמו לכל יום אחסנה אם רכבכם יוחרם?
  המגרש אחסנת רכב עד 4 טון עד 29 יום אחסנת רכב עד 4 טון עד מ-30 יום ומעלה אחסנת רכב מעל 4 טון עד 29 יום אחסנת רכב מעל 4 טון מ-30 יום ומעלה
  ירושלים        
  הלאום 46.6 שקל 10.71 שקל 58.25 שקל 19.57 שקל
  מחסני ערובה 25 שקל 10 שקל 75 שקל 15 שקל
  תל אביב/מרכז        
  שירותים משפטיים 45 שקל 13 שקל 50 שקל 25 שקל
  אתרים ירוקים תל-ברוך 45 שקל 45 שקל 65 שקל 65 שקל
  צפון        
  גרר מטרו 55 שקל 55 שקל 95 שקל 95 שקל
  דרום        
  מחסני ערובה הספנים אשדוד 25 שקל 7.5 שקל 75 שקל 20 שקל
  זאב בדרום באר שבע 55 שקל 55 שקל 95 שקל 95 שקל
  אילת        
  ליעד החזקות 40 שקל 35 שקל 50 שקל 45 שקל


  עלויות גרירה

  עלויות גרירה
  סוג הרכב 30 ק"מ ראשונים כל ק"מ נוסף עלות לדוגמה, 50 ק"מ
  רכב עד 4 טון 257.5 שקל 5.15 שקל 360.5 שקל
  רכב מעל 4 טון 772.5 שקל 10.3 שקל 978.5 שקל

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים